Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem értik meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg, hogy ideköt a gyermekem apja, nem költözhetek?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt, nyárra tervezzük az esküvőt. Kapott egy állásajánlatot attól a cégtől ahol most is dolgozik az ország másik részén. Előrelépést és több pénzt is jelentene. Ha csak rólam lenne szó kőltöznék vele, de van egy 9 éves kisfiam akit közösen nevelünk az apjával. Sokat van nála a hét felét. Ha elmennénk akkor csak két hetente hétvégén láthatnák egymást, ezt nem akarom megtenni fiammal, imádja az apját. Az exem is jó apa. Utasított már vissza ausztriai munkát a gyerek miatt pár éve, mivel 3 hetente tudott volna hazajönni. Ezek után azt hiszem tényleg nem lenne fair vele szemben sem. A párom és a családja nem akarja megérteni a helyzetet, mondván máshol is így van a láthatás, hivatalosan nálunk is, tehát elköltözhetnék. De tudom hogy a fiam szenvedne az apja hiányától. Átgondoltam az egészet, és nem akarok költözni. De a párom nem érti meg. Igaza van a saját szempontjából? Vagy hagyerekestől engem választott akkor nincs
2013. dec. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó: nem a mostani párja utasított vissza munkát, hanem az apuka!
2013. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem akarják. Nem viheted csak úgy a gyereket az ország másik felére, ha az apja helyben van, ill. neked kellene megoldani az utaztatását, hogy lássa az apját. Patthelyzet.
2013. dec. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
17%
10-es vagyok, tényleg félreolvastam. Hát nem egyszerű.
2013. dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
69%

Nem értem miért kell támadni a kérdezőt!! Én csak pislogok, hogy van ilyen anyuka aki így gondolkodik, mint a kérdező!!


A kérdező igenis megértette, hogy a gyerek és az apa kapcsolata szoros, nem akarja ezt megtörni azzal, hogy elköltözik!! Le a kalappal a kérdező előtt!! Szerintem! :)


Így kellene gondolkodnia sok anyukának aki fogja magát és több 100 km-re költözik. (hangsúlyozom akkor amikor pl.nem agresszió áll a háttérben stb.) Rengeteg ilyen kérdés van itt is! Sok anyuka igenis bosszúból költözik el. De persze nem általánosítok!


Kérdező segíteni nem igen tudok neked, én azt gondolom egészen addig amíg a gyerek érdekét nézed senki nem tehet neked szemrehányást!

2013. dec. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
35%

12-es ez sem így van. ha elköltözik az anyuka sajnos nem neki kell állni az utazást hanem a különélő szülőnek. Az amit te mondasz az akkor valósul meg ha a szülők ebben egyeznek meg. Egyébként sajnos a bíróság is azt mondja, hogy apuka oldja meg az utazást. Ha nem tudja akkor tömbösítik a láthatásokat. pl. szünetekben többet van a gyerek az apánál)


Tehát sajnos egy anyuka a jogerős gyermekelhelyezéssel a kezében igenis elköltözhet a gyerekkel. Az apuka persze tiltakozhat ez ellen kézzel-lábbal,de a gyámügy úgyis engedélyezi a költözést. Pláne ha anyuka azt mondja, hogy a másik helyen jobb lesz minden (lakhatás, munka, új szerelem stb.)


Én még nem hallottam olyan esetről, hogy a gyámügy elutasította volna az anyuka költözési kérelmét.

2013. dec. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
3%
Hiába pontoztatok le, akkor sem költözhet a kerdezo a gyerekkel a masik szulo beleegyezese nelkul.
2013. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
27%

16-os mi sem azt mondtuk, hogy költözhet! Az alaphelyzet az, hogy anyuka költözni akar. Apuka nemet mond! Oké ekkor az anyuka bead egy kérelmet a gyámügyre, melyben kéri, hogy a gyámügy vizsgálja meg a költözést, és hagyja jóvá azt. Nyilván az anyuka összegzi hogy miért lenne jó a költözés. A gyámügy pedig lehet hogy több hónap elteltével ugyan, többszöri meghallgatás után,de igenis hozzájárul a költözéshez! Ennyi.


Tehát költözhet az anyuka. Persze az apuka is próbálkozhat alátámasztani zt, hogy miért nem lenne jó a költözés, de az anya és a gyerek érdeke előrébb van.


Hangsúlyozom én sem értek ezzel egyet, de sajnos a gyakorlat azt mutatja, hogy igenis elköltözhet a gyermeket nevelő szülő.

2013. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
9%
17-es vagyok, ja nem a kérdezőre vezettem le a válaszokat hanem általánosságban :)
2013. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 Zoli7754 ***** válasza:
64%

Egy könyv címe jutott eszembe. "Bármit választasz a poklot választod" . Azért ezt ne szó szerint vedd.Viszont úgy tűnik, hogy nincs jó döntés.Szinte biztos, hogy akárhogy is döntesz valamit bánni fogsz.Sajnos vagy nem , időnként előfordul ilyen az életünkben.Ahhoz , hogy megtudd melyik a "helyes döntés, mindkettőt ki kéne próbálnod, csak hát ez nem nagyon kivitelezhető a jelen esetben.Bár kitudja?

Ha csak az egyik oldalt nézzük, pl. a párod és a családja illetve a velük egyetértők oldaláról nézve persze egyszerű a képlet.A párodnak adott egy lehetőség az "előrelépéshez"és több pénzhez nekik természetes , hogy mentek a párod után.Viszont én a Te érveidet is ugyan olyan nyomós érvnek tartom.Az , hogy valójában mi az igazság nem tudhatom.Szerintem azok sem tudják, akik biztosra vélik, hogy csak a gyerekkel takarózol.Ha netán így is lenne, ilyen alapon a több pénz és az előrelépés is ugyan úgy lehet jó kis takaró.Attól függ melyik oldalon állunk.

2013. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
10%

szerintem ezt nem teheti meg a kérdező.Ausztriába mehetett volna? szegény párod egy marha jó lehetőséget szalasztott el csak miattad:( a fiad meg túl éli 9 évesen már nem törik meg annyira! Nem kell mindig a gyerekeket putyulgatni,igen ritkábban találkoznak,de mondjuk több ideig is maradhatna ott. Előtte megbeszéled az apukával mi a helyzet és aztán döntesz. De most már párod van,menyasszony lettél tehát elkötelezted magad neki. egy család letettek és nem csak neki kéne kiállnia melletted. Nem kérheted arra hogy csessze el megint az életét miattad és a hülyeséged miatt.Vagy otthon maradsz és szakítás lesz a vége amit megsínylik a fiad mert a nevelőapjával viszont NEM fog többet találkozni(hisz nem az ő gyereke szakítás után miért érdekelné?) vagy elköltöztök és kicsit megzavarja a változás a fiadat,de TOVÁBBRA is találkozni fog az apjával és nem szakad meg a kapcsolatuk.

A mai szegény pici gyerek lelkeckéje nevelés naaagyon el van túlozva és látjuk is a mai generációból milyen nevelhetetlen gyerekek vannak.

Mondta ezt egy tanárnő lánya.

2013. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!