Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem értik meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg, hogy ideköt a gyermekem apja, nem költözhetek?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt, nyárra tervezzük az esküvőt. Kapott egy állásajánlatot attól a cégtől ahol most is dolgozik az ország másik részén. Előrelépést és több pénzt is jelentene. Ha csak rólam lenne szó kőltöznék vele, de van egy 9 éves kisfiam akit közösen nevelünk az apjával. Sokat van nála a hét felét. Ha elmennénk akkor csak két hetente hétvégén láthatnák egymást, ezt nem akarom megtenni fiammal, imádja az apját. Az exem is jó apa. Utasított már vissza ausztriai munkát a gyerek miatt pár éve, mivel 3 hetente tudott volna hazajönni. Ezek után azt hiszem tényleg nem lenne fair vele szemben sem. A párom és a családja nem akarja megérteni a helyzetet, mondván máshol is így van a láthatás, hivatalosan nálunk is, tehát elköltözhetnék. De tudom hogy a fiam szenvedne az apja hiányától. Átgondoltam az egészet, és nem akarok költözni. De a párom nem érti meg. Igaza van a saját szempontjából? Vagy hagyerekestől engem választott akkor nincs
2013. dec. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
64%

Veled értek egyet. Az újpárod a "hivatalos"-ról beszél, Te, az exed és a fiad az érzelmi kötődésről.

Így is ketté van szakítva a gyerek élete, ez nagyon rossz lenne mindenkinek.Sajnálom,hogy ezt nem érti a párod. Még az is lehet, hogy a gyerek elfordulna tőled, ha ezt tennéd vele,és az apjához akarna költözni.


39n

2013. dec. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
41%

Sajnos én is a párod családjával értek egyet.

Korrekt,nhogy próbálod a szoros viszonyt fenntartani a gyerek apjával, de az életed azon szakasza lezárult, de mégsem hagyod. Igen, a gyerek mindig össze fog titeket valamelyest kötni, de ez már sok, ami te csinálsz., hiszen nem a világ másik felére költöznétek.


Gyerkestől téged választott, de nem a gyerek apját...azért nagy különbség.


Remélem tudod, hogy e a döntésed jelentheti a kapcsolattok végét, jogosan.

Én sem tudnék olyan emberrel élni, akinek fontosabb a exe mint én...és nem, ez nem a fiadról szól.

A fiad láthatná az apját mégbígy is többször mint a láthatásban engedélyezett, 3 év múlva meg már mehet egyedül, az apjához, amikor akar tehát nem lenne ezzel gond

2013. dec. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
41%

Azért, mert nincs igazad. Ezek csak ürügyek arra, hogy miért nem mersz vagy akarsz megmozdulni. Mások látják, te nem akarod látni.


Ausztriából "csak" háromhetente"....?! Emberke! Az én férjem Japánban dolgozott, mert muszáj volt, és az első 8 hónapban még csak nem is láttuk! Haza sem engedték!


Háromhetente mentem haza a kollégiumból, amikor egyetemista voltam, mert nem volt pénzem hazaútra.


A fiad nagyon jól megvan, HA tudja, hogy az apjára MINDIG számíthat. Nem kell ott lihegnie fizikailce is a nyakán. Akkor szenved az ember az apja hiányától, ha érzelmileg elérhetetlen, nem akkor, ha fizikailag. A 9 éves fiad egyre nagyobb lesz, és egyre kevésbé igényli azt, hogy bárki - értsd: te is - a nyakán lógjon és lefogja a szárnyait. De egyre erősebben igényelné idővel azt, hogy meglegyen a stabil anyagi megélhetése a családnak - pl. a tanuláshoz, egyetemhez.


Valójában te a fiaddal takarózol, és rólad van szó, ugye? Te nem akarsz megmozdulni. Mások ezt ugyanúgy látják, ahogyan én, és ezért "nem értenek meg".

2013. dec. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Miértnem hiszed hogy a fiamról szól? 2 éves kora öta így él miért venném el tőle a lehetőséget hogy akkor lássa az apját amikor akarja? Tudom hogy a kapcsolatunkba kerülhet és nem akarom, de ez a sorrend nálam, ezt eddig is tudta
2013. dec. 12. 08:22
 5/48 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy te elhiszed,mhogy ez a fiadról szól...


Pedig a 3. Jól leírta...az embernek elsősorban azt kell tudnia, hogy számíthat a szüleire... Másodsorban kell a fizikai kapcsolat...


Én 13 évesen csak havi 3-szor láttam a Szüleimet( pedig együtt éltek), mert suliból csak ennyiszer mehettem haza...de brmikor felhívhattam őket, ha baj volt számíthattam rájuk...az örömöme megoszthattam velük.


Jah és a fiaddal a legrosszabb amit tehetsz, hogy kvázi miatta veszejted el a nevelőapját, aki 5 éves kora őta neveli. Szerinted ez nem fogja lelkileg ugyanúgy taccsra vágni, mintha a biológiai apjával csak rtkábban találkozna?

2013. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Én költöznék. Nem köt ide a családom, legjobb barátnőm 1 éve meghalt, munkát találnék. Nem félek az újtól. Nem értek vele egyet hogy a fizikai jelenlét nem szzámít. Páromtól is kérdeztem hogy akkor hagyjam itt, vigyük el két hetente, nem számít?? Erre azt mondta az nem ugyanaz csak tudnám miért nem
2013. dec. 12. 08:27
 7/48 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a szakítás is megviselné. Szereti apáromat, jó barátok
2013. dec. 12. 08:35
 8/48 anonim ***** válasza:
11%
Kar erről vitázni, ha akarna se koltozhetne a kerdezo a gyerekkel, mert ahhoz kell a kulonelo apa beleegyezese is.
2013. dec. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
70%

Mindkettőtöknek igaza van a saját szempontjából.

Nyilván kialakult egy rutin, amin nem akarsz változtatni, mert jól működik és a gyereknek is jó.

Viszont a párodnak is igaza van. Végül is így ti sose lehetettek ezek szerint egy család az új pároddal.

A volt férjeddel esetleg beszéltél erről? Kíváncsi lennék, hogy neki mi a véleménye. Mert ha ő nem ellenzi, akkor szerintem nyugodtan költözhettek. Kisgyerek így is családban lesz, van előtte férfi példa, és apukájával is tarthatja a kapcsolatot.

2013. dec. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
73%

Az érzelmi részt megértem anyukaként, és sajnálom hogy ilyen helyzetben kell döntened. A párodnak viszont a saját szempontjából abszolút igaza van.


Lenne egy jó munkahelye, többet keresne, előre tudna lépni, és ezt meg szeretné osztani veletek. Ha ugyanolyan jó a kapcsolata a kisfiúval, mint az apjának (elvégre 4 éve neveli), akkor a kisgyereknek az is törés lenne, ha tőle választod el. Apukájával tarthatja a kapcsolatot úgy is, hogy hétvégente nála van, szünetekben elutazik hozzá. Esténként meg skype, telefon.

A párod egyszer már elszalasztott egy lehetőséget, mert a ti érdekeiteket nézte, de most nem szeretne. Szerintem ez elég nagy választópont, mert ő anno megtette ezt értetek, de ha te nem vagy hajlandó költözni érte, akkor lehet, hogy elgondolkodik.


Nem tudom a gyereket mennyire viselné meg az új helyzet. Te tudod? Beszélgettél már vele erről? Mi itt nem vagyunk szakemberek, ha normális vélemény érdekel, beszélj egy gyerekpszichológussal. Ő jobb tanácsot tud adni.

Az meg sem fordulna a fejemben, hogy a gyerek nem költözik velem, ha én mennék, de ha nem mennék, vajon mi lesz a párkapcsolatommal?

Találtál egy rendes férfit, aki szeret és szereti a gyerekedet is. Ez is nagy szó manapság, érdemes ezt a kapcsolatot kockára tenni? A távházasság nem hiszem, hogy működik. A párodat pedig ne akard maradásra kényszeríteni, ha ennyire menni akar, sok jó nem születne belőle.

2013. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!