Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lépjek tovább? Összezavar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lépjek tovább? Összezavarodtam.

Figyelt kérdés
A férjemtől októberben jöttünk el a kislányommal, mert már nem lehetett vele együtt élni. Állandóan haverozott, minden hétvégén ivott, igénytelen volt. Egyik tivornyája után összepakoltunk és eljöttünk. Én küzdök az életemmel, albérlet, gyereknevelés, kicsit elesettnek és magányosnak érzem Magam. Ő meg kivirult, bulizik, visszament focizni.Összejött egy lánnyal, akit be kart mutatni a lányunknak. Gonosznak érzem Magam , de nem engedtem. Alig 3 éves lány, még fel sem fogta mi történik körülötte. Féltékeny vagyok, amiért Ő már boldog, éli a világát, összeszedte Magát. Kicsit jobban esett volna, ha küzd értünk, és úgy szedi össze magát. De Ő nem is akart küzdeni ezért a családért, pedig ha újra az a rendes , kedves pasi lenne akit megismertem, lehet újra is kezdeném Vele. De most Ő éli a világát és ez kicsit idegesít. Más is érezte ezt válás után? Én küzdök, dolgozok, nevelem a lányom, Ő meg...mérges vagyok...Ő ilyen könnyen tovább lépett, Én meg majd belehaltam...Másoknál, hogy megy/ment ez?

2014. jan. 29. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Tudom, hogy könnyű ezt írni, de neked is tovább kellene lépned. Október óta három hónap eltelt már, neki új élete alakult ki, te pedig még mindig úgy élsz, hogy rá vársz. Sajnos megbukott, mint férj és apa, nyilvánvalóan nem akar már veletek élni, hiszen mással van. Azt javaslom, hogy ha lassan is, de kezdj el te is kiépíteni magad körül egy új életet. Nyilván sokkal nehezebb egy gyerek mellett, de biztosan nem lehetetlen.
2014. jan. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nem egyformán szerettétek egymást. Te szeretted őt, ő meg csak elfogadott téged.A viselkedéséből látszik, hogy felszabadult a különköltözésetek után. Ez ezt jelenti.
2014. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%

Ez nem nagy vigasz, de gondolj arra, hogy ez is azt bizonyítja, hogy jól döntöttél, amikor elhagytad. Még csak pár hónap telt el, teljesen érthető, hogy még nem vagy túl ezen, főleg, hogy te nehezebb helyzetben is vagy, mivel rád több felelősség hárul a gyerek miatt. Az idő begyógyítja a sebeket. És biztosan te is megismerkedsz majd valakivel.

Szerintem egyébként nem vagy gonosz, hogy nem engedted, hogy bemutassa az új párját a kislányodnak, hiszem még alig hogy összejöttek. Majd idővel, ha teljesen komoly kapcsolata lesz, addig felesleges ilyennel terhelni a kislányt.

2014. jan. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem örült, hogy megszabadult tőletek, nemhogy még küzdött volna.
2014. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló, amikor elköltözés után találkoztunk agyerek miatt, akkor még ezeket mondta: szeretné, ha barátok tudnánk Maradni, mert Ő még mindig nagyon szeret ,és ki tudja lehet valamikor még összejövünk...Nem tudom miért viselkedett így amíg Vele éltünk, lehet a felelősséget nem tudta elviselni ami egy gyerekkel jár, mert a problémák akkor kezdődtek, amikor megszületett a kislányunk.
2014. jan. 29. 15:46
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy gonosz, nem kell a kislánynak mindenkit bemutatni. Majd ha újra megnősül, akkor a feleségét igen. Barátnőt nem.

Ne is találkozzon vele. Nem kell kötődnie olyan emberhez, aki nagy valószínűséggel hamarosan eltűnik.


Amit érzel, féltékenység. Ez normális, de azért próbáld leküzdeni a saját érdekedben.

Gondolj arra, hogy a férjeddel már "nem lehetett együttélni". Ha ez az esküvőtök előtt is így lett volna, nyilván nem mentél volna hozzá. Az új nője még nem tudja, milyen ember igazán.

Nincs olyan, hogy "ha ilyen vagy olyan lenne". Nem olyan. Ha régen olyan volt, valószínűleg te hoztad ki belőle a legrosszabb énjét. Vagy pusztán a veled élés hozta ki. Ez meg azt jelenti, hogy nektek nem kell együtt vegetálni. Te nem tudtál már vele élni, ő meg kifordult magából. Nem érdemes azon filózni, hogy ki kezdte, mert külön-külön lehettek jó emberek, és mégis előfordulhat, hogy EGYÜTT nem megy, mert rossz hatással vagytok egymásra.


Mondjuk azt eléggé hülyeségnek tartom, ha az elhagyást nem gondoltad komolyan, csak azért csináltad, hogy küzdjön... Ez zsarolás, és általában nem válik be.

2014. jan. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudott megkomolyodni. Az én volt párom is két gyereket és asszonyt hagyott el az ivás és a haverok miatt. Még most is ez neki a fontos, pedig lassan 45 éves lesz.
2014. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*két gyereket és két asszonyt.
2014. jan. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok, mert tényleg minden olyan jól indult, de tény, h nem tudott felnőni a gyerekhez, pedig Ő is szerette volna. Tény h nem terveztük, de sokan vannak ezzel így. Amikor megszületett akkor kezdett eljárogatni a haverokhoz, azzal a szöveggel, h Ő úgy sem tud mit csinálni, most az Anyára van szüksége gyereknek. Aztán belekezdett ebbe az ivás dologba és nem tudott kiszállni. Csak furcsa, h most meg állítása szerint csak úgy abba hagyta...Lehet aztán ,hogy megint csak ideiglenes állapot és vissza fog esni mint mellettünk is, sajnos....
2014. jan. 29. 16:00
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat...igazatok van, h össze kell szednem Magam, csak lassan megy...legalább is Nekem...remélem azért valamikor sikerül, és tényleg lehetek még boldog...ezen leszek...
2014. jan. 29. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!