Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rózsaszín csekken hogyan kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Granturismo kérdése:

Rózsaszín csekken hogyan kell a gyerektartást fizetni, amíg az anya el nem megy a bíróságra hitelesen kérni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy adódott,hogy a párommal szét mentünk.


(Nem voltunk házasok,fél éve bele kezdtünk részletfizetéssel ház vásárlásba,az 500.000ft előleg,és a házba vásárolt bútoroknak 70%-a, az én fizetésemből lett kifizetve.)


Sajnos nem lehet megegyezni az exemmel,hogy igazságosan osztozkodjunk,ezért úgy döntöttem,hogy ott hagytam neki mindent a házban,legyen vele boldog.

Na de nem is ez a lényeg.


Mivel a gyerektartás összegén sem tudtunk megegyezni,így amíg nem jelzi a bíróság felé a kérelmet,addig a fizetésem 20%-át akarom RÓZSASZÍN CSEKKEN,GYEREKTARTÁS NÉVEN postázni neki.


Az lenne a kérdésem,hogy ebben a helyzetben,ez a megoldás működhet?


Vagy milyen lehetőség van még,amit postai úton megoldhatok?


Nekem mindenképpen olyan megoldásra van szükségem,hogy a bíróságon bizonyítani tudjam,hogy addig is fizettem gyerektartást.


Légyszíves nem linkeket kérek,hanem saját tapasztalatból egy megoldást,vagy megerősítést,hogy jó-e az a fizetési módszer,amit gondoltam...

Előre is Köszönöm



2014. jan. 8. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó ez is, ha egyértelműen rajta van, hogy melyik hónapi gyerektartást fizeted. De bankon keresztül is átutalhatod, ott is megjelölve, hogy gyerektartás.
2014. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

VAGY csekken küldöd, feltüntetve, hogy gyerektartás X és Y részére (a gyerekek neve) és megadva az évet és hónapot (2014.január) is feltüntetve.(És természetesen az ellenörzö szelvényt nagyon gondosan megörzöd)


VAGY átutalod a számládról (amennyiben van) ugyanezek feltüntetésével.


Ez a kettö, aminek alapján egyértelmüen igazolni tudod, hogy rendesen fizetted a gyerektartást. Ha a bíróság megállapítja gyerektartást, akkor ezekkel bizonyíthatod, hogy eddig is eleget tettél a kötelezettségednek, és így visszamenöleg nem követelhet rajtad semmit az anya (kivéve azt a nagyon valószínütlen esetet, hogy 20%-nál többre köteleznek, de ehhez magasabb jövedelmednek kellene lenni).

2014. jan. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Utald a számlájára és utaláskor a számlára mindenképp írd a gyerek nevét és azt, hogy ez a januári gyerektartás.
2014. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utaltasd számlára,olcsobb mint rozsaszin csekken.
2014. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne légy hülye és ne hagyd, hogy átverjen mert akkor évekig így fog tenni és esélyed sem lesz új életet kezdeni.
2014. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm,hogy segítetek!

A postai megoldás azért adott,mert neki nincs bankszámlàja,ezért választottam a rózsaszín csekket.

Szóval akkor annyi a dolgom,hogy fel legyen tüntetve,hogy gyerektartás néven adom fel,a gyermekem neve,és a dátum.


Csak megjegyezném,hogy màr 1 évvel ezelőtt elkellett volna hagynom,de a fiamtól iszonyat nehéz volt elmennem! :(

Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

2014. jan. 8. 19:42
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért sikerült! "Gratulálok!"
2014. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:


Tudod a muszály az nagy úr...

Egy ideig tűr az ember,de már megelégeltem az örökös bunkózását,és a beszédstílusát.

Az anyázástól kezdve,hiánytalanul minden "szép" szót megkaptam tőle,miután megtudta,hogy várandós lett.

Azóta pokol az életem!

Most 18. hónapos a fiam,akkor gondolhatod,mennyi ideig tűrtem,veszekedtem!

Mindegy...

2014. jan. 9. 05:03
 9/10 Nyunya85 válasza:

Helló!!

Először is a helyedben, nem fizetném a 20%ot, csak a 15000 ft minimumot!Ez előírt összeg! Ha ezt fizeted, senki nem köthet bele! És csak onnantól vagy köteles fizetni, hogy elköltöztél tőlük. És ne hagyd, magad kérj vagyon megosztást. lehet hamar túl akarsz lenni a váláson, de később bánni fogod, ha ráhagysz mindent! egy elvált anyuka 2 kisgyerekkel!

2014. jan. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Először is a helyedben, nem fizetném a 20%ot, csak a 15000 ft minimumot!Ez előírt összeg! Ha ezt fizeted, senki nem köthet bele! És csak onnantól vagy köteles fizetni, hogy elköltöztél tőlük. "


Nagyon nagy tévedésben vagy:


Egyelöre tényleg nem követelhetnek a kérdezötöl SEMMIT, mert nincs határozat. Viszont utána ha megítélték a 20%-ot, akkor visszamenöleg ki kell ezt az összeget fizetnie, illetve ha ennél kevesebbet fizetett, akkor a különbséget. Szóval ha a kérdezö a minimumot adná most, akkor utána igencsak ráfizetne, mert egyrészt a különbözetet IS ki kell fizetnie, meg a további gyerektartást IS fizetnie kell.


A másik tévedésed, hogy nem akkortól kell a gyerektartást fizetni, hogy az apa kiköltözött - ugyanis sok esetben megosztott lakáshasználatot itélnek meg, azaz soha nem költözik ki egyik fél sem, mégis kell fizetni a gyerek után - HANEM attól kezdve, hogy az anya beadta a válókeresetet és az életközösséeg megszünését ezzel dokumentálta.

2014. jan. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!