Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem fontosak sokaknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fontosak sokaknak már válás után a gyerekek?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok itt arról,hogy hogyan lehetne aljas módon megrövidíteni kisemmizni gyerekeket a külön élő szülőnek.Milyen emberek milyen szülők ezek akik erre képesek?A leggyakoribb,hogy apuka vagy anyuka új életet kezd új párral,születnek közös gyerekek,és rájuk hivatkozva a régi kapcsolatból származókról már nem akar a külön élő szülő megfelelően gondoskodni.Ez leggyakrabban az új társ hatására történik,főleg az új nők új feleségek miatt,akik gonoszak irigyek és gátlástalanul kisemmiznék a párjuk gyerekeit(tisztelet a ritka kivételnek).Szülnek gyerekeket felelőtlenül,és amikor anyagilag bajban vannak,vagy csak irigységből,akkor a párjuk gyerekét akarják megrövidíteni.Mégis milyen nők anyák az ilyenek?Persze férfiban is előfordul,de gyakoribb,hogy a nők az okok.És jön a standard ostoba szöveg,hogy"talán egy elvált ember már nem kezdhet új életet,nem lehet új családja"?De igen lehet,de felelősséggel.Azt mindig szem előtt kellene tartani,hogy a meglévő gyerekekről gondoskodni kellene minden körülmények között.Ha ez megy,akkor lehet újabb közös babát tervezni.Nem utólag nyavalyogni,és undorító módon megrövidíteni a meglévőket.Ha pedig anyagilag nem éri fel az új pár,akkor igenis nincs joga hozzá mások kárára tenni!!Aki gyerekes társat választ maga mellé,az ezzel felelősséget vállalt,elkötelezettséget tudta,hogy anyagi vonzata is van ami nem kevés ha tisztességesen teljesíti az elvált szülő a kötelességét.Mert sokan képesek pofátlan módon 20-25000ft-os tartásdíjakból lefaragtatni,csakhogy nekik több maradjon.Pedig ennek a duplájából sem lehet tisztességesen eltartani egy gyereket.Mégis miért nem előre gondolkodnak sokan,és miért teszik lehetetlenné ezeknek a szerencsétlen gyerekeknek az életét?És akkor még erre jön az acsarkodás általában,az irigység az exre,főleg ha Ő jól él,akkor sok esetben az új társak ahelyett,hogy a kötelességüket teljesítenék,vele vannak elfoglalva,hogy hogyan él.Na ehhez meg mi közük van?Nagyon sajnálom az ilyen helyzetben levő gyerekeket,és nagyon megvetem azokat az embereket akik miatt ezek a helyzetek kialakulnak.

Mások hogyan gondolkodnak erről?


2009. dec. 9. 09:41
1 2 3 4 5
 11/44 A kérdező kommentje:

Kedves 10,05 gondolom te egy új feleség lehetsz.

Talán magad is így állsz a párod gyerekeihez?Irigy gonosz rosszindulatú vagy velük?Az exel biztosan az vagy az irományod alapján.De gondolom nem tartotta Őket titokban amikor össze kötötted vele az életedet,tudtad mit vállalsz.Miért nem független társat választ az akinek erre nincs szüksége?A gyerekek nem tárgyak!!!És akivel laknak,neki talán munka terén is korlátozottak a lehetőségei,mert kisgyerek mellett örül aki talál munkát egyáltalán,nemhogy még válogathasson,vagy jól fizető legyen ahogyan azt szeretné.

De egyébként mi köze egy új asszonykának az exhez?Hogyan meri egyáltalán a szájára venni???Az exnek lehet,hogy nem volt választása,de az újnak igen!!Egyébként sokan színezik a dolgokat,hogy magukat jobb színben tüntessék fel,primitív módon az exet szidják,aki nem mellesleg a gyerekei mellett van mindig,pl amikor betegek,és a hétköznapokban is,ellátja neveli őket,minden nyűgjükkel hozzá fordulhatnak...stb.De arra nincs elfogadható magyarázat,hogy miért nem gondoskodik a külön élő szülő megfelelően a gyerekeiről minden téren.

2009. dec. 9. 10:45
 12/44 A kérdező kommentje:

Talán az olyan helyzetekre is van megoldás,amikor az ex és az új nem állhatják egymást.Békén kell egymást hagyni!!Apuka tartsa agyerekével a kapcsolatot,teljesítse a kötelességeit és kész.Ha másként nem megy,akkor így.Itt nem is az új nőcske lelki élete a fontos,hanem a gyereké gyerekeké!!!Egyébként nem jelent feltéten intelligenciát az ha valaki diplomás,itt nem erről van szó.A magyar jog meg egy nagy f@s amint tudjuk.

Én a tisztességről a szülői szeretetről a felelősségérzetről beszélek,amit minden szülőnek éreznie kellene a gyerekei iránt.

2009. dec. 9. 10:52
 13/44 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem előbb ismerj meg, ismerd meg a körülményeket, az életünket és utánna ítélkezz. Mint sejtettem, az egész dolgot félre értetted és persze, hogy engem látsz gonosznak. No de mind1. :) Nem vártam mást! Te kérdeztél, én elmondtam a véleményemet! Szerintem ez nem bűn, és nem vagyok köteles a Te nézeteidet osztani. Örülök, hogy neked ilyen csodálatos családod van.

Mellesleg meg tudtam, de mivel szerelmes vagyok a páromba (és nem a férjem, teszem hozzá), gyerkkel vagy gyerek nélkül is vele lennék. Arról nem én tehetek, hogy a volt nej agyilag korlátozott szerintem. De mind1 is, ez felesleges "vita" lenne részemről.

2009. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
80%
a kérdező kezd provokatívba átmenni. Hát mindig csak az "új" nő a ludas??? Áh, nem tényleg nincsenek olyan volt feleségek,akik telebeszélik a gyerekek fejét azzal, hogy az "új" valami marslakó, tönkreteszi a volt férje életét, csak a vérét szívja... (pasikban is van ilyen, de ők kevésbé bosszúállók, meg egyébként a bíróság 90%ban az anya pártjára áll, ha gyerekelhelyezésről van szó). Sok"új" talpal, próbál a gyerekekkel jó viszonyt összehozni, támogatni minden programot, a volt feleség mégis támad. Intelligensen kell ezt kezelni, mert aki -legyen bár férfi vagy nő- a gyerekeivel manőverezik, az nem jó szülő, és kicsit se intelligens!
2009. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
50%
Na végre, hogy valaki átlát a "másik" oldalra is! :)
2009. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Ti aztán értelmes emberek vagytok!!!

Én a gyerekekről írok,nem a szánalmas csatározásaitokról!!!

De igen,pont ez mérgezi meg általában az apa-gyerek kapcsolatokat,vagy fordított esetekben anya-gyerek,de ebből kevesebb van szerencsére.Egyébként igen,az exek ellen érzéseit meg lehet érteni,az újakét nem!!Az új így vállalta,az ex meg ebbe a helyzetbe került.Nem mindegy.Főleg,ha új maca miatt lett lecserélve,akkor meg pláne érthető ha utálja,és nem engedi a gyerekeit a közelébe.De ismétlem,akik ezt nem tudják értelmes emberek módjára megoldani,azok miért másznak ilyen kapcsolatba?

a gyerekünk örökre a gyerekünk marad,és nincs elfogadható megérthető magyarázat arra,ha valaki nem gondoskodik róla megfelelően!!!

2009. dec. 9. 11:21
 17/44 anonim ***** válasza:
71%
naná, hogy megvédem a másik oldalt is. Nem lehet azt mondani, hogy minden "új" egy sárkány, szegény volt feleség meg beleroskad a gyereknevelésbe. Ezt ennek ellenére írom, csak hogy tudjátok, hogy férjezett vagyok szép családi életet élünk, válás nélkül. De addig, ameddig az "új" cselekedeteivel vagy hozzáállásával nem szolgál rá az ellenérzésre, senkinek nincs joga szapulni, csak mert a volt férje megtalálta a boldogságot más vki mellett!
2009. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:
Én nem a boldogságról nagy szerelemről beszélek,hanem a gyerekek iránt érszett szeretetről felelősségről.Mert szerintem természetesnek kellene lennie,hogy egy esetleges válás vagy új élet kezdése után is megmaradnak a kötelességek mindkét szülőnek,és nem hárulnak csak az egyikre.Az új társ meg maradjon ki belőle ha csak mérgesíteni tudja a helyzetet.Konkrétan tisztességes összegű gyerek tartás,és kapcsolattartás,érezhesse agyerek,hogy a külön élő szülőnek is fontos.És egy normális épeszű gyermekét szerető ember senkinek nem hagyja megmérgezni a kapcsolatát vele.
2009. dec. 9. 11:29
 19/44 anonim ***** válasza:
77%

Az apa annyit fizet amennyit a bíróság megállapít. Aztán onnantól kezdve az anyának semmi köze nincs hozzá, hogy az apa ad-e vagy sem a gyereknek egy kis "pluszt". És abban az esetben, kedves kérdező, ha nem az új macára lett lecserélve a volt nej, hanem az talált egy "új bikát"? Abban az esetben is piedesztátra emeljük szegény exet és sírjuk tele a párnánkat, mert szegénynek milyen szar élete van?

Mellesleg Te sem vagy jobb, ha így látatlanban ítélkezel emberek felett. Lehet, hogy az "új macának" nincs joga a szegény nejt szídni, de Neked sincs jogod az "új macákat" szídni, úgy hogy nem ismered a körülményeket.

2009. dec. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 A kérdező kommentje:

Nem is kell ahhoz ismerni semmilyen körülményt,amikor ilyen kérdést látok kiírva:"Hogyan lehet csökkenteni a tartásíjat,mert lett még 1-2-3-közös gyerek is?""

Miért kellene emiatt csökkenteni a meglévők után????

Hacsak nem valami baromi magas összeget fizet apuka,de sokszor szaros 20 ezreket is csökkenteni akarnak.

Nem kell ehhez semmit ismerni,hogy tudjuk felelőtlen emberekről van szó!!!Akik megcsinálnak egy csomó gyereket,aztán eltartani meg nem akarják nem tudják.Lehet új életet kezdeni válás után is,lehet gyereket is vállalni,de nem a meglévők kárára!!!Hanem felelősséggel,meg kellene gondolni,hogy el tudnak-e tartani több gyereket is biztosan,nem utólag sírni,elvenni a régebbi gyerekektől.

Milyen emberek képesek erre?Mennyire szeretik ezek a gyerekeiket???És nem egymás életével kellene foglalkozni,amihez semmi közük már!És egyébként ez nem oda-vissza működik,hanem csak oda!!De ezt is akkor kell felmérni amikor választunk,nem utólag!

2009. dec. 9. 11:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!