Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Abszolút megegyezés van és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Abszolút megegyezés van és USA beli házasság. Nincs közös vagyon, gyerek, semmi. Mindketten magyarok vagyunk, és már itthon élünk. El szeretnénk válni, mert mindketten új kapcsolatban vagyunk. Hogyan?

Figyelt kérdés
2008. júl. 4. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
USA-ban tuti elválhattok, a magyar válásról kérdezz meg egy ügyvédet, akár itt a neten is keres egyet aki tanácsot ad.
2008. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az alapvető probléma, hogy sokáig voltunk kint, és azt sem tudjuk, hová kell ilyesmivel fordulni. Bíróságra kell menni, vagy ügyvédhez? Mibe kerül mindez? Esetleg tényleg megoldás lehet a honosíttatás? Ha igen, hogyan? A legegyszerűbb megoldást keressük, mivel tényleg nincs közös vagyon és nincs gyerek, sem más ami problémát okozna. Köszönöm a válaszaitokat.
2008. júl. 4. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát, rendkívüli esetekben (és ez abszolút annak számít) a Pesti Központi Kerületi Bírósághoz kell fordulni a válókereset benyújtását illetően. Ha nincs honosítva a házasságlevél, akkor lehet, hogy csak az USA-ban tudtok elválni, de szerintem mindenképp érdeklődjetek az itt látható telefonszámon: [link]
2008. júl. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én Britt házasságot bontottam Mo-n. Egy Skóttól válltam magyarként. Mo-n mindenképpen be kell jelenteni a házasságkötést. Akkor is ha vállni akarsz, akkor is, ha nem. Nekem legalább is ezt mondták és kellett csinálnom akkoriban. Bementem az anyakönyvi hivatalba, elmondtam, hogy kint kötöttem házasságot, de vállni szeretnék. Kitöltöttünk egy papírt, le kellett fordíttatnom a házassági anyakönyvi kivonatot, postán elküldeni az országos anyakönyvi hivatalhoz, és postán visszaküldték a bejegyzést. Utána lehetett vállni. Mivel a férjem nem Mo-n volt, így nekem könnyebb volt ügyvéddel, de nem kötelező. A tietek könnyebb annyiból, hogy mind a ketten vállni szeretnétek. Nálunk csak én akartam, de szintén nem volt gyerek, közös ingó és ingatlan tulajdon. Csak semmit nem vett át és nem írt alá a férjem ami Mo-ról jött, így ez nekem kicsit bonyolította.


Árakat sajnos nem tudok, de az anyakönyvi hivatalban szerintem mindent meg tudnak mondani.

2008. júl. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!