Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi 2013-ban a minimum...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi 2013-ban a minimum összeg amit a bíróság megítél gyerektartásként?

Figyelt kérdés
Főleg akkor érdekes ha az apa (különélő fél) munkanélküli?

2013. szept. 30. 18:19
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
Hát munkanélküli esetén úgy tudom, h édes-mindegy, mivel nem tudják miből letiltani. Minimálbér esetén, ha jól emlékszem egy ismerősömnek kb. 20-30% közötti összeget tiltottak le, e ez még mondjuk két éve volt, viszont szerintem sokkal több nem igen lehet azóta se.
2013. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
37%

Hát ez engem is nagyon-nagyon érdekelne.

De tudod milyen választ fogsz kapni? A föld alól is teremtsd elő a pénzt, légy hajléktalan (én már papíron az vagyok), csak tömd az ex-et pénzzel, főleg hogy otthagytál mindent (lakás, berendezés, stb.)

Érdekes.

Amikor a házastársak együtt élnek, és egyiküknek nincs munkája akár évekig (tényleg, fel is teszem ezt a kérdést)

akkor nem történik semmi.

De amikor az egyik fél újrakezdi az életét de szó szerint a semmiből akkor még őt jelentgetik fel, meg majd az állam megelőlegezi a gyerektartást, de vigyázz, mert azt kamatostul behajtanak rajtad, stb.

2013. szept. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
90%
* mert azt kamatostul behajtják rajtad.
2013. szept. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
51%
Mikor elváltunk 100 ezret fizetett 3 gyerekre, 2002-ben. Tavaly kérte a csökkentést mert sokat vannak nála is a gyerekek. Már csak két gyerek kiskorú. Két gyerekre ítéltek meg 15 ezret. Amúgy jó anyagi helyzetben van vállalkozó.
2013. szept. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:

"Minimálbér esetén, ha jól emlékszem egy ismerősömnek kb. 20-30% közötti összeget tiltottak le..."


Ez valami rossz vicc? És akkor miből élt?

2013. szept. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:

Egy gyerekre 20-25%-ot.

Szerintem minimumra 10ezret szoktak.

2013. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
46%
Miért nem természetes egy apának(vagy anyának,ha az apa neveli a gyerekeket),hogy maximálisan támogassa a gyerekeit anyagilag hisz a másik fél fizeti a gyerekek összes kiadását,költségét,rezsi-kaja-ruha-tanszer-gyógyszer-egyebek.
2013. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
ha jól tudom,akkor a nettó jövedelem 20 %-a vagy minimum 18 ezer forint.
2013. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
61%

A mindenkori minimálbért veszik alapul, annak a 20 százaléka.



OFF A gyereknek ennie kell, furodnie, ruhát venni neki, fűteni ra. Egy felnott hónapokig el él kenyéren- tudom, mert voltam igy- de a gyereknek normalis etel kell. A felnott megvan 15 fokban is, a gyereknek melegebb kell. A felnott járhat ezeréves ruhában, a gyerek hetek alatt kinövi. Hiába munkanelkuli valaki, a gyerekről akkor is gondoskodnia kell.

2013. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó semmit nem tudsz a kérdezőről.

Lehet otthagyta a lakást a gyereknek meg az anyának ő meg albérletbe ment, és munkanélküliből elég nehéz megélni. Miért nem számít a külön élő szülőélete is? Ha együtt élnének sem jutna több a munkanélküliből, akkor is meg kellene oldani.

2013. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!