Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha külön megyünk a fiam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha külön megyünk a fiam apjával, ezek a dolgok hogyan lesznek tovább?

Figyelt kérdés

10éve vagyunk együtt,nem vagyunk házasok,van egy 3,5 éves fiunk.Költözök a fiammal a szüleimhez,mert jelenleg sajnos nincs munkám hogy albérletbe tudnánk menni,és lenne pár kérdésem.

-a láthatás hogy történik,ha nem megyünk biróságra?

Ő akármikor ha úgy gondolja,elviheti a gyereket?mert szerinte igen....

-ha megegyezünk x összeg gyerektartásba,akkor abba az is benne van,amit a fiamra majd ki kell adni pluszba,pl ovi,orvosok,gyógyszerei(állandó gyógyszerei vannak)?Vagy a gyerektartáson felül ezeknek a felét ki kell fizetnie?

-a fiam apjáé teljesen a lakás meg minden,kivéve néhány dolog,edények,ágyneműk...stb.Nem engedi hogy elvigyem a fiam dolgait a ruháin kivül,pl az ágyát,szekrényét.Ezt megteheti?Nincs másik ágya meg szekrénye,és nekem nincs pénzem sajnos másikat venni ezekből.Nem nekem kell,hanem a fiának,de nem birja felfogni....

Köszönöm ha tudtok nekem válaszolni!


2013. dec. 12. 12:15
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
HA nem engedi az ágyat sem, akkor papír nélkül bele ne menj semmibe. Szóban nem elég megegyezni a láthatásról, pénzről, mert simán le fogja tagadni.
2013. dec. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Menjetek bíróságra!A ti esetetekben a normális megegyezésnek esélye sincs,ezért jobb,ha jogi keretek között történik minden.A kérdéseidnek a fele megegyezés szerint történik,ha nincs bíróság és úgy látom,ti képtelenek vagytok normálisan egyezkedni,ezért nektek találták ki a bíróságot.
2013. dec. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%

-a láthatás hogy történik,ha nem megyünk biróságra?

Úgy történik ahogy két értelmes ember megtudja beszélni egymással.


-Ő akármikor ha úgy gondolja,elviheti a gyereket?mert szerinte igen....

Ha nincs bírósági ítélet, akkor jól gondolja. bármikor elviheti a gyereket, ha ezzel nem akadályozza az óvoda illetve később iskola dolgait.


- -ha megegyezünk x összeg gyerektartásba,akkor abba az is benne van,amit a fiamra majd ki kell adni pluszba,pl ovi,orvosok,gyógyszerei(állandó gyógyszerei vannak)?Vagy a gyerektartáson felül ezeknek a felét ki kell fizetnie?


Ha megegyeztek egy gyerektartási összegben akkor abban minden benne van. Még az orvosi ellátása is. Külön nem kell fizetni. Ezért érdemes úgy megbeszélni a gyerektartás összegét, hogy a + kiadásokat is belevegyétek.


- -a fiam apjáé teljesen a lakás meg minden,kivéve néhány dolog,edények,ágyneműk...stb. Nem engedi hogy elvigyem a fiam dolgait a ruháin kívül,pl az ágyát,szekrényét.Ezt megteheti?

Elvileg nem tehetné meg, de gyakorlatilag mégis megteszi..


Csak megjegyzem::


Ha ebben nem vagytok képesek egyetérteni, és az apuka a fiától képes megvonni a tárgyait, akkor nagyon valószínű, hogy sem a láthatásban, sem a gyerektartás összegében sem fogtok tudni megegyezni.


Jobban jársz ha bírósághoz fordulsz.

2013. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

köszönöm.

De amiket kérdeztem,azok a valóságban hogy vannak?Függetlenül attól hogy megyünk e biróságra vagy sem.

Egyébként nem szeretnék biróságra menni,mert hosszú idő,meg a párom jelenleg munkanélküli,elvileg,amúgy meg dolgozik,nem is kevés pénzt kap.Tehát ha biróságra megyünk,akkor a gyerektartást is elfelejthetem,vagy legalábbis valami minimális összeget állapitanának meg,mivel papiron nincs munkája...igy meg adna 20-25 ezret,úgy beszéltük.

2013. dec. 12. 12:32
 5/31 A kérdező kommentje:

köszi.Ő azt hiszi hogy ezekkel velem tol ki,de nem,a saját fiával....

Mennyi idő kb egy ilyen birósági per,vagy nem is tudom micsoda?

2013. dec. 12. 12:34
 6/31 anonim ***** válasza:
38%

a láthatás hogy történik,ha nem megyünk biróságra?

A láthatás úgy történik, ahogy azon ketten megegyeztek - ha nem, akkor ahogy a per során a bíróság dönt róla. Ez lehet közös felügyelet, kötetlen láthatás vagy 1-2 heti 1 hétvége is.


"Ő akármikor ha úgy gondolja,elviheti a gyereket?mert szerinte igen...."

A gyermekelhelyezés lezártáig igen.


"-ha megegyezünk x összeg gyerektartásba,akkor abba az is benne van,amit a fiamra majd ki kell adni pluszba,pl ovi,orvosok,gyógyszerei(állandó gyógyszerei vannak)?Vagy a gyerektartáson felül ezeknek a felét ki kell fizetnie?"


Nem köteles ezeknek a felét kifizetnie. A gyerektartást köteles fizetnie, hogy azon felül mit ad vagy nem ad, az önkéntes.


"a fiam apjáé teljesen a lakás meg minden,kivéve néhány dolog,edények,ágyneműk...stb.Nem engedi hogy elvigyem a fiam dolgait a ruháin kivül,pl az ágyát,szekrényét.Ezt megteheti?Nincs másik ágya meg szekrénye,és nekem nincs pénzem sajnos másikat venni ezekből.Nem nekem kell,hanem a fiának,de nem birja felfogni...."


Mivel a vagyonmegosztás és a gyermekelhelyezés még nem záródott le, ezért valóban értelmesebb, ha nem viszel semmit sehova, mert csak baj lehet belőle később.


Egyébként mitől vagy ilyen biztos benne, hogy a gyermek nálad marad? Az apának jobb esélyei vannak jelen esetben:

- dolgozik, ő tartja el a családot

- van állandó, stabil lakhelye

- nem kell kiszakítani a gyereket a megszokott környezetéből


Ellenben te költöznél, nincs munkád, így a gyermeket eltartani sem tudod, és jelenleg biztosított lakhatásod sincs.

2013. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%
Mint már írtam és mások is,minden megegyezés kérdése!Ha úgy beszélitek meg,hogy mindennap jöhet érte és elviheti,akkor úgy lesz,ha ő úgy gondolja,hogy nála fog lakni a gyerek és te ebbe belegyezel,akkor pedig úgy.A bírósági út nem lesz hosszabb,mint a ti egyezkedésetek,mivel a kérdéseidből látszik,hogy még véletlenül sem kerültetek közös nevezőre.A gyerektartás egy dolog,lehet,hogy kevesebbet kapnál,de amíg nincs róla papír,addig ő fel is rúghatja az egyezségeteket,elmehet a gyerekéért és haza se kell vinni-e hozzád.Ha épp nem akar,nem fizet gyerektartást vagy nem annyit,amit ígért.Nálatok nem járható a normális egyezkedés,ebben biztos vagyok.
2013. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

köszi utolsó....

nálam marad a gyerek,a biróság is igy fog dönteni.Az apja nem tudja ellátni,éjszakázik,és ha jön egy roham,azt se tudja mit csináljon...

Azt meg honnan szedted hogy nincs hol laknom????Irtam ilyet??Azt irtam,hogy a szüleimhez költözünk,és nem a hid alá....Igyis kapok 50 ezer ft-ot,+a gyerektartás...stb,és jelenleg is munkát keresek,úgyhogy jó lenne ha nem itélkeznél!

2013. dec. 12. 12:38
 9/31 A kérdező kommentje:
utolsó előttinek irtam
2013. dec. 12. 12:39
 10/31 A kérdező kommentje:
köszi.Akkor megyünk biróságra,kész.A fiam érdekeit nézem,és igen,szóban mondhat bármit az apja,aztán meg lesek ha nem úgy van,ami tőle kitelik sajnos.
2013. dec. 12. 12:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!