Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tegyek? Mi a jó megoldás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

ZsD kérdése:

Mit tegyek? Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A vagyonmegosztást szeretném letisztázni feleségemmel. dec-ben kiköltöztem a közös ingatlanunkból, ő maradt benne a lányommal. Egy párszor már beszéltem vele a rám eső rész kifizetéséről, de ő nem hajlandó megegyezni. Kijelentette hopgy kifizetni nem tud, hitelt nem fog felvenni, hogy kifizessen, azt akarja hogy írassam a lányomra az én részemet és kész. Természetesen ebbe nem megyek bele és ragaszkodom a nekem járó részre. Tettem neki egy ajánlatot, hogy ha peren kívül megegyezünk akkor az ingatlan értékének az egyharmadát kérem, neki megmarad a kétharmada, vagy ha ez nem tetszik akkor marad minden 50-50%. Egy hónapja megkérdeztem tőle hogy mire jutott, és azt válaszolta hogy ne is álmodjak arról hogy kifizet, meg különben is lehet hogy nem maradnak itt a faluban. Ekkor én azt mondtam neki, hogy akkor majd kifizetem én. ( nem kirakni akarom őket, csak megegyezni, neki is van pasija aki szintén elvált és az anyagija ezerszer jobb , mint az enyém). Most albérletben élek ( nekem is van élettársam) , de nem szeretném csak úgy otthagyni neki az egész lakást. ő azt mondta az lesz neki a vígaszdíja. Hát nem..... , nem azért dolgoztam hosszú évekig.

Már egy kicsit bosszant, hogy nem is töri magát semmin, csak kacag a hátammögött rajtam.


2011. júl. 5. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Õ azt mondta az lesz neki a vigaszdija"


Ezekszerint te voltàl a bûnös, hogy elvàltatok?Ha ennyire nem akar kifizetni, meg kell talàlnod jogi ùton.

2011. júl. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok megegyezésre jutni, keress fel egy megbízható, jó ügyvédet. Vagyonmegosztás során ezen nem érdemes spórolni. Egy előnytelen megállapodás, vagy rossz szerződés, évekig húzódó méregdrága pereskedéssel, és rengeteg feszültséggel járhat. Egy jó ügyvéd a volt feleségedet is rá tudja majd venni, hogy a mindenki számára legjobb, legkorrektebb megoldást fogadja el.
2011. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

most nem akarok gonoszkodni de dec.-költöztél ki és fél év alatt mindketten találtatok párt???

én még azt sem tudnám hol van előre nemhogy enyém-tied-felezzünk-fizess ki mittudom én.

különben meg te is ragaszkodsz valamihez meg ő is,és biztos ő is tett valamit azért a házért úgyhogy hülyeség arra fogni hogy te dolgoztál.

igen nem ismerem a részleteket.

de te raktad ide fel.

2011. júl. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A mi házasságunk már 3-4 éve megromlott, igazából a vagyoni dolgok voltak azok ami " összetartott" . De már nem lehetett ezt tovább folytatni és végett kellett vetni. És az egy dolog hogy mikor talál párt magának, nekem és neki is így alakult, hogy már nem vagyunk egyedül. Azt nem vitatom hogy ő is tett azért a házért, ezért is tartok igényt a felére, hisz a másik fele az övé!!!! De nem fogom neki ajándékozni, csak azért mert ő úgy gondolja. Ha nem fog megoldást találni , akkor ügyvédet fogadok és majd az előadja a jogos járandóságot! Egyébként a házunk már 3 éve tehetmentes, semmi hitelünk nincs, úgyhohy nem volna bonyolult megosztozni.

Csak neki is be kell látni, azt hogy amiért én is dolgoztam, az nekem jár, ha tetszik neki ha nem.

2011. júl. 5. 16:34
 5/14 A kérdező kommentje:
még egy valami : bocsánat az autón van hitel ( 50.000 ft ) az ingó dolgokban igaz már megegyeztünk, de hozzá kell tennem, hogy én abban is azt néztem hogy a lányom ne szenvedjen semmiben sem hiányt így mindent ott hagytam egyedül a kocsit hoztam magammal meg a ruháimat. Tehát úgy jöttem el otthonról, hogy ház semmi, bútor semmi, csak egy kocsi amin havi 50.000 ft hitel van, még másfél évig!!!!!!!!! rendesen fizetem.
2011. júl. 5. 16:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy a nejed új élettársának-párjának jobb anyagi háttere van mint neked, ahhoz semmi köze senkinek.

Eddig ahány férfi ismerősöm elvált az összes a gyerekre iratta a fél, de volt olyan, hogy az egész házat is, nemigazán tudom megérteni, hogy te miért akadékoskodsz, jobb lenne ha a nejed is albérletbe költözne a gyerekkel?...az biztosan álomszép s jó lenne a gyereknek

2011. júl. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!!!!


Gondolom te is úgy volnál egy ilyen helyzetben hogy neked mindent a másiknak meg semmit, pedig ugyanannyit dolgozott mind a kettőtök. na ezt hívják ingyen élésnek. kész pi..csa meleg málé!!!

Én nem vagyok híve az ilyen gyerekre iratom a részemet, meg az egész házat, a gyerekem még 10 éves, szerintem egy ilyen kiskorú gyerek ne rendelkezzem még fél házzal sem( ez az én véleményem). És mint már írtam, nem akarom őket kirakni, de ami az enyém az az enyém és még a két szép szeméért sem fogom nekiadni, sem a lányomra ráiratni!!!

Egyszer nem mondtam neki hogy menjen albérletbe, de neki is kötellesége megegyezni!!!!

De ha így vélekedsz és ítélkedsz mások felett és blamálsz le , az nem szép dolog. Kerülhetsz még te is ilyen helyzetbe!!!!! Bár nem tudom , hogy milyen a helyzeted, de vigyázz nehogy majd egyszer visszanyaljon a fagyi!!!!

2011. júl. 5. 17:13
 8/14 A kérdező kommentje:
ja, nekem is van ismerősöm ( anyuka) aki a kisfiával kényszerült albérletbe és egyáltalán nem esett kétségbe, bár neki gyorsan el kellett mennie. Én pont az ellenkezője vagyok az ő férjének én azért tettem az ajánlatokat hogy gondolkodjon mérlegeljen nekik mi lenne a jó!!!
2011. júl. 5. 17:15
 9/14 anonim ***** válasza:

lehet hogy naiv vagyok de elmenni valahova kettesben-négyesben és tényleg megbeszélni mindent ház gyerek és ti témában.

mert ugye elég sokáig még kénytelenek lesztek a gyerek miatt is normálisan együttműködni.

itt nem az étterem közepén 2-4ordítozó emberre gondolok.

csakhogy értse meg hogy ügyvédek nélkül könnyebb.

2011. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Gondolom te is úgy volnál egy ilyen helyzetben hogy neked mindent a másiknak meg semmit, pedig ugyanannyit dolgozott mind a kettőtök. na ezt hívják ingyen élésnek. kész pi..csa meleg málé!!!"

Nem azt mondtam, hogy a feleségükre iratták, hanem a gyerekre. Nem vagy híve az ilyennek, talán mert túl magadnakvaló vagy. Leírtam a véleményem, tapasztalatom, kérdésem, nem kell mindjárt úgy nekem esni. A saját házamban lakom, amire én egyedül kerestem meg a pénzt tisztességesen és a férjem csak jóval azután ismertem meg miután anyagilag ott voltam ahol akartam lenni, ennyit az ingyenélésemről. Ha meg otthagy majd a férjem gyerkőcöstül akkor sem esnék kétségbe, nem gombért vagy cukorkáért dolgozom.


Nem itt fogod megkapni a választ a kérdéseidre, hanem a nejednél, de ha neki is ilyen stílusban fitogtatod magad akkor valahol meg tudom érteni, hogy hajthatatlan stílusban reagál.

2011. júl. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!