Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tisztelt Mindenki! Mi alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tisztelt Mindenki! Mi alapján írhat ki a bíróság 30. 000, -Ft/havi gyerektartásdíjat egy felszámolás alatt lévő cég volt dolgozójára, munkanélküli segélyt kapóra? Jogos-e a 3 különböző havi gyerektartásdíj elmaradására kiírt végrehajtás? Zoli

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék, ugyanis a volt feleségem annak ellenére hogy utaltam gyerektartást igaz nem egymást követő 3 hónapban, pénzügyi nehézségeim miatt nem tudtam fizetni de igértem hogy amint anyagi helyzetem javul pótlom, mindezek ellenére végrehajtást tetettet rám. Azt állítván ügyvédjének hogy én az elmúlt 7 hónapban egy fillért sem fizettem. Átutalási bizonylaton tudom igazolni hogy utaltam. Hitel és ingatlanközv. -el foglalkoztam, vállalkozásunk teljesen összeomlott, munkanélküli lettem, ennek ellenére 30. 000, -Ft összegű gyerektartás díjat állapított meg a bíróság. (volt feleségem ügyvédje a megyei kamara elnöke) 3 és fél éve cibálnak,31 tárgyaláson vagyok már túl. Teljesen ki vagyok már borulva. Az ingatlan és összes ingóságunk ami volt nála maradt. Amig ment a cég a mindenkori bérem 20%-át utaltam és lehetőségeim szerint gyermekem támogattam.
2009. nov. 5. 08:13
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Annyit azért hozzáfűznék a leírtakhoz, hogy nekem ha annyira nehéz lenne az életem akkor ebben a pénzügyi nehézségben nem a lakásom újítom fel hanem spórolnék ha van miből. Hát az ex pont nem így csinálja. Most fejezte be a lakásfelújítást, nálam meg ürül a lakás berendezése mert adogatom el a dolgaim hogy fent tudjam tartani magam. ezen felül amikor tudok mindig utalok s van úgy hogy inkább kihagyok egy csekk befizetését. Kérdezem én ha én velük élnék akkor is ugyan ebben a helyzetben lennék. A konyha asztalra egy fillért sem tudnék letenni. Ebben az esetben mit tenne az ex ??? Kihajintana s utána követelne, mert most nagyon így fest a dolog. Hol van itt igazság ebben az országban. Egy válásnál csakis a férfi lehet a hibás. 31 tárgyaláson vagyok túl. Megaláztak, bűnözőnek nézetek, el ítéltek, szarba sem vettek.Az életben semmi problémám nem volt semmi hatósággal. most meg a földbe döngöltek annak ellenére hogy nem én adtam be a válópert. Isten az atyámra hogy sem nő ügy sem italozás nem történt részemről, annyit akartam hogy nekem is legyen szavam a házban. Az ex 4 évvel öregebb volt mint én s pedagógusként dolgozott, dolgozik. Ja azóta elvégzett egy mentál higéniás egyetemet amit annyira hasznosított hogy a gyerekem teljesen ellenem nevelt. Egy éve nem aludt nálam, nem ehettem meg vele egy közös ebédet, vacsorát. Három órán át tudnám még írni a sérelmeim, fájdalmaim amit okozott nekem az egész családjával összefogva. NEM MINDEN ESETBEN A FÉRFI A GALÁD S ANYAGIAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. nov. 5. 19:55
 12/23 anonim ***** válasza:
4%

Hm.Szóval nem volt szavad a házban.Akkor az a volt nejedé.Tehát nem volt nehéz otthagyni.

Igen ez jó kérdés!Mit csinálnál,ha együtt lennél a feleségeddel,munka nélküli lennél hirtelen,aztán pénzt kellene letenni az asztalra a gyerek tanítására,eteésére,öltöztetésére?Azt mondanád ,bocsi,nincs,majd eszik a jövő hónapban?

Hát örülj neki,hogy a lakásra költi:a TE gyereked él jobb körülmények közt.El is szolizhatná.Ráadásul,mi közöd mire költi a saját pénzét,mert te ugye hónapok óta nem fizetsz a gyerekedre!Jól tette,hogy kivágott.

Nem fizetsz,aztán még jár a p...-ád,hogy mire költi a fizetését az ex-amiből mellesleg egyedül neveli a gyereketeket.Hát mi ne mondjak,van bőr a képeden.

2009. nov. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

22.50!!!!!!

no komment

2009. nov. 6. 05:19
 14/23 anonim ***** válasza:

22:50-es: neked mi a bajod? Ilyen hülye kommentárt még nem olvastam.

Ha valaki azt mondja, hogy nem volt szava házban, az nem azt jelenti,hogy nem az övé, hanem azt, hogy minden ugy történik, ahogy a másik akarja.

Egy normális házasságban ha az egyiknek nincs munkája, akkr TERMÉSZETES, hogy akkor a másik fizetéséböl élnek.

Ha a feleség azon sir, hogy a gyereknek nincs enni, ruhára, tanittatásra, akkor NEM renoválni kellene, hanem ELÖSZÖR a gyereknek megvenni, ami SZÜKSÉGES; és csak utánna költeni másra.


Egy gyerek attól nem él jobb körülmények között, hogy anyuka a lakást szépiti, de neki nincs mit ennie - vagy szerinted egy gyereknek fontsabb az uj tapéta a falon, mint egy rendes vacsora?!


JObb lenne, ha elöször gondolkodnál, mielöt ilyen ostoba irományt produkálsz.

2009. nov. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy ezt az oldalt olvassák megkeseredett szipirtyók is+ olyanok, akik "uncsiból" vannak fent. Kérdező, valahogy rendezd a soraidat, add a gyerektartást, ahogy tudod... aztán amint lehet ismerkedj! Hidd el, vannak még normális nők, akik nem húznak le. De csak merő óvatosságból, ha újraházasodnál egy házassági szerződés lapuljon meg a fiókban!
2009. nov. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Már megbocsáss,de a bíróság nem cirkusz!Ezt nem hiszem el,hpogy 31 tárgyaláson vagytok túl,vagy ti oda jártok bohóckodni?Mikor mi váltunk az exemmel,1 évbe tellett mire a 2 tárgyalást kitűzték,pedig nálunk semmi curkusz nem volt,teljesen sima ügy volt.31 tárgyalás több év,nincs is talán ennyi idős a gyereketek.A lakásotok közösen vettétek építettétek,vagy a feleségedé volt?Mert talán ez sem mindegy.Ha az övé volt,akkor nem nekiadtad nagylelkűen.Ha közös,akkor miért nem osztoztatok el igazságosan?Nekem nagyon zavaros és kamu szígú amit leírsz.Egy gyerekért pedig mindig minden esetben a 2 szülője tartozik felelősséggel.Ebben benne van az anyagi felelősség is!!!Nem modhtajuk a gyerekeinknek,hogy most nincs mit enni mert nincs pénzünk.Sajnos ez van itt,hogy aki nehéz helyzetbe kerül senki nem segít.De erről nem a gyerek tehet,neki akkor is élni kell!!Lehet,hogy egy szemét az exed,ezt nem vitatom,de te meg nem vagy az apák gyöngye az már biztos a leírásodból.Aki szereti a gyerekét valóban,az mindent megtesz érte,hogy gondoskodhasson róla.Alkalmi munka,bármi amiből pénzt lehet reméléni.De a legkönnyebb nyavalyogni sajnáltatni magad.Te egyszerűen irigy vagy az exedre,végtelenül rosszindulatú vagy,pedig ha Ő jól él akkor a gyereked is.Egyébként ügyvédre lenne pénzed,hogy bosszút állhass anyukán,csak gyerektartásra nincs?Tudod mit,inkább azzal legyél elfoglalva,hogy össze tudd szedni a gyerekednek a tartásdíját,az exed meg hagyd békén.Nincs nektek már a gyereketeken kívül semmi közötök egymáshoz,teljesen felesleges minden féle kicsinyes aljas és szánalmas bosszú.Csak a gyereketeknek ártatok azzal is.Azért én kíváncsi lennék az anyuka verzójára is.
2009. nov. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
és igen, vannak akik meg kötekedni járnak fel ide... :)
2009. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
És vannak itt akik apukák új macái,nevezhetjük gonosz mostoháknak is őket,akik szerint a kedvesüknek a gyereke is ex lett és már nem köteles gondoskodni róluk az apjuk.Akik gonoszak és rosszindulatúak az exekkel,pedig sok esetbern ők pofátlankodtak bele egy család életébe ők züllesztették szét....és persze járnak ide szegény elvált apukák is akiknek megunta a feleségük a link életmódjukat,hogy semmire kellőek sok esetben aljasak egoisták,és utilapút kötött a talpára.Hát ezek az emberek nem tudnak hova járni panaszkodni,mert akik ismerik őket személyesen is,ők mélyen megvetik,ezért itt vígasztalják egymást.Csakhogy ettől még az igazság igazság marad,mindegy az ilyen senkiházik mit fecsegnek össze.
2009. nov. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
8%

07.58:

Milyen hülye komment?Megkérdezetem "apukát"kié volt a ház,amit "otthagyott".Válasz helyett elkezdte szidni az exét,pedig egy szóval lehetett volna válaszolni.

Az exe nem sír,hanem jogosan követeli a gyermeke járandóságát.

Ez a férfi hónapok óta nem fizet,de azon fel van háborodva,hogy az exe felújítja a lakását,eltartja a közös gyereküket.Szerinted míg együtt éltek,addig csöndbe volt?

Nem sétagalopp egyedül egy gyereket felnevelni,csak"úgy'senki nem akar elválni.Kiváncsi lennék anyuka verziójára.

2009. nov. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a gyerektartás a mindenkori fizetés 20%-a, több gyermek esetén max. 50% annyi felé osztva ahány gyerek van. Itt most 1 gyermekről van szó. Ha 1 millát keres apuka akkor 200 000 Ft, ha csak 70 000-et akkor 14 000 Ft. Munkanélküli segélyből nem lehet kifizetni 30 000-et még akkor sem, ha a saját rezsijét nem fizeti. Egyszerű matematika.
2009. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!