Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan érvényesíthetném a mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érvényesíthetném a mi jogainkat?

Figyelt kérdés
16 hónapos kislányom van. XY betegségekkel (folyamatos vizsgálatok,kezelések). Kislány születése után külön mentünk,mert terhességem alatt is többször bántalmazott nem szerettem volna, hogy ebben nőjön fel a lányom. 10-11 hónap korig kedve szerint láthatta a kislányt( jobban mondva én vittem hetente,az utóbbi időben 2 hetente hogy nézze meg a lányát),de gyerektartást soha nem fizetett. Az édesapa pert indított ellenem gyermekelhelyezés és gyermekláthatás kapcsán,ekkor már 13 hónapos volt a kislány és előtte 2 hónapig egyáltalán nem kereste. Kérte, hogy nála helyezzék el a kislányt. Elmentünk a tárgyalásra az ügyvédemmel,ahol kijelentette, hogy nem akarja elvenni a kislányt,mert tudja hogy jó helyen van nálam. A tárgyaláson megegyeztünk hogy nem kérek visszamenőleg gyerektartást, 2 hetente láthatja és hogy havonta fizet 10.000-et, láthatást elhalaszthatom ha beteg a kislány (köv. héten pótlással)viszont ha az ő hibájából marad el a láthatás nincs lehetőség pótlásra (bírónő mondta) Másfél hónapja jön látogatni a kislányt,fizet is. Egy bajom van, hogy a kislányt nem hagyja aludni napközben. A kislány egyedül alszik 11:30-tól 14:00-ig. Ebből állandóan vita van. Nem érti meg,hogy ehhez szokott a kislány és h. nem kell beülni hozzá. Továbbá a kislány beteg nem ehet akármit és mégis olyan ételt ad a kezébe amit nem ehet és meg is fúlhat tőle (egy egész alma). A múltkori láthatás előtt jeleztem, hogy a kislány beteg és h. halasszuk el. Ide állított, hogy neki papírja van arról h. igen is láthatja a kislányt. Mondanom sem kell a kislány kinyúlva betegen egész nap a ölembe pihent vagy éppen sírt. Mit tehetnék hogy ezek a viták megszűnjenek? Hogyan érvényesíthetném a mi jogainkat is? Kérhetem-e hogy ne vigye el a gyereket 3 évesen (betegségeire hivatkozva)? Van-e erre valami törvény?

2014. jan. 12. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyámhatóságon érdeklödj.
2014. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi baja van a gyermekednek?
2014. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem,mi a gond igazán?
2014. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, hogy a gyermekemet később elvigye vagy éppen felügyelet nélkül láthassa. Nem tud gondoskodni róla. Volt már felfüggesztettje is vagyis nem tudom hogy van-e még. Félek a gyermekemet vele elengedni,mivel tudom hogy milyen agresszív és hogy már rám is emelte a kezét,amikor a pici a kezembe volt. Habilitáció,Kardiológia és Gasztroenterológia gondozott. Ezen kívül vérszegény, vesetágulata és köldöksérve van. Mindenről papírom van amin fel van tüntetve hogy xy betegség tartós és xy betegségen majd 3 évesen műtéttel tudnak segíteni. Szerintem érthető, hogy nem szeretném hogy a gyermekem felügyelet nélkül vele legyen. Továbbá szeretném ha megérteni,amikor beteg a gyerek,akkor ne állítson ide. Így se foglalkozik vele a kislány,ami érthető. Nem tudja hogy ki ő. Kicsi kora óta egyedül nevelem,eddig nem volt kíváncsi a lányára. Mit tegyek ha a kislány alszik és ő be akar ülni hozzá?
2014. jan. 13. 09:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vezet jóra, ha betegen nem adod oda a gyereket. Ha tartósan beteg, az apjának is meg kell tanulnia ezt kezelni. Tudom, hogy nagyon ijesztőnek tűnik a helyzeted és úgy érezheted, hogy meg kell védened a gyereket. De az az igazság, hogy hosszútávon elképesztően káros, ha nincs normális viszonya az apjával. Hogy lehet, hogy nem tudja, hogy kicsoda? A te felelősséged is, hogy kötődjön az apjához, különben egy idegbeteg roncs lesz belőle. Gondolom nem ezt a választ vártad, de úgy teszed a legjobbat a gyereknek, ha türelmes vagy apukával és hagyod, hogy rendesen találkozzanak. Az alvás elmaradása kisebb károkat okoz, mint ha nincs apja.
2014. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Van apukája a kislányomnak a párom. Az édesapja egy évig nem is foglalkozott a gyerekkel. Érthető hogy a páromat jobban elfogadja. Véleményem szerint igen is fontos a gyerek számára az alvás és nehogy már az édesapja szabja meg, hogy mikor fog aludni. Nézhetné a gyerek érdekeit is,de tőle ezt elvárni lehetetlen. Viszont jó hír voltam a gyámhatóságnál, ahol felvilágosítást kaptam az ügyben hogy ilyen esetben lehet csökkenteni a láthatás időtartamát.


ui.: Igen, féltem a gyermekemet,mert tudom hogy milyen az édesapja és egyre több negatív dolgok derülnek ki róla. Továbbá meg hogy adjam oda neki a lányomat,amikor ha a picinek baja lenni még a kórházba se tudná bevinni,az orvosát se tudná értesíteni!? Jogosítványuk,autójuk nincs. Telefonjuk is ritkán van feltöltve. Nehogy már az én felelősségem legyen,hogy a gyerek szeresse.! Eddig hol volt az édesapja? Amikor hónapokig voltunk a kórházba és csak egyszer jött be 5 percre. Ez egy apa? Az ilyen emberekről meg van a véleményem! Biztos, hogy nem fogom a gyermekemet vele elengedni.

2014. jan. 16. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!