Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a szülők békében válnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a szülők békében válnak el, s az apa látogatja a gyermekét s jóban van az anyával, lehet normális lelkivilága a kicsinek?

Figyelt kérdés
jelenleg 8 hós a gyermek
2013. szept. 12. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze. Főleg ha a felek figyelnek rá, hogy ne csak akkor látogassa apuka amikor neki szüksége van rá, hanem akkor is, ha a kicsi igényli.

Talán még jobb is így, mivel nem az otthoni viták zajában nő fel.

2013. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Velünk is így volt, igaz én jóval idősebb voltam, és nagyon megviselt. Azóta nem tudok normális párkapcsolatot kialakítani.
2013. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet normális lelki világa, kizárólag a szülőkön múlik, hogy hogyan dolgozza fel a gyerek a válást. Alap, hogy imádjátok amennyire csak lehet, egymást előtte nem szidjátok se szemtől szembe se a másik háta mögött, később jó sokat beszélgettek erről külön-külön is, kulturáltan oldjtok meg a családi eseményeket, akár hármasban is lehet ünnepelni a gyerek eredményeit, olyankor is lehet beszélni a válásról.

A lényeg, hogy ne legyen tabu téma, és ne kudarcként vagy valami szörnyűséges dologként csapódjon ez le benne, hanem kezeljétek természetesen a dolgot, és minden döntésbe a jövőbe vonjátok be őt is. Sok nevetés, sok vidámság, sok közös program anyuval is és apuval is, és minden rendben lesz :)

2013. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze. Ha nekem a szüleim annak idején normális viszonyban maradtak volna és nem úgy teltek volna el a kamasz éveim, hogy folyamatosan rajtam keresztül üzengettek egymásnak és szidták egymást, akkor én is sokkal boldogabb gyermek lettem volna...
2013. szept. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy lehet ha soha nem nevelik egymás ellen a gyereket. Pl ha majd a gyerek hisztizik új okos telefonért akkor az anyának ne az legyen a válasza,hogy nem veheted mert apád alig fizet gyerektartás stb.

Az a lényeg, hogy a gyerek tudja a válás nem miatta van

2013. szept. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
gyerektartást fizet, a cuccait együtt vesszük meg. Hétvégén együtt vagyunk 3man és hetente kétszer mi is találkouzunk csak úgy beszélgetni
2013. szept. 13. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!