Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megemeli a bíróság a gyerektar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megemeli a bíróság a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Gyerektartás emelési pert indítottam az exférjem ellen. Állítólag munkanélküli, és a felesége fizeti helyette a minimum gyerektartást a két gyerekünkre. Külföldön dolgozik a felesége. Neki idén született meg a harmadik gyereke. Szerdán lesz a tárgyalás. Szerintem ő is dolgozik kint de azt állítják, hogy nem és ő vigyáz a harmadik gyerekére. Mik az esélyeim? Én nem tudom bizonyítani, hogy ő is dolgozna. 20 ezer ft fizetnek a 2 gyerekre. Ezt az én ügyvédem kérte 4 éve.

2013. nov. 11. 17:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem olvasod az eddigi hozzászólásokat? A harmadik gyereket is el kell tartania,így még kevesebb az esélyed a növelésre.
2013. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

1. Amig az exed hivatalosan munkanélküli, addig csak a segély után kell fizetnie gyerektartást.


2. A felesége jövedelme lényegtelen, neki semmi köze a gyerekeidhez.


3. Ha az exed dolgozna is külföldön, akkor is a MO-on azonos munkakörben dolgoók átlag keresetét vennék alapul, nem a külföldön ténylegesen kapott fizetést.


4. Ha ott is lesz még egy gyerek, akkor a 3 gyerekre összesen a segély 50%-a jár gyerektartásként, azaz gyerekenként 16,6%. Tehát valószinüleg inkább még csökkentik a jelenlegi összeget.

2013. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, még ha dolgozik is, nem tudom, merre külföld, de még az EU-n belül is nehezen nyúlik a bíróság karja. Amúgy meg totál hihető, hogy az asszony jobban keresett, és akkor apuka maradt otthon a gyerekkel, végülis miért ne?

És tetejében te magad írod, hogy nem tudod bebizonyítani.

Szerintem az ügyvédre, és a perköltségre fordított pénzt inkább költsd a gyerekeidre, és akkor nincs hiszti.

2013. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Akkor már a 20-20 % se jár? NAgyon jó! Akkor szedán a második tárgyaláson (elsőre kért halasztást) nem számíthatok semmi jóra? Kíváncsi leszekl mit fog beadni ellenem.
2013. nov. 11. 17:42
 15/24 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező (#10) mert úgy szól a törvény, hogy a gyerekeknek AZONOS tartást kell biztosítani, ha az előző, ha a jelen kapcsolatból származnak, szóval növeli az osztót.... ha valakinek 2 gyereke van, ott elvileg a jövedelme 25%-a lehet a max gyerekenként, ha 3 akkor 16,67%, ha 5 akkor 10%... stb...
2013. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
MOst nincs ügyvédem. A váláskor volt csak 4 éve. Iskolás mind a két gyerekem.
2013. nov. 11. 17:43
 17/24 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező (#14), azért legyünk realisták, egyelőre Te adtál be ellene egy olyan pert, aminek nincs semmi megalapozottsága, sem tényekben, sem jogban.

Viszont másgfelől azt gondolom, hogy neki sem éri meg pereskedni azért, hogy spóroljon havi 3000 Ft-ot, és a 20 eFt helyett 17 eFt-t perkáljon. (heti 1 dooboz cigi ára nem éri meg a bíróságra rohangászást, hogy érthető hasonlattal éljek)

Szóval szerintem állj el a pertől, ha nincs a kezedben semmi, és kész.

2013. nov. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
költségmentességet kértem. hogy álljak el a pertől?
2013. nov. 11. 18:24
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
már sehogy, előre kellett volna gondolkodni... ha az exed kicsit rafkós, akkor még csökkentést is kap erre a karcsú összegre...
2013. nov. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
13%
Ez nagyban a bírótól függ. Általában emelik, de nem sokkal, vagyis nem annyival, mint amennyit a fél kérni szokott.
2013. nov. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!