Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Visszaigényelhetem valahogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Visszaigényelhetem valahogy az 5 év alatt kifizetett tartásdíjat ha beigazolódik hogy nem én vagyok a gyerek apja?

Figyelt kérdés
Néhány éve elváltam és többször felmerült bennem hogy lehet hogy nem is én vagyok a kislány apja. Sokkal inkább az anyjára hasonlít mint rám. Gondolkoztam apasági dns teszten, de eddig nem mertem belevágni. Úgy tudom hogy elég drága, és a vesztes fél fizeti a teljes költséget. Vagyis csak akkor fizetné a díjat az exnejem ha beigazolódna a gyanúm. Tényleg így van ez?
2013. szept. 9. 12:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
72%
Ne garasoskodj! Ha biztos vagy a dolgodban, vágj bele a tesztbe. Ha nem, tessék fizetni a tartásdíjat.
2013. szept. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%
Már ne haragudj, de azon kívül, hoyg a kislány az anyjára hasonlít és nem rád, van még egyéb indokod, hogy feltétlezd, nem a tiéd a gyerek? Ez azért elég kevés...
2013. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%

Csak fél évre visszamenőleg kérheted.


A gyereket akkor sem fogják levenni a nevedről, ha a DNS teszt igazolja, hogy nem te vagy az apja. Ez lehet, hogy igazságtalan, de a gyereket védi a törvény.

Ehhez előbb meg kell találni az igazi apát, és az a nevére kell, hogy vegye.

2013. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

A törvény mindig a gyereket védi, úgyhogy kevés esélyed van.

Az meg, hogy az anyjára hasonlít, semmit sem jelent.

Egy vércsoportvizsgálatot javasolnék, az nagyon olcsó, és első lépésnek jó.

2013. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
52%

Ha házasság alatt született a gyerek, akkor DNS eredménytől függetlenül, hivatalosan a tiédnek számít.

Másrészről pedig a törvény mindig a gyerek érdekeit nézi,

szóval az esélyed kb 0.

2013. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
32%
figyi, bárhogyan is lesz, arra készülj fel, hogy az exeddel egy életre megromlik a viszonyod! ezzel gyakorlatilag lek*rvázod őt!
2013. szept. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
81%
Csináltass egy duo dns tesztet (apa-gyerek) mielőtt belefogsz a perbe... az által már el tudsz indulni. ezek nem drágák kb 40-50 ezer ft. Mi is ezzel fogjuk kezdeni. Ha nem a tied a gyerek akkor mondhatod az anyának, hogy ha nem akar sokáig pereskedni akko rhuzza elő az apát és rendezzétek el minél előbb a dolgokat, hogy a gyerek hivatalosan is a saját édesapja nevére kerüljön és ő legyen továbbá hivatalos iratokban is az apa.
2013. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%

A mostohaapám most ment végig egy ilyen procedúrán.

2,5 éves a gyerek, az exe anno lelépett 4 hónapra, és terhesen ment vissza hozzá, és még a képébe is vágta, hogy nem az övé a gyerek. Mivel házasok voltak automatikusan az ő apasága alá került a gyerek.

Halvány lila fingom nincs, miért csak most jutott eszébe pert indítani, de megcsinálták a DNS-tesztet, egyértelműen nem ő az apa, és 2 évre visszamenőleg jár neki a kifizetett gyerektartás (azóta nincs együtt azzal a nővel), plusz az egész perköltséget, meg az egyéb költségeket a nőnek kell állnia.

Szóval mivel ez volt a kérdés: igen, visszakapod, ha nem a tied a gyerek.

A felvetéshez fűződő véleményemet inkább nem írnám le.

2013. szept. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
73%

#3, szerencsére azért ez nem így van, ahogy írtad, apaság vélelmének megdöntése iránti pert kell indítani, és ha bebizonyosodik, hogy nem a Kérdező az apa, teljesen simán megszüntetik a Kérdezőnek az apasághoz fűződő összes jogát és kötelezettségét, semmi köze sincs ehhez annak, hogy megállapítják-e más apaságát, vagy képzelt apát jegyeznek be...


Kérdező, viszont a már kifizetett tartásdíj visszaigénylésére nincs mód, ha sikeres az apaság megdöntése, az csak a jövőre nézve hatályos, visszamenőleg nem.


Ha végigolvasod ezt a kérdést itt, mindent megtalálsz a dologról a válaszokban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

(meg a hölgyek várható reakcióit is:))

2013. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Andizsuzsi ***** válasza:
29%

"Az apaság vélelmét meg lehet támadni, ha az, akit a vélelem alapján apának kell tekinteni, a gyermek anyjával a fogamzás idejében nemileg nem érintkezett, vagy a körülmények szerint egyébként lehetetlen, hogy a gyermek tőle származik -pl. a vélelmezett apa gyermeknemzésre képtelen (steril) -, illetőleg ha a származás reprodukciós eljárás következménye, és az anya férje, illetve élettársa az eljáráshoz nem járult hozzá (ebben az esetben ugyanis törvényileg kizárt az apaság megállapítása)"

"A gyámhatóság a perindításhoz csak akkor járulhat hozzá, ha a származás kiderítése és a családi jogállás rendezése a kiskorú érdekében áll."

2013. szept. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!