Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Másadfokú tárgyalás után még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Másadfokú tárgyalás után még hova fordulhatok? Ti mit tennétek a helyemben? Minden megoldás érdekel és köszönöm a segítséget.

Figyelt kérdés

2007-től válok és 2009-ben mondták ki a válásunkat az első fokú bíróság.Azért váltam el a férjemtől mert megcsalt,anyagiakban teljesen legombólt,volt 3 telkünk és egy autónk ezeket mind eladta és az árát zsebre vágta.

Durva és aggresszív volt többszőr bántalmazott annak ellenére hogy 100%-os mozgássérült,egyenlőre csak papíron mert valójában nem.Az első fokú bíróság kitette a házból,de nem ment el mert fellebbezet.Van egy közös kiskorú gyermekünk aki 9 éves,számtalanszor látta ahogy az apukája bántalmaz.Tegnap volt a másadfokon a tárgyalás és itt lakás megosztottságot megkapta.Válásunk közben megismerkedtem egy illetővel aki mai napig is a barátom szorosabb értelemben.Van egy közös házunk amiben fél tulajdoni rész az enyém a másik fele a volt férjemé.2007-től egyáltalán nem fízetett lakáshitelt én fízettem az ő részét is mert máskülönben elárverezték volna a házat.Villanyszámlát sem fízet az óra az én nevemen van,tehát semmit nem fízet.Az első fokú bíróság a ház tulajdoni rész megváltására nekem 332 eft-ot szabott ki mert bele számította az elmaradt volt férjem hitel ráeső részét és ezért kellet ilyen kicsit a volt férjem felé fízetni hogy a házat elhadja.Fellebbbezet és nem ment el a házból.A másadfokú bíróság tegnap döntött és elég különösképpen.3 bíró volt jelen.1/2 9-re volt kitűzve a tárgyalás és amikor oda értem akkor szembesültem,hogy más is úgyan erre az idő pontra tűztek ki és az én tárgyalásomat 10 órára halasztották,persze ezt nem jelezték felém bíróság.A bíró behivott bennünket és közölte,hogy 3/4 10-kor ítéletethoz.Itt a másadfokún előszőr jártam még.Nem is volt semilyen tárgyalás sem meghallgatás.Mielött a tárgyalás lett volna elötte benyújtottam újabb bizonyítékokat arrol hogy a volt férjem telket vásárólt és újabb bizonyítékot a durva és aggresszív magatartásáról.Erről a másadfokú nem tárgyalt,figyelembe sem vette.Az ítélet szöges ellentéte volt az első fokunak.Itt engem itéltek el,hogy én miattam romlott meg a házasságunk mert megcsaltam a férjem és mivel mozgássérült ezért megkapta a lakásmegosztottságot.Bár én válásunk közben egy év után alakitottam ki kapcsolatott míg a volt férjem a házasságunk közben.A volt férjem nem tudta bizonyítani hogy megcsaltam,mégis elfogadta a másadfoku bíróság.Engem a volt férjem házasságunk alatt többször késsel megvágta a testemet,aminek hegges nyomait még ma is viselem és egész életemen át kell sajnos hordanom.Többszőr folytogatott,rugdosott a gyermek szeme láttára.Egyetlen tárgyaláson sem jelent meg,mert akkor ki derült volna hogy nem is mozgássérült.Videó felvétellel bizonyítottam,hogy nem mozgássérült.Válásunk közben kiderült mert ő neki ez volt a másadik házassága míg nekem első,hogy a volt feleségét is bántalmazta,fejét betörte,kezeit rezson megégette és vizzel leforrászta,úgyan azokat tette velem is mint az első házasságában ott is a volt férjem nyerte meg a pert és a volt feleségét elüldözte a közös lakásukból és így a volt férjemé lett amit aztán értékesített,én erről mit sem tudtam csak a válásunk során derült ki.Ott is volt 3 gyermek és még a legkisebb gyermekét fel akrata akasztani és a rendőrség nem tett semit,sem a családsegítő sem a gyámügy.Kegyetlen egy durva ember aki a mozgássérültnek adja ki magát.Bejelentettem a nyugdíjfolyosító igazgatóságnál de mindenkit lefízet.A másadfokú bíróság 10 perc alatt tönkre tette az életemet és a gyermek jövőjét.Úgyan is nem határozták meg,hogy ki fízesse a lakáshitelt és milyen mértékben.A gyermeket én nevelem,egy szobában vagyok vele,konyhámban kell tárolnom a tűzi fának egy részét tartalékként mert az udvarról eladja tőlünk míg én dolgozom.A gyermeknek nem jutott külön szoba a volt férjem itt tartozkodása miatt.Ebbe az egy szobába vagyunk be zsúfolva és az ágyon kell játszania.Hát így döntött a másadfokú bíróság,ilyen tények mellett.Ha nem fogom fízetni a lakást akkor elárverezik és 5 millió ft van rajta,áron alul valaki megveszi a többi hitel a nyakamban marad amit fizethetek.Lakás nem lesz és hitel a nyakamban.Hát nincs kedvem élni.Elmaradt gyerektertást részletekben kell kifízetnie ami 200 eft és még ezt is megkapta a volt férjem,hogy részletbe fízesse ki nekem 6 hónapig.Úgy döntöttem,hogy ezt a 200 eft a gyermekemnek betétkönyvbe helyezem és a megsporólt kis pénzemet is beteszem a gyermeknek és a lakáshitel havi törlesztő részletét innentől nem fogom fízetni azt is beteszem a gyermek számlájára és ha elér az hogy árverezik a lakást én megyek a túl világra mert ebből már elegem lett.Egy élet munkám ment tönkre 10 perces ítélettel.Albérletbe nem megyek,még egy lakást már úgysem tudnék venni.A gyermekemet anyámék úgyis felnevelik.Ha valaki még is tud valami jobb ötletet segítsen.Köszönöm


2009. dec. 2. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megértem, hogy el vagy keseredve, de te képes lennél meghalni csak ne kelljen albérletbe menned? Tökéletesen igazad van abban, hogy nagyon durván kitoltak veled, de mi az, hogy anyádék úgyis felnevelik a gyerekedet? Te csak így lemondanál róla? Arra nem gondolsz, hogy neki ez milyen trauma lenne?
2009. dec. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt két dolgot kell mérlegelned: Továbbra is harcolsz egy olyan emberrel, aki eddig is csak megkeserítette az életed, vagy pedig leírod az anyagi veszteségeket, és elköltözöl? Én megértem, hogy nehéz vereséggel elvonulni egy házasságból, de így tekintsd: Van egy gyereked, akinek a lelki fejlődéséért felelős vagy. Ez a lelki fejlődés nem fog jó irányt venni, ha te minden energiádat egy értelmetlen harcra fordítod, és halálvágyad van. Ez a gyerekre is kisugárzik, és sérült, befordult ember lesz belőle, aki senkiben sem fog bízni.

Ha a szívedre hallgatsz, akkor abbahagyod ezt az esztelen pereskedési hullámot, mert itt már nem csak te lehetsz áldozat.

2009. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Rohadt férfipárti bíró volt! Keress egy jó ügyvédet és újra kérj tárgyalást.

Kicsinyes dolog, de bosszuld meg: pl a volt férjed nevében meleg hirdetést adsz fel (bocs a melegnek...) bejelented egy barátja nevében az apehnél stb.

Ne tegyél kárt magadban, nem éri meg az ilyen sz@r alak! Szüleidhez nem tudsz költözni a gyerekkel?

Van valami tulajdonod a lakáson kívül?

2009. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

ez a stílus annyira mónikasó...

sztem menj oda a problémáiddal. a helyesírásodról ne is beszéljünk. a gyerekedet sajnálom.

2009. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyerekedet meg nem az anyádék nevelnék, hanem az apja - a szüleidnek nincs igazán sok közük hozzá, az apja meg az egyik szülöje.
2009. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tényleg rohadt nagy betűkocka. Kérdező, megtennéd, hogy varázsolsz egy tagolt, lényegretörő, hisztimentes változatot? Hátha olyanok is tudnának segíteni, akik lefolynak a székről két mondat után a mostani verziónál.
2009. dec. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Már megint egy liba,aki azt hitte ,hogy az oroszlán majd mellette kiscica lesz.

Tessék már észrevenni hogy csak abban az esetben változik meg valaki,ha maga is akarja,nem egy másik nő miatt!

egyébként ha meghalsz,akkor nem a szüleid fogják nevelni a gyereket,hanem az apja,ráadásul még árvaságit is fog kapni.Költözz el albérletbe,a férjedre írasd át a házat,úgyis ki fog semmizni,mint az első feleségét(azt meg ne akard bemesélni,hogy semmiről nem tudtál,a fenét nem,van pár megszólalás itt az újnőktől,rosszabbak,mint az elvált felek)Egyedül azt a szerencsétlen gyereket sajnálom.Na nem azért,mert az ágyon kell játszania.(ja még annyit,amíg házasok voltatok addig miért nem jelentetted fel a férjedet,hogy nem is rokkant?)

2009. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia,hát az is igaz,hogy nagyon buta voltál,mert azt ne mondd,hogy mielőtt hozzá mentél nem néztél kicsit utána az előző házasságának.Mint írtad ott volt három gyermeke,azért igen nagy felelőtlenség volt már őket is elhagynia és ne mondd,hogy nem volt fogalmad arról,hogy kisemmizte az exét.Most te is erre a sorsra fogsz jutni.Ennyit a kioktatós részről.Innentől tedd félre a rossz dolgokat,felejts el mindent és kezdj új életet tiszta lapokkal.Van egy gyermeked,akit vállaltál és felelőséggel tartozol irányában.Szerintem már így is halálra van rémülve,mert ugye végig nézte,ahogy téged bántalmaz a saját apja,ill. gondolom szar volt az egész kapcsolat és állandóan puskaporos volt a levegő.Kutya kötelességed elvinni erről a helyről és Nyugodt, félelemmentes életet biztosítani a számára.Már csak te maradtál neki!Ne vedd el tőle azt az egy pontot,amibe még kapaszkodhat.Meglátod,ha nyugodt környezetben lesztek,akkor mindkettőtök élete helyre áll.Szeressétek egymást!Ne viccelj már az öngyilkossággal,remélem ezt te sem gondolod komolyan!Egy gyermeket annyira lehet szeretni!Inkább eladnám áron alul a lakást,mennék albérletbe,csak nyugalom lenne.Meglátod lassan,de biztosan helyre áll az életetek.Nem tudsz a szüleidhez haza menni?Vagy valakihez,aki egy rövid ideig a támaszod lehetne?Azt írod van valakid.Hát akkor az már valami.Ne add fel kérlek!Nehéz helyzetben vagy,de van kiút belőle.A bunkó hozzászólókkal meg ne foglalkozz,neked most nem rájuk van szükséged!
2009. dec. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs két húsos barátod meg pénzed sincs ilyesmire, akkor ugyanez lesz.
2009. dec. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!