Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Én rontottam el valamit? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én rontottam el valamit? Mit csináltunk rosszul?

Figyelt kérdés

Én egy "mostoha" vok.Párom fia húsvétkor volt nálunk utóljára. Nyaralni akartuk vinni,apukája felhívta és közölte "Soha többé nem akarok hozzátok menni!"Kérdeztük, h miért azt felelte nem és kész.

Előzmény:elég sokszor én mentem a gyerekért és beszélgettem vele a suliról, barátokról és a családról-anya és új párja szoktak-e veszekedni, esetleg vele veszekszenek-e.Egy ilyen alkalommal kérdeztem meg lakna-e nálunk (kiváncsi voltam a véleményére, minden hátsó szándék nélkül).Mikor hazaértem anyuka örjöngve hívott, h mit képzelek és miért faggatom. Azóta semmilyen kommunikáció nincs a gyerekkel.Lehet, h gonosz mostoha lettem??? Mit próbáljak? Nem szeretném ha a gyerek elszakadna a családtól.


2009. nov. 17. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, ki kinek a kicsodája... Ki mit mondott? Magyarázd el, kérlek, ezt a mondatot:


Nyaralni akartuk vinni,apukája felhívta és közölte "Soha többé nem akarok hozzátok menni!"

2009. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gyereknek én vagyok a"mostohája", a párom az apukája és nyaralni akartuk vinni magunkkal(apuka+ én + én gyerekem).Kicsit bonyolult.
2009. nov. 17. 18:35
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha érthetetlen! A gyerek közölte, h soha többé nem akarok hozzátok menni.
2009. nov. 17. 18:37
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Én még mindig nem értem... a párod gyereke, és akkor utána írod h én gyerekem? lehet h fáradt vagyok, de én tényleg nem tudom összetenni :S
2009. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

én teljesen értem :)

ne haragudj,de az anyuka helyében én is kiakadnék, és úgy érezném, el akarod venni a gyerekemet.

milyen dolog az, hogy megkérdezed, hogy lakna-e veletek?! gondolj már bele!

jóhogy az anyukája pártjára áll, és nem akarja megbántani, ezért elzárkózik tőletek.

ezt most elrontottad, ne haragudj.

beszélj az anyukával.

2009. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szóval.

Vagy te és a párod. A párodnak van egy fia, egy másik nőtől. Ennek a nőnek is van párja.

Te sokszor beszéltél a párod gyerekével. Egyszer megkérdezted, hogy lakna-e nálatok.

Ez után a párod (a gyerek apja) felhívta a fiát, hgy elvigyétek nyaralni, mire a gyerek azt mondta, hogy soha nem akar hozzátok menni.

Stimt?

2009. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez esetben. Sajnos nem láttad át ezt a helyzetet.

Nem tudom hány éves a fiúcska, mennyire érett. De mindegy is.

Nagy hiba volt a gyerekkel ilyenekről beszélgetni. Neked semmi közöd az anyjához, és a párjához. Nem szabad ilyet kérdezni egy gyerektől, mert az fog neki lejönni, hogy te az anyja helyébe akarsz lépni. És így te leszel a gonosz, noha jót akarsz.

2009. nov. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem te rontottad el. Olyan kérdéseket tettél fel a gyereknek, amikhez semmi közöd. Fordított esetben te hogyan éreznéd magad? Neked hogy esne, ha az elvált férjed új partnere arról faggatná a gyerekedet, hogy te hogy élsz az új pároddal, veszekedtek-e stb. És ilyen kérdés, hogy nálatok lakna-e a gyerek? Teljesen jogos az anya felháborodása.
2009. nov. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, te rontottad el. Olyan dolgokat kérdeztél a gyerektől, amihez semmi közöd az égvilágon. A gyerek anyukája helyében én is örjöngtem volna. Abba bele sem gondoltál, hogy a gyerek úgy értelmezi a szavaidat, hogy te el akarod őt venni az anyjától?

Mi az, hogy "szeretne-e veletek élni"? Kisgyerek, szereti az anyját, vele akar élni. Milyen kérdés ez?

A faggatózásoddal csak azt érted el, hogy magadra haragítottad a gyereket és az anyját is. "Nem szeretném ha a gyerek elszakadna a családtól." Milyen családtól? A tiétektől? Hát elszakadt, miattad. Az anyjától? Még jó, hogy nem...

Szerinted a a te gyerekedet kérdezgetné az apjának az új nője, hogy ti a férjeddel mennyit veszekedtek, és akar-e inkább velük élni? Te hogy éreznéd magad? Gondolkodj már egy kicsit, mielőtt hülyeségeket beszélsz...

2009. nov. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eszem ágában sincs elvenni a gyereket az anyjától. Van saját családom. A gyerek 10 éves múlt, a véleményére voltam kiváncsi, h ő mit gondol."Nem akarok jönni, ott a sulim, barátaim stb...".Próbáltam anyukával beszélni, elzárkózik. Azt gondolom kimaradok ebből az egészből.

2009. nov. 18. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!