Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Vagyonmegosztás hogyan alakulna?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vagyonmegosztás hogyan alakulna?

Figyelt kérdés

Volt férjemmel van egy közös tulajdonú 50-50 %-os ingatlanunk. A hitelt is a lakást is házasság alatt vettük.


Sajnos nem tudunk megegyezni, így bíróságra szeretném vinni az ügyet. A bíróság mivel fogja tudni elősegíteni a megállapodást?


A gond az, hogy volt férjem nem vesz tudomást a hitelről, ő szerinte minden hitel az enyém, fizessem én. Nyilván nem tudom fizetni,és nem is fizetem már. Ő sem.


2014. febr. 21. 10:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha egyikőtök se fizeti, akkor majd a ház elárverezése utáni fennmaradó hiteltartozáson fogtok csak osztozkodni.

Így legalább nem lesz gond, hogy kié legyen a ház, és milyen arányban.


Most őszintén. Szerintetek ez a megoldás? Nyilván a ház 50-50-be jár, az eddig fizetett hitel is 50-50-be lesz számolva, viszont aki a további hiteltörlesztést vállalja, az kapja a fennmaradó hitel felével kiegészített 50 %-át.

2014. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetitek a hitelt a lakást elárverezik és mindegyikőtök fizetését 33%-ra zárolja abank.
2014. febr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

tudom, hogy meg kell állapodni peren kívül. De higgyétek el, hogy nem lehet vele...


Egyszerűen megmakacsolta magát, és azt mondja, hogy menjek bíróságra majd 5 év múlva lesz egy döntés, neki mindegy.


Minden lehetőséget felvázoltam már. 1. adjuk el közösen az ingatlant piaci áron, hitel felesben kifizetjük és mindnenki megy amerre lát. Ez nem jó neki.

2. Kivásárlás. igaz nincs pénzem rá, de ha kell akkor a föld alól is megpróbálom előteremteni a pénzt. de ebbe sem megy bele, eleve ott a gond, hogy a lakás értékében sem tudunk megegyezni...

2014. febr. 21. 10:30
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó és a te részedet miért nem fizeted?
2014. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
úgy érzem, hogy hiába fizetném be az én részemet, ha volt férjem nem fizeti be a saját részét, a bankot nem fogja érdekelni hogy én fizetek. Amíg a teljes törlesztőrészlet nem folyik be a banknak, így is úgyis rossz lesz.
2014. febr. 21. 10:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Értékbecslőt kell fogadni, és az általa meghatározott árat kell alapul venni. Ha tetszik a férjednek, ha nem.


Amúgy nem értem, miért kellene peren kívül megegyezni. Valamint most ki lakik a lakásban?

Fogadsz egy ügyvédet. Ez jogi kérdés, "nem pedig a mit szeretne a férjem válás után" kérdésköre. Ne félj, elég egyértelmű a szitu, nem fog ülni rajta a bíróság 5 évet. Hamar le fogják zavarni. Elég tiszta helyzet. 1 hitel, 50-50 tulajdonrész.


Ezentúl, ha szóba hozza ezt a dolgot, egyszerűen add meg neki az ügyvéded számát.

2014. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#5 ez viszont igaz
2014. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én is egyértelműnek gondolom a helyzetet, csak rossz, hogy nem tudok lépni, mert volt férjem visszahúz. Hiába akarok én jó megoldást, ő csak azért is keresztbe fekszik mindennek.


Senki nem lakik benne, én édesanyámnál lakok, ő pedig az új barátnőjénél.

2014. febr. 21. 10:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is épp ebben a cipőben járok. A vagyon és a hitel is közös - 50-50%. Ha a bíróság ossza el a vagyont, az azt jelenti, hogy ki kell fizetnetek a megosztott érték 6%-át a bíróságnak illettékként és további 300,000 Ft ügyvédi díjat valamint kb 200,000 Ft szakértői díjat. Ez az egész egy 10M Ft-os ház esetében 1,1M Ft. Nem hiszem, hogy erre van szükségetek a sok adósság mellett. Én fizetem a törlesztő részleteket a párom helyett is, sőt, a lakással kapcsolatos egyéb tulajdonosi kötelezettségeket (közös költség, stb.) és ezt utólag vissza fogja fizetni nekem. Ha nem fizetitek, akkor nem lesz gondotok az osztozkodásra, mert a Bank visz mindent, és ha az árverés után marad még tartozás, mert az eladási ár nem fedezte a hitelt teljes egészében, akkor azt le fogják vonni tőletek. Ezen kívül BAR listára kerültök és a későbbiekben nem fogtok kölcsönhöz jutni, amikor az újrakezdéshez a legnagyobb szükségetek lenne rá.
2014. febr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha senki sem lakik a lakásban, akkor költözz be! Fizesd egyedül a törlesztőrészleteket (ha tudod) és később az általad befizetett összeg felével kevesebbet kell fizetned a kivásárlásnál. Minden befizetésről őrizd meg a bizonylatot!
2014. febr. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!