Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen feltételei vannak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tigrincs88 kérdése:

Milyen feltételei vannak, hogy nekem ítéljék a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Az anya vagyok,jelenleg gyesen.De folyamatban van egy munka lehetőség.Ha most elindíttatom a gyermekelhelyezési kérelmet,ítélhetik nekem a gyerekeket (2 és 4 évesek)?Így hogy nincs munka csak gyes.
2013. okt. 14. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ítélhetik, de rengeteg mindentől függ, így mi nyilván nem tudjuk megmondani neked, hogy mi lesz.
2013. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2 és 4 éveseket ritkán ítélnek az apának. De sok mindentől függ. Ha az apa körülményei jobbak, és valóban küzd értük, lehet esélye - bár általában nagyobb gyerekeknél szokták inkább. Milyen neműek a gyerekek?


Szóval amit a bíróság figyelembe vesz:

- fix bevétel (sajnos a folyamatban van nem számít, az körülbelül olyan mint amikor egy alkoholista mondja hogy leszokóban van).

- lakhatás biztosítottsága és körülményei

- melyik szülőnél nem változik a gyerekek megszokott környezete (a rokonság akivel jelenleg érintkeznek és az esetleges intézmények, ahova járnak, ovi/bölcsi)

- ki mennyire gondoskodik a gyerekekről

2013. okt. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A 2 éves fiú,a 4 éves lány.

Akkor a gyes-sel magyarul kitörölhetem?Csak a munkahely számít?És az hogy kisgyerekek mellett nehezen találok munkát,az nem számít a bíróságon?

Lakhatás:lehet anyuékhoz költöznénk.Mivel úgy tudom az albérlet ki van zárva,az nem felel meg.

Ha velem maradnak,akkor változik minden,mivel most az apa szüleinél lakunk.De az apa meg külföldön dolgozik.

A gondoskodás,99%-ban én,1%-ban az apa.

2013. okt. 14. 21:00
 4/9 anonim ***** válasza:
Az apuka szeretné a felügyeleti jogot?
2013. okt. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig még úgy van,hogy nem.De nagyon hullámzó a hangulata,véleménye.
2013. okt. 14. 21:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbálj vele megegyezni, az a legbiztosabb.


Ekkora gyerekeket ritkán ítélnek az apának, de a gyes és a bizonytalan lakhatás elég nagy hátrány, valamint a környezetváltozás is. Az albérlet egyébként egyáltalán nem baj a bíróságon, elfogadható alternatíva, ha a költségvetésből finanszírozható. Nem kell saját ingatlannak lennie. Amennyiben a szüleidhez költöznétek az milyen messze lenne, és ott milyen a lakhatás? (van-e elég hely nektek pl., vagy csak ideiglenesen?)

2013. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyes, családi pótlék és gyerektartás is lesz a jövedelmed ezt mind bele kell számolni. Először közös megegyezésre törekszik a bíróság is. Apuka ha külföldön dolgozik szerintem nem nagyon követelőzhet a bíróságon. Míg tart az eljárás, kérj ideiglenes határozatot a bíróságtól gyerektartás megállapítására. Azt, hogy kié az ingatlan nem veszik figyelembe, csak azt hogy a gyerekeknek biztosítva van-e a pihenésre, tanulásra és alapvető szükségleteik kielégítéséhet hely. (magyarul az ingatlan gyereknevelésre alkalmas, van benne fűtés, víz stb.)
2013. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat.A héten felkeresek egy ügyvédet,de ezekkel az információkkal is sokat segítettetek.
2013. okt. 15. 09:07
 9/9 anonim ***** válasza:

"Gyes, családi pótlék és gyerektartás is lesz a jövedelmed ezt mind bele kell számolni."


Ez viszont nem elég semmire sajnos, és ezt a bíróság is tudja.


Kérdező! Azzal számolj, hogy gyerektartásként külföldi munka után az itthoni munkakörben általános bérből vonnak le. Tehát hiába keres meg kint mondjuk gyári munkásként 1200 eurót, az itthoni minimálbérből fogsz gyerektartást kapni. Ha pedig feketén dolgozik, akkor szintén a minimálbérből/munkanélküliből. Szóval sokra ne számíts a bíróságtól. SOkkal többre mész, ha megegyezel az apával, hogy ennél nagyobb összeget szánjon a gyerekekre havonta.

2013. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!