Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehetséges-e? Gyermekelhelyezé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehetséges-e? Gyermekelhelyezés. Sürgős!

Figyelt kérdés
Sziasztok!Február 28-án keletkezett egy ítélet...15 nap a fellebbezési idő,de ő kitolta még 15 napra,hogy megmagyarázza miért.Ezt nem kellett volna velem is közölnie?Tehát a húsvéti időben velem volt a gyerkőc és közben hátbaszúrt ezzel a húzással megint!Ugyanis pont beleesett a húsvéti szünet is abba az egy hónapba,amíg én semmiről se tudtam,csak utána pár nappal.2 hét van a tárgyalásig!

2013. szept. 15. 07:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez így nagyon zavaros. Nem értem mit akarsz kérdezni.
2013. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
3 x elolvastam,de sajna én sem értem :(
2013. szept. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A tudtom nélkül 30 napra tolta ki a fellebbezést,amikor nálam volt a gyerek!15 napos fellebbezési idő közben írt egyet a bíróságnak,hogy még kér 15 nap időt az indoklásra...Közben hitegetett,hogy peren kívűl akar egyezkedni,de már addigra beadta az első 15 napos fellebbezési kérelmét.Aranyos nem?
2013. szept. 15. 08:01
 4/18 anonim ***** válasza:
Aranyosnak aranyos...de semmit nem értek belőle, mit akarsz mondani, illetve kérdezni... :)))
2013. szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ugye?Én se értettem,de bíróság elfogadta így,az ügyvédemnek is zavaros volt egy darabig...
2013. szept. 15. 08:09
 6/18 A kérdező kommentje:
Áh:).A fellebbezési idő 15 nap!Sokszor utána olvastam az apró betűs részekre is...,hogy köteles mindkét felet értesíteni...-valami ilyesmi..majd 35 nap múlva jött meg az anyag,hogy megtette ezt a húzást
2013. szept. 15. 08:13
 7/18 anonim ***** válasza:
Mármint az nem értjük, amit írsz, kérdező:))
2013. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tök értelmetlenül írsz, de gondolom arról van szó, hogy fellebbezett, csak indoklás nélkül.

Ezt lehet csinálni!

Beadod határidőben, hogy az ítélet ellen fellebbezéssel élsz, kéred annak megváltoztatását/megsemmisítését, a későbbiekben előadott indokok alapján.

A Pp. ezt a lehetőséget nem zárja ki, mivel a fellebbezést nem kötelező indokolni, és az nincs is formai előírásokhoz kötve.


A húsvéti szünetnek nem értem, hogy ehhez mi köze?


Csatlakozó fellebbezést a kézhezvételtől számított 8 napon belül terjeszthetsz elő (mármint az ő fellebbezésének kézhezvételétől, és a per főtárgya ellen csak akkor, ha ő is az ellen fellebbezett, és ha ő visszavonja, ez is visszavontnak tekintendő), fellebbezési ellenkérelmet pedig legkésőbb a tárgyaláson, vagy előtte bármikor benyújthatsz. Neked ezzel tehát semmi hátrányod nincsen.

Vagy teljesen önálló fellebbezés lehetett volna még határidőben neked is. Ez a határidő, az írásod alapján már lejárt.


De egyébként ezek le vannak írva azon a papíron, amit a bíróság kézbesített neked a fellebbezéssel együtt, csak el kellene olvasnod. Ha nem érted, fordulj ügyvédhez.


A bíróságnak nem kell téged 15 napon belül értesíteni, és nem is tud. A 15 napos határidő a fellebbezés BEADÁSÁRA vonatkozik.

A bíróság teljesen korrekten értesített téged 35 nap után, hiszen ők nem azonnal tudnak mindennel foglalkozni.

Gondolom kb. novemberre tűztek tárgyalást, az ellenkérelemre bőven van még időd, a többi meg valószínűleg nem is kell neked.


Az ügyvédednek ezt értenie KELL! Hacsak nem az van, hogy felhívtad, és ugyanilyen zavarosan adtad neki elő a dolgot, mert akkor nem csoda, hogy előtte csak nézett egy ideig...


Ügyvédjelölt

2013. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
oké:)!Megteheti ezt,vagy nem?Mert §-ok szerint nem és súlyos pénzbírsággal jár.Mert ha igen,akkor én is írok egyet pl:most a másodfokú bíróságra<talán ez maradt ki!Közben zsarol fenyegetőzik,hogy az első ítélet van érvényben(4 évvel ezelőtti),azóta volt még 8..közben fizessek visszamenőleg havi 10 ezret,majd.dupla gyerektartással...tudom nem értitek,mert mi se fogtuk egy darabig,hogy itt a pénzről van szó!
2013. szept. 15. 08:25
 10/18 A kérdező kommentje:
Kösz ügyvédjelölt,hogy dekódoltad!Már napok óta nem alszok,az itt a baj!8 éves a gyerkőc és a tavaszi(húsvét) szünetben történt ez az egész szivatás!
2013. szept. 15. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!