Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megemeli a bíróság a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megemeli a bíróság a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Gyerektartás emelési pert indítottam az exférjem ellen. Állítólag munkanélküli, és a felesége fizeti helyette a minimum gyerektartást a két gyerekünkre. Külföldön dolgozik a felesége. Neki idén született meg a harmadik gyereke. Szerdán lesz a tárgyalás. Szerintem ő is dolgozik kint de azt állítják, hogy nem és ő vigyáz a harmadik gyerekére. Mik az esélyeim? Én nem tudom bizonyítani, hogy ő is dolgozna. 20 ezer ft fizetnek a 2 gyerekre. Ezt az én ügyvédem kérte 4 éve.

2013. nov. 11. 17:18
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
én 10 ezer/gyerekről, 14.700 Ft/gyerekre szeretném emelteti. ÖSszesen havi 9400 ft + ról lenne szó. De az ex munkanélküli.
2013. nov. 11. 20:07
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell hogy ábrándítsalak,a bíróság nem fogja megemelni az összeget,ha az exed munkanélküli,mégis miből fizetne többet? Plusz ott van a mostani párjától a közös gyerek,arra is kell költenie neki is,nem csak a párjának! Mi is ugyanígy vagyunk csak én épp az új nő vagyok,nem az ex feleség. Külföldön élünk,én dolgozom a párom pedig otthon van a gyerekünkkel. És ez miért lenne baj? Nekünk jó ez a megoldás,és ha a párom exe akarna gyerektartást emeltetni én sem fizetnék többet,mert fizetünk 25 ezret havonta plusz küldünk mi is ajándékokat,de még csak egy köszönöm-öt sem kapunk cserébe. Szerintem nincs jól hogy ti elvált nők mindent elvártok meg a gyereket is úgy nevelitek,hogy a pénz meg az ajándék el van várva,de még az alapvető tiszteletet sem kapja meg sem az apa,sem az új nő. Például én már belefáradtam a sok szemétségbe amit évek óta kapok az ex nejtől és a gyerektől is. Én évekig normálisan álltam hozzájuk,de már betelt a pohár és azt mondom hogy NEM VAGYOK FELELŐS ANNAK A GYEREKNEK A JÓLÉTÉÉRT AKIVEL SZEMBEN JOGAIM NINCSENEK,AKITŐL AZ ALAPVETŐ TISZTELETET NEM KAPOM MEG! Nem is értem sok anyuka és a gyerek is hogy gondolja hogy az új nő pénze meg az ajándékai jók,de se a gyerek,se anyuka még köszönni sem hajlandó sokszor. És mellékesen megjegyzem hogy mi azért költöztünk külföldre mert már elegünk volt anyuka mocskolódásából. Mivel a válás nem miattam volt,ezért nem értjük a párommal miért rám zúdította anyuka minden haragját,pedig neki is van új párja,közös gyerekkel mindennel,de mégis az én párommal és velem van elfoglalva állandóan. A gyereket pedig úgy neveli,hogy érezteti vele hogy utál engem,ezáltal a gyerek is utál,sőt csak az a gyerek a testvére a párom lányának akit ő szült,akit én az nem,mert így neveli őt az anyja. Pl mikor nálunk volt a párom lánya nem volt hajlandó köszönni a mi közös gyerekünknek,mert neki anyukája azt mondta "ezt a gyereket nem kell szeretni".És nem tagadom azért dolgozom én külföldön,mert nem akarunk több pénzt fizetni,egy olyan gyerekre aki csak akkor keresi meg az apját,ha kell neki valami,pl karácsonyra laptop vagy tablet,nyáron be kell fizetni a drága tánctáborba,most meg pl márkás baseball sapka kell neki. És igen eddig mindent megkapott tőlünk,a tánctáborba is csak azért nem fizettük be,mert nem engedte el az anyja,de szó szerint kiejtett a száján valamit és megvettük neki,közös programokat találtunk ki vele mikor nálunk volt (nem olyan régen lakunk külföldön),persze a közös programokra már nem volt kíváncsi,csak a pénzre meg az ajándékra. És mint kiderült a laptopot amit tőlünk kapott karácsonyra anyuka és a pasija használják,mert elromlott a számítógépük. Hát ezek után a párom azt mondta innentől kezdve őt nem érdekli,nem kap még egyszer ilyen drága ajándékot a gyerek.És miért gondoljátok hogy nekünk új nőknek ahhoz jogunk van,sőt kötelező jelleggel elvárjátok tőlünk,ha jön a gyerek akkor főzzünk rá,tanuljunk vele,mosogassunk utána,költsük a pénzünket rá.....viszont ha a csokis papírt ott hagyja az ágyon és rá merünk szólni hogy vigye ki a szemetesbe akkor mihelyt hazaér a gyerek már telefonáltok is a volt férjeteknek hogy "az a nő" hogy mert rászólni a ti gyereketekre. Hát meg kellene nevelni a gyereket,de ha ez nem megy akkor persze nyugodtan szóljatok rá az új nőre,hogy a gyerek úgy van nevelve hogy oda is sz@rhat a szoba közepére azt is szabad neki,csak ha az új nő a pénzét költi rá akkor is háborodjatok már fel,hogy jaj nem kell,mert az a ti gyereketek és ti majd megveszitek neki amit kell! Szóval érdekes ha anyagilag jól jár a gyerek meg ti,akkor nem baj hogy az az új nő pénze,de ha rászól a gyerekre hogy vigye ki a szemetet maga után,akkor egyértelműen ő a világ legrosszabb embere,aki bántja a gyereket!
2013. nov. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Ma volt a tárgyalás. Mrgszüntettem a pert. Az ex olyan bizonyítékokat adott be, hogy jobbnak láttam visszavonni.
2013. nov. 13. 16:33
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#23), az eddig leírtak alapján valószínűleg helyesen cselekedtél.
2013. nov. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!