Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Nektek mi volt az utolso...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mi volt az utolso csepp a pohárban? Meddig törtétek el a rossz dolgokat? Mennyi idöbe telt, mire eldöntöttétek, hogy otthagyjátok? Mennyi idöbe telt feldolgozni?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 10:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

A férjemet?

A barátomat?

A munkahelyemet?

A szülői házat?


Mert nagyon nem mindegy a válasz szempontjából.

2014. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A válás kategoriába tettem fel a kérdést, gondoltam egyértelmü...szakitás a kulcsszo..
2014. febr. 14. 10:27
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Mi 4,5 évet éltünk együtt. Az utolsó 1 évben már csak arra készültem, hogy elhagyom. Ennek a kapcsolatnak (eljegyezve voltunk) 70%-a volt rossz és a fennmaradó rész volt a néhai időkben átélt pozitívum. De az utolsó 1 év az már minden szempontból sz.r volt. Semmi értelme nem volt már, egyszerűen a megszokás fűzött hozzá és Ő sem akart elengedni. Utólag már sajnálom azt az 1 évet amit elvesztegettem! Az elköltözésem után még legalább fél év volt, mire rendbe jöttem lelkileg. De addigra már volt új kapcsolatom, aki nagyon segített nekem ebben!
2014. febr. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

#3-as vagyok: Az okot nem írtam le: keresett 200.000 Ft-ot, amiből hazaadott összesen: 40.000 Ft-ot számlára+kajára és hónap végén már ebből is visszakért apránként 10.000 Ft-ot mert nem volt pénze cigarettára. Folyton kérdeztem tőle hova teszi a pénzt, mert azt tudtam hogy hétvégente eljárt a barátaival, kollégáival iszogatni, bográcsozni stb. De nem gondoltam azt, hogy oda elmegy ennyi pénz. Aztán kiderült hogy még gépezett is, plusz eljárt bulizni, amikor én nem voltam otthon.


Mondanom sem kell szerintem, hogy ilyen emberrel mennyire nehéz együtt élni és értelme sincs...

2014. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
semmi, nem volt utolsó csepp. tudtuk mindketten, h ez így nem jó, nem vagyunk boldogok, max egy hétig bírjuk veszekedés nélkül. de mindig reménykedtünk,mert hittünk benne, legalábbis hinni akartuk, h tudunk változtatni. mégsem tudtunk: egyre jobban martuk egymást, egyre inkább eltávolodtunk érzelmileg, egyre kevésbé értékeltük a másik erőfeszítéseit, hajtogattuk a magunkét, nem változtunk, bár annyira talán nem is lehet, mint amennyire elvártuk egymástól... aztán már nem volt remény se...
2014. febr. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Két ilyen kapcsolatomaról tudnék mesélni...


4,5 évet voltunk együtt, el is jegyzett már. Az eljegyzés után kb. fél évvel kezdtem el érezni, hogy valami nem az igazi, hogy mégsem ő lesz az igazi. Két hónapig gyötrődtem, mire meghoztam a döntést és igazából azért volt nagyon nehéz, mert kézzel fogható problémáink nem voltak. Egyszerűen csak rájöttem, hogy mégsem passzolunk össze. Jogosan merül fel a kérdés, hogy erre miért nem jöttem rá az előtte lévő 4 évben? Mikor összejöttünk alig múltam 20 éves és 25 éves koromra ért meg annyira a személyiségem, hogy fel tudjam ismerni a nagy különbségeket kettőnk között.


A másik kapcsolatom csak 1 évig tartott és gyakorlatilag a 3. hónaptól kezdve rossz volt. Szóval a maradék 9 hónapban én szépen lassan bezombultam a sok nem törődöm-viselkedésétől, a vége felé már sírni se tudtam, teljesen rezignált lettem. Eljutottam arra a pontra, hogy elegem van ebből és egyedül is sokkal jobb lesz nekem. De a legutolsó csepp talán az volt a pohárban, hogy egy búcsúzás alkalmával megöleltem és ő nem ölelt vissza, csak lógott maga mellett a keze. Mikor elment én röhögtem egy jó nagyot...ekkore érzelmi analfabéta nincs még egy a földön. Szóval szakítottam és gyorsan rá is találtam a páromra, akivel nagyon szeretjük egymást.


Mennyi időbe került feldolgozni? Én olyan vagyok, hogy viszonylag lassan jutok el a szakítás elhatározásáig (hónapok alatt) és ez a nehéz időszak. Miután meghoztam a döntést, egyfajta felszabadulást éreztem mindig és nem kezdtem el vacilálni, hanem továbbléptem és éltem az életem. Persze a megszokott aranyos dolgok hiányoztak egy darabig, meg vannak napok, amikor eszembe jut a múlt, de ahogy telik az idő ez egyre kevésbé fájdalmas, egyszerűen csak egy emlék.

2014. febr. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Amikor már nem volt elég a 10 ujjam, hogy megszámoljam mit lopott el itthonról, ráadásul kiderült, hogy újabb nője van, aki a tőlem lopott ékszert viseli.És ha ez még nem lett volna elég, büszkén el is dicsekedett vele, hogy van valakije és ő bizony bármikor itthagyhat.Na akkor rúgtam ki páros lábbal.
2014. febr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Egyszerűen nem értem, hogy sok nő miért marad benne egy rossz kapcsolatba, és vár az utolsó jelre.

Egy kapcsolat a kölcsönösségről szól. Ha ez hiányzik, akkor miért vagytok együtt?

Én soha nem várom meg az "utolsó cseppet".

Ami viszont az első csepp is: a szenvedélybetegségek és agresszió. A többit meg lehet beszélni, és vagy működni fog, vagy nem. Ha nem, akkor le kell lépni. Nem szabad a végletekig elmenni. Nem becsülöd magad annyira, hogy képes vagy egy elviselhetetlen kapcsolatban tengődni?

Nme kell mártírnak lenni!!!!

2014. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%
14 év után váltunk el, nagyon jó viszonyban vagyunk a mai napig. Az együttélés viszont nem ment. A kapcsolatunkban mindig voltak hullámvölgyek, de fontos dolgokban mindig számíthattunk egymásra. Az utolsó 2-3 évünkben éreztem, hogy kezdünk elidegenedni egymástól, nem támogatjuk egymást annyira mint azelőtt. Volt egy húzása, amit én nem tudtam megbocsátani neki (nem nő ügy, nem bántott), ott olyan szinten kiábrándultam belőle, tudtam, hogy sose fogok már normálisan hozzáállni. De elkövettem én is azt a hibát, hogy azt hittem a gyereknek jobb, ha együtt vannak a szülei. Fenntartottunk egy látszat kapcsolatot, nem szólhattam már semmiért, ment a maga feje után. Ennek az lett a vége, hogy csinált nekem egy milliós tét
2014. febr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokáig eltűrtem várva hátha megváltozik,ma már az első ismerős kitapasztalt negatívumoknál megyek.


Szóval korral megváltozott nálam a tűrési időtartam igencsak.Most már nem teketóriázok különösebben,meg is van a lelki békém.

2014. febr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!