Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Információt kérnék főleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Információt kérnék főleg olyan anyukáktól, apukáktól, akik a válás után kizárólagos felügyeleti jogot kaptak a gyerekekre, hogy a másik félnek joga van-e láthatáskor külföldre vinni a gyerekeket, ha Ő ott kezdett új életet?

Figyelt kérdés
2014. jan. 19. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy külföldre csak a te beleegyező nyilatkozatoddal viheti ki a gyereket... de cáfoljon meg nyugodtan bárki aki ilyen cipőben van.. :)
2014. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem hogy így van, mert nem engedem ki őket. Ő hagyta el a 3 pici gyerekét, Ő költözött 600 km-re a barátnőjéhez, akkor ha akarja látni Őket, akkor csak jöjjön, és oldja meg.
2014. jan. 19. 21:36
 3/18 anonim ***** válasza:
akkor ahhoz útlevél is kéne nekik... akkor viszont már biztos, hogy kellesz te is hozzá, mert a te aláírásod nélkül nem kaphatnak útlevelet... és ez fordítva is igaz.. apa aláírása nélkül sem ... ez biztos.. úgyhogy nincs mitől tartanod :) sőt.. személyesen kell bemenned, nem elég hogy odavisz egy papírt, hogy te írtad alá... :)
2014. jan. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ha kizarolagos felugyeleted van akkor az utlevelet csak te tudod megcsinaltatni a birosagi vegzes felmutatasaval. Asszem szemelyire is ugyanez all es hat van ahova eleg az is sot ha autoval megy meg azt sem biztos hogy meg kell mutatni. Szoval ne add oda az utlevelet, szig-et es nyomatekosan jelentsd ki hogy nem viheti.
2014. jan. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Amelyik szülőnek KIZÁRÓLAGOS felügyeleti joga van az elviheti a gyermeket akár külföldre is a másik fél beleegyezése nélkül.


Ellenben a láthatás biztosítása KÖTELEZŐ és ilyen esetben a másik szülő kiutazásának extra költségeit a külföldre költözött szülőnek kell állnia!

2014. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kedves utolsó, a kizárólagos felügyeleti joggal én élek,mivel én nevelem a gyermekeket, és bírósági papír van róla. A láthatást nem akadályozom, de a határon kívűl nem engedem őket.Főleg olyan nőhöz nem, akinek drogos a gyermeke, és a kedves hölgy sem beszámítható. De nem is ez a lényeg, hanem hogy apuka jöhet nyugodtan,viheti Magyarországon belül a gyerekeket, mármint a legkisebbet nem,mert Ő csak 16 hónapos. Őt csak itt láthatja nálam. Egyébként is sajátos módon akkor jön amikor akar, és nem úgy ahogy a bíróság meghatározta. Valamikor 1 hónapig feléjük sem néz. :(
2014. jan. 20. 11:29
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, akkor nagyon egyszerű a szitu:


Te gyakorlod a kizárólagos felügyeleti jogot: Ergo a gyereket oda viszik ahova TE MEGENGEDED. Ha azt mondod, hogy külföldet felejtsék el akkor vita lezárva.

2014. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen,csak egy a hiba, apuka agresszív, tart tőle mindenki. Na mindegy, akkor majd ha felveti a dolgot, akkor majd megmondom, a fiam egyébként sem szívesen menne, mert a néni köpött bele a házasságunkba.Persze, kettőn áll a vásár. Na mindegy, nem engedem őket, ez a lényeg. Már a középsőt említette,hogy majd magához veszi. Nem is értem hogy gondolja, mikor alkalmatlan a gyermeknevelésre. :(
2014. jan. 20. 11:51
 9/18 anonim ***** válasza:
Azt, ha apuka agresszív a hatóságokra kell bízni. Hidd el, köztük majd megnyugszik.
2014. jan. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez tetszik :) Van a tarsolyomban egy két dolog. Pl elvitte a fiamat 2 napr egy találkozóra, ahol a néni is ott volt. Mivel a fiam akkor találkozott vele előszőr, feszélyezve érezte magát,így azt gondolták, majd két bacardi colával enyhítenek a szorongásán. (11 éves a fiam) Azóta sem jött a nő magyarországra. Apuka nemtudja,hogy ezt tudom, apa fia beszélgetéséből tudtam meg a face-n. :( Jah, és többször engem is megütött a gyeekek előtt. No comment
2014. jan. 20. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!