Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem fontosak sokaknak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem fontosak sokaknak már válás után a gyerekek?

Figyelt kérdés

Gyakran olvasok itt arról,hogy hogyan lehetne aljas módon megrövidíteni kisemmizni gyerekeket a külön élő szülőnek.Milyen emberek milyen szülők ezek akik erre képesek?A leggyakoribb,hogy apuka vagy anyuka új életet kezd új párral,születnek közös gyerekek,és rájuk hivatkozva a régi kapcsolatból származókról már nem akar a külön élő szülő megfelelően gondoskodni.Ez leggyakrabban az új társ hatására történik,főleg az új nők új feleségek miatt,akik gonoszak irigyek és gátlástalanul kisemmiznék a párjuk gyerekeit(tisztelet a ritka kivételnek).Szülnek gyerekeket felelőtlenül,és amikor anyagilag bajban vannak,vagy csak irigységből,akkor a párjuk gyerekét akarják megrövidíteni.Mégis milyen nők anyák az ilyenek?Persze férfiban is előfordul,de gyakoribb,hogy a nők az okok.És jön a standard ostoba szöveg,hogy"talán egy elvált ember már nem kezdhet új életet,nem lehet új családja"?De igen lehet,de felelősséggel.Azt mindig szem előtt kellene tartani,hogy a meglévő gyerekekről gondoskodni kellene minden körülmények között.Ha ez megy,akkor lehet újabb közös babát tervezni.Nem utólag nyavalyogni,és undorító módon megrövidíteni a meglévőket.Ha pedig anyagilag nem éri fel az új pár,akkor igenis nincs joga hozzá mások kárára tenni!!Aki gyerekes társat választ maga mellé,az ezzel felelősséget vállalt,elkötelezettséget tudta,hogy anyagi vonzata is van ami nem kevés ha tisztességesen teljesíti az elvált szülő a kötelességét.Mert sokan képesek pofátlan módon 20-25000ft-os tartásdíjakból lefaragtatni,csakhogy nekik több maradjon.Pedig ennek a duplájából sem lehet tisztességesen eltartani egy gyereket.Mégis miért nem előre gondolkodnak sokan,és miért teszik lehetetlenné ezeknek a szerencsétlen gyerekeknek az életét?És akkor még erre jön az acsarkodás általában,az irigység az exre,főleg ha Ő jól él,akkor sok esetben az új társak ahelyett,hogy a kötelességüket teljesítenék,vele vannak elfoglalva,hogy hogyan él.Na ehhez meg mi közük van?Nagyon sajnálom az ilyen helyzetben levő gyerekeket,és nagyon megvetem azokat az embereket akik miatt ezek a helyzetek kialakulnak.

Mások hogyan gondolkodnak erről?


2009. dec. 9. 09:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
93%
De Te az ide írokat támadtad, nem azt aki csinálja a gyereket nyakra-főre. Az nem valószínű, hogy válaszolna a kérdésedre. Itt senki nem azt írta, hogy a gyerek rovására csökkenteni kell. De tudod, van olyan eset amikor apukának sem sok a fizetése és a "szaros 20E" után neki sem sok marad. Ilyenkor lehet, apunak sokat számítana, ha csak egy kis időre is, de mérsékelni tudnák a levonást. Nem védek senkit, meg nem a gyerektől kell elvonni a pénzt, de amíg nem voltál ilyen helyzetben, ne ítélj. Az, meg hogy mit olvasol...én is olvastam, hogy ha nem eszek cukrot fogyok. Na bumm, nem jött be. Ne higgy el mindent amit olvasol...
2009. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:

Én nem az ide írókat támadom kritizálom,hanem ezt a fajta felelőtlen nemtörődöm szülői viselkedést amiről írtam.

Ha pedig apukának számít a szaros 20 ezer,akkor gondolja meg hány gyereket csinál,mert amennyit,annyit lenne kötelessége tisztességesen eltartani.Ha nem megy,akkor nem kell gyártani Őket egymás rovására!Mert a következőről el lehet dönteni tervezzük-e legyen-e,de a meglévők már vannak!És egyetlen gyereknek sem lehet "átmenetileg" sem nem adni enni,nem ellátni!Tehát nem érthető átmenetileg sem ha apuka nem,vagy röhejes összeget akar fizetni!Nem kell ehhez ilyen helyzetben lenni,hogy elszörnyülködjünk rajta milyen emberek vannak. Szép is a szerelem amíg két ember magán ügye,és addig csak rájuk is tartozik,de nem amikor már mások is érintettek benne akkor nem szabadna önzőnek lenni.Aki olyan társat választ maga mellé akinek gyerekei múltja van,az fogadja el őt ezzel együtt,értse meg,hogy kötelezettségei vannak,és meg is lesz egy életen át.Aki erre nem képes,az keressen független embert.Mert látom,hogy az új társak mennyire rossz irányba befolyásolják a szülő-gyerek kapcsolatot,és még a gyerek tartást is sajnálják a gyerektől.Természetesen tisztelet a kivételnek,de hát akinek nem inge az nem veszi fel.Akinek meg igen,az öltözzön csak bele,és nem kell felháborodni rajt,meg a jogokkal jönni.Elsősorban a gyerekeknek kellene ezekben a helyzetekben a jogaikra gondolni.

2009. dec. 10. 22:24
 23/44 anonim ***** válasza:
69%
Es milyen felelmetes lèny az,aki a tarsa gyerekeit utalja vagy eluzi, a kozos gyerekeiket tudja csak szeretni? En nem tudnek egy ilyennel elni,mert az ilyen ember az becstelen!!!
2009. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdezö: nekem lenne egy kapcsolódó kérdésem - a 20 000 ft-hoz.

Mit csináljon az az apa, akinek csak ennyi a jövedelme 50%-a? Abban igaza van mindenkinek, hogy ez kevés a gyerekre, de ha nem váltak volna el, akkor se lenne több, csak annyival, hogy nem két, hanem egy háztartási költség volna.

2009. dec. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon gáz ember vagy, kérdező. Én nem vagyok sem elvált anya, sem 'új maca' (bár még bármelyik lehetek, ki tudja, mit hoz az élet), ahogy hiperintelligensen megfogalmazod, de tőled hánynom kell. Nem szégyelled magad, hogy általánosítasz és mások felett látatlanban ítélkezel? A hozzád hasonló primitív emberek miatt tart itt ez az ország, ahol tart .(
2009. dec. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
81%
Az új házasságból származó gyerekeknek meg ugyanannyi joguk van a normális ellátásra, mint a régiből származóknak. Azt hiszed, ők nem esznek? Azt hiszed, ők akartak második házasságból megszületni? És mi van, ha rájuk még 20 ezer sem jut? Szerinted ők választották, hova akarnak születni? Ők választották az anyjukat, apjukat, családi helyzetüket? Nem? Akkor? Te ugyanúgy a gyerekeken akarod elverni a port, mint azok, akikről beszélsz, csak te nem a régi, hanem az új gyerekeken.
2009. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
75%

Aki új gyereket,mondjuk 3.4.-et vállal egy új kapcsolatban,ha csupán havi 50000 ft a fizetése,az felelőtlen és el kellene venni tőle a gyerekeket.Lehet hőbörögni,de ez az igazság.Egyébként tetszik nem tetszik,bizony a meglévő gyermekeket kell elsősorban figyelembe venni,az "új"gyerek(ek)et elvileg tudják,hogy milyen körülmények közé válalják.Az,hogy valaki éppen szerelmes nem megfelelő indok arra,hogy ész nélkül tegye tönkre több gyermek életét(itt gondolok a saját és nem sajátéra is)

Aztán:miért is kellene egy gyermeknek,aki átlagban két hetente van az apjánál,olyan szabályokhoz alkalmazkodnia,amit nem ismer,nem tud alkalmazni?Egy gyerek nem egy gép.amit két napra átprogramozunk,aztán úgy működik,ahogy nekünk tetszik.Igen kedves joghallgató,a diploma egy papír csupán,az élethez sokkal több kellene...

Igen ,nem a gyerek tehet sohasem arról,ha nem szeretik.Az tehet róla,aki nem szereti.és ráadásul azzal magyarázni,hogy az anyja ilyen-meg olyan ..szánalmas.

Az ismerőseink között van olyan,aki elvált,a nőtől feláll a szőr a hátamon(meg is érdemli),de hogy a gyermekét ezért kiutáljam,vagy akár csaak megvetőleg nyilatkozzak róla,hát nekem nem menne!(hozzáteszem a nő nekünk többek között anyagi kárt is okozott,de a gyermek nem!)

2009. dec. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
74%
Szeretném megkérdezni a kedves kérdezőt, hogy mégis, hogy veszi a bátorságot ahhoz, hogy ismeretlenül bíráljon embereket, olyan témában, amit soha nem élt át egyik oldalról sem? A felvetés, hogy a gyerek(ek) érdekeit kell szem előtt tartani jó, de az a stílusú válasz, amit a másik oldalra reagálva képvisel, szerintem vérlázító. Kedves kérdező, Te elvált, gyermekét nevelő édesanyaként a lehető legrosszabbul viselkednél és sajnálnám az exed! Én is második feleség vagyok, és képzeld el, nem negatívan közeledtem sem az exfeleséghez, sem a gyerekhez! Sőt, én voltam az, aki azt az álláspontot képviseltem, hogy nem kell egymást szeretnünk az exfeleséggel, de kutya kötelességünk normálisan viselkedni egymással, mert a gyerek érdeke ezt kívánja meg. Mondanom sem kell cafkától elkezdve minden voltam, csak fehér ember nem. Gyerekvédelemtől elkezdve, rendőrökön át minden hatóságot megpróbált az ex ránkküldeni. Hozzáteszem nem miattam váltak el, hanem amiatt, hogy az ex más párt talált magának. Az, hogy gyerektartást csökkentni? Az vérlázító? Az nem, hogy a gyerekre való hivtkozással 70ezret követelnek az nem? El vagy tévedve! A gyerektartás nem az jelenti, hogy a gyereket nem nevelő fél fizet minden kiadást, hanem azt, hogy azokhoz hozzájárul! És képzeld el, kerülhet valaki olyan anyagi helyzetbe, amikor hiába szeretné fizetni a megítélt gyerektartást, nem megy, mert (ahogy Te fogalmazol) az "új" családnak, az "új" gyerek(ek)nek is enni kell adni valamiből. És igen, ilyenkor jön az, hogy kérik a gyerektartás csökkentését. Az, hogy az exet mennyire érdekli az, hogy van "többi" gyerek, az általában egyértelmű. Az, hogy a gyereket, mint nyulat a cilinderből varázsolja elő anyuka az nem bosszant? A férjemnek a munkáltatója nagyon nem lojális a családokhoz, simán berendeli őket hétvégére az utolsó pillanatban szólva, és ha emiatt kénytelenek vagyunk a gyerek elhozatalát lemondani, akkor már rendőrséggel vagyunk megfenyegetve? Szállj magadba és gondold végig, amit leírtam. Mindennek két oldala van, és addíg amíg a saját bőrödön nem tapasztalod (amit nem kívánok) ne akarj igazságot osztani, legkevésbe sem ebben a fröcsögő stílusban. Ne adj sielési tanácsokat, amíg sílécet sem láttál közelről. És elnézést, ha bántó voltam, de nálam, kiverted a biztosítékot.
2009. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 09:58-as hozzászóló.

Szerintem Te is a partvonalról nézed az ilyen meccseket.

Igen egy gyerek valóban nem gép, de ha nem haragszol, miért is kellene eltűrnünk, ha szemtelen, rendetlen? Ha már otthon nem mutatnak neki normális értékrendet, akkor már sehol se? Azzal, ha két napig nem szól rá apuka és minden meg van engedve, csak azt éri el apuka, hogy tizenévese a gyereke, nem azért fogja szeretni és tisztelni, mert az édesapja, hanem azért, mert kétlábon járó pénztárcának fogja tekinteni. Ez rendben van? Sértegetni Te is tudsz ("joghallgatónak csak papírja lesz, az élethez több kell"). Az írásod alapján Te sem éltél át ilyet, szóval nem értem, hogy lehetsz ennyire magabiztos az igazadban. Szívből kívánom Neked is, hogy ne is legyen részed ilyenekben! Csak azt nem értem, hogy nem fordul meg a fejedben az, hogy azzal, hogy valaki a második házasságában ismét gyereket vállal, az nem úgy történik, hogy anyagilag rendben vannak, de "menet közben", amikor már rég ott az "új" gyerek történik valami? Az aki elvált, ássa el magát és csak azért éljen, hogy biztosan fizetni tudjon? A gyereket meg továbbra is nevelőknek pedig mindent szabad? Új életet kezdeniük is szabad? A megcsalt, megalázott, kisemmizett férfi meg élje le az életét egyedül? Saját példából indulok ki én is, és pontosan tudom, hogy van olyan eset, amikor teljesen igazatok van, de nem mindíg! Jó lenne, ha megpróbálnátok nem általánosítani!

2009. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
93%
Persze, apuka gondolja meg hány gyereket csinál... Lemerném fogadni a legtöbb elvált apuka közül nem ők küzdöttek kézzel-lábbal, hogy legyen gyerek... És ha már a meggondolásnál tartunk, amikor anyuka eldönti, hogy szülni akar, akkor ő mért nem gondolja meg, hogy biztos mindig el fogom tudni tartani, megtudok adni mindent!? Akkor is, ha történik a férjemmel/párommal valami, ha elválunk? Mért a gyerektartástól kell függnie a gyerek létének? Szégyellje magát az az anya, aki azt írja itt, hogy ha apuka nem fizet gyerektartást, vagy lecsökkenti miből fog enni, és fürdeni egy gyerek! Aki ilyet mer írni, az nem anya! Addig amíg egy anyának van mit ennie addig a gyereknek is van! És borzasztó, hogy miknek teszitek ki a gyerekeiteket bosszúból. Szidjátok is a szaralak apját Neki, akivel boldogan, szerelmesen terveztétek a jöttét, és igazatok van, biztos csak a szaralak apja tehet arról, hogy elváltok, Ti mindig mintafeleségek, és anyák voltatok! Pont ez tűnik ki a soraitok közül....
2009. dec. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!