Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem értik meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem értik meg, hogy ideköt a gyermekem apja, nem költözhetek?

Figyelt kérdés
Párommal 4 éve vagyunk együtt, nyárra tervezzük az esküvőt. Kapott egy állásajánlatot attól a cégtől ahol most is dolgozik az ország másik részén. Előrelépést és több pénzt is jelentene. Ha csak rólam lenne szó kőltöznék vele, de van egy 9 éves kisfiam akit közösen nevelünk az apjával. Sokat van nála a hét felét. Ha elmennénk akkor csak két hetente hétvégén láthatnák egymást, ezt nem akarom megtenni fiammal, imádja az apját. Az exem is jó apa. Utasított már vissza ausztriai munkát a gyerek miatt pár éve, mivel 3 hetente tudott volna hazajönni. Ezek után azt hiszem tényleg nem lenne fair vele szemben sem. A párom és a családja nem akarja megérteni a helyzetet, mondván máshol is így van a láthatás, hivatalosan nálunk is, tehát elköltözhetnék. De tudom hogy a fiam szenvedne az apja hiányától. Átgondoltam az egészet, és nem akarok költözni. De a párom nem érti meg. Igaza van a saját szempontjából? Vagy hagyerekestől engem választott akkor nincs
2013. dec. 12. 08:05
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
75%

A gyerekkel már próbáltál beszélni? Ő mit szeretne?

Ha a gyerek nem szeretne menni én tuti nem vinném magammal erőszakkal. Akkor inkább éljen az apukájával és amennyiszer tudom meglátogatom. Nem lennék képes kiszakítani a megszokott környezetből az én önzésem miatt. Persze ez csak abban az esetben állna fent, ha szeretem annyira a páromat, hogy mindent félredobva vele menjek.

2013. dec. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
88%

"ma 09:17


röghöz kötés törvényét 1848-ban törölték.

Magyarországon belül nincs tiltva, és engedély sem kell hogy az elvált anyuka a gyermekkel elköltözzön. Csak annyi a szabály, hogy a költözéssel nem gátolhatja az apuka láthatási jogát. Ha továbbra is tud 2 hetente apa és gyermeke találkozni akkor nincs szükség engedélyekre a költözéshez.

Szépen is néznénk ki ha anyukát röghöz kötnénk."


Tévedsz, kiscsillag. Nézz utana, hogy mit jelent a gyermek sorsát érintő lényeges kerdes a családjogi szerint. Konkrétan MINDKET szulo engedélye kell iskola, nev es lakóhely változtatáshoz. Kulfoldre költözés eseteben pedig meg gyamhivatali engedély is kell. Hoppa.

2013. dec. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
21%
Csak a közös felügyeletnél van így utolsó!
2013. dec. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem csak annál, utolsó, tévedsz. Nézz utana, mielőtt hulyeseget beszélsz. A lényeges kérdésekben mindig mindket szulo együtt dont. Az egyetlen kivétel, ha valamelyik szulo felugyeleti jogát a biróság megszüntette. Ez pedig eleg ritka ma Magyarorszagon.....
2013. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
78%

Idézet a családjogi törvényből: 72/B. §120 (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.

2013. dec. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
91%

10:30-as

"csém elkezdett sírni tudtam segíteni(apám nem volt segítőkész)."

No most nem értelek. Annyira jól ment minden régen, mindenki nevelte a gyerekeket, nem volt elcseszett, mint a mai generáció. Mondod ezt egyszer.

Majd hátba szúrod a saját kijelentésed...

Ha annyira pöpecül ment minden, és így nevelkedtek generációk, akkor hogy a csudába fordulhatott elő, hogy apukád nem volt segítőkész, és magasról tett a gyerek nevelésre, annyira, hogy neked kellett ugrani öcsédhez??

Kicsit ellentmondásos vagy.


Tanárnő lánya, ideje lenne megtanulni értelmezni is a szöveget, nem csak olvasni. Leoltod a Kérdezőt, hogy a párja már kihagyott egy lehetőséget miatta. Ha nem csak titulusként használnád a tanárnő lánya kifejezést, akkor feltűnt volna, hogy nem a jelenlegi párja dobott vissza egy osztrák lehetőséget, hanem a Kérdező volt párja.


Egyébként meg a Kérdező teljesen normálisan gondolkozik erről. Miért alacsonyítjátok le ennyire az apát, hogy annak elég kéthetente látni a gyereket? Ha az anya most ízt írta volna ki, hogy elköltözök az új párommal, gyerek marad az apjánál, és kéthetente fogom látni, akkor máris elhordanátok sz.r anyának. Fel kellene már fogni, hogy az apja is ugyanolyan fontos a gyereknek, és nem kell belebeszélni a férfiakba, hogy ők nem ragaszkodnak annyira a gyerekükhöz.


Igazad van Kérdező. Szerintem jól döntesz, ha nem rombolod le gyereked és az apja kapcsolatát.

Még annyit a költözéshez, hogy ha az apa hozzájárul a gyerek költözéséhez, a láthatás miatt felmerülő költségeket az elköltözött szülőnek kell állnia. Egyéb megállapodás hiányában az ő elköltözése nem róhat plusz anyagi terhet a másik félre.

2013. dec. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
0%

azt már rég észrevettem hogy azt elnéztem,de ez van nem készültem ki tőle:D Ami pedig azt illeti nem azt írtam,hogy a szülők milyen pöpecek voltak-.-" És már írtam nem ugráltam,szerintem természetes hogy a családban mindenki kiveszi a részét,ki így ki úgy(persze apám más tészta volt,de azt meg azért írtam nehogy azt írd hogy minek segítek ha 2 szülő van na ezért:P)

Azt írtam a régi generációk sokkal normálisabbak voltak(a gyerekek okoska)és nem volt ennyire elnevelt, rossz stressztűrő mint ma.Azért írtam a tanárnő lányát,hogy érzékeltessem közelről látom amint pár évente a gyerekek mindig lebugdácsolnak egy szintet az IQ skálán:S

Egyre butábbak,követelődzőbbek,hisztisebbek és életképtelenebbek, persze tisztelet a sok kivételnek,de ettől sajnos már egyre több az ilyen.

Ami az anyukát illeti igaza van de a párjának még inkább.Azért ne dobja sutba az életét, mert a nem vér szerinti gyereke apa függő lett. Apuka meg ne játssza a mártírt ha ezt majd megbeszélik csak mert ő is lemondott ezért a nagy lehetőségéről.

2013. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
0%
még valami pont azért lesznek a gyerekek normálisak és érettek,mert az élet nem mindig megy "pöpecül" és megedződnek.Nagyszüleink élete nem volt habostorta mégis boldog életet éltek és normális felfogásúak lettek.A mai gyerekeknek viszont minden a feneke alá van rakva, így mikor kikerülnek a nagybetűs életbe kikészülnek a szülő meg majd áll,hogy ő nem érti mindent megadott a gyereknek akkor mi a gond, hol rontotta el?
2013. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!