Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válófélben vagyok, van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válófélben vagyok, van egy közös üzletünk amit elszeretnék adni, de sajnos a feleségem elérte h csak ő egyedül csinálja most, eladni nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem akarnám eladni de nem profitálok belőle addig amíg csak ő csinálja (a váloper meg kitudja meddig tart)viszont engem kizárt onnan,meg nem is szeretném a képét nézni egész nap és elis szeretnék költözni messzebb,az üzletet viszont nem akarom otthagyni ."fele-fele"
2009. nov. 20. 21:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
eladni a beleegyezése nélkül gondolom nem tudom.nincs más megoldás h szabaduljak tőle?ő még csak válni sem akar...kompromisszumra nem képes
2009. nov. 20. 21:55
 2/20 anonim ***** válasza:
Szia! És nem fizeti ki neked a felét? A minimum lenne, és akkor konkrétan ő venné meg. Ha a fele a tiéd, akkor neki ki kell fizetnie a részedet.
2009. nov. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:

Szia!

Ha közösen indítottátok, akkor neked ugyanolyan jogod van részesedni a bevételből...! Ha ez még sem megy, alkudj ki egy összeget, amit ő minden hónapban a számládra utal! Csak abban az esetben van joga a magáénak tudni a vállalkozást, ha te semmilyen papíron nem szerepelsz!

2009. nov. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Semmilyen kompromisszumra nem képes,tehát nem fog kifizetni engem...a bevételt meg egyszerűen elrakja,nem adja oda.arra hivatkozik hogy az kell a 2 lányunknak akik már 19 és 20 évesek.én sem tagadnám meg a lányoktól ha hagyna dolgozni a saját üzletemben vagy lenne annyira belátó és eladnánk akkor mindenki "jól járna" de gyűlölködik és nem érdekli semmi csakhogy engem kisemmizzen.jogi úton nem adhatok túl az üzlet felén vagy nem kötelezhetem h adjuk el fele fele arányban?
2009. nov. 20. 22:03
 5/20 A kérdező kommentje:
Az üzlet az én nevemen van de mivel már több miont 10 éve házasok vagyunk fele fele tulajdon.
2009. nov. 20. 22:05
 6/20 anonim ***** válasza:

Ezt jól bekaptad! Már...bocsánat a kifejezésért.

Én simán jogi útra terelném az ügyet!

2009. nov. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igazad van jogi útra is terelhetem akár de addig még míg a bíróság határoz addig sincs bevételem az üzletemből...
2009. nov. 20. 22:37
 8/20 anonim ***** válasza:

"...Az üzlet az én nevemen van de mivel már több miont 10 éve házasok vagyunk fele fele tulajdon..."


Az ÜZLET és a HÁZASSÁG két külön "tészta", semmi közük egymáshoz!


Ha a te neveden fut a vállalkozás, akkor tiszta sor, hogy te rendelkezel a saját vállalkozásod felett!!!

(Nem is értem : nem félsz, hogy a feleséged adóhátralékot vagy hiányt csinál a könyvelésben aztán majd téged fognak felelősségre vonni?)


Tudtom szerint a vállalkozás tulajdonosa rendelkezik a saját vállalkozása felett : menj be az Önkormányzathoz, Adóhivatalhoz és mindenhova, ahova kell és szüntesd meg a vállalkozásodat! ENNYI!


Ha a feleséged felerészben tulajdonrészese a vállalkozásnak, akkor kifizeted a részét és kész!


Menj el egy ügyvédhez és intézkedj!


Ha a feleséged szeretné megtartani a vállalkozást, mert ebből él ő és a lányaid, akkor vásárolja meg a tulajdonrészedet! (Nem vagy köteles eladni neki, viszont ha úgy döntesz, akkor őt kizárhatod a saját vállalkozásodból.)

2009. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan keress egy jó ügyvédet.

A válóperrel együtt kérheted a vagyonmegosztást is.

A feleségednek el kell számolnia a bevétellel,és a neked járó részt kifizetni.De számolj arra is,hogy azt mondja,hogy csak ő dolgozott az üzletben,ezért neked kevesebb jár.

A másik,ami miatt sűrgős lehet a dolog:ha a feleséged ilyen szemét,sok aljasságra számíthatsz tőle. Pl. ha a te neveden van az üzlet: nem fizeti a közüzemi számlákat,az adót stb. és azt rajtad követelik majd.

Igaz,hogy a per akár 2-3 évig is elhúzódhat,de az ügyvéd megtudja mondni,mit tegyél az ilyen esetleges húzásai miatt.

A gyerekeid nagykorúak,de ha tanulnak,és az anyjuknál akarnak lenni,még tartásdíjat is kérhet a feleséged.

A Bíróság pedig az anya javára dönt majd.Nagyon ritka,ha nem így történik.Sajnállak és mielőbb lépj,ha nem akarsz még nagyobb bajt.

2009. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
A vállalkozás az én nevemen van és igazad van,egyszerűen csak leállítattom a vállalkozásom és nem tud tovább dolgozni(mert ő az én nevemen mint családtag vállalkozik)....DE maga helység ahol fut a vállakozás az közös tulajdon tehát pénzem megintcsak nem lesz belőle...
2009. nov. 20. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!