Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apám alkoholizmusa miatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám alkoholizmusa miatt édesanyám 23 év után válni akar, de rengeteg adósság van apámnak hála anyám nyakán is. Mit tehetnénk? 20/L

Figyelt kérdés

Azalatt a 23 év alatt nagyon sok nyomorúságot okozott az a rohad*k apám az életünkbe. 10 éve nincs karácsonyunk, csak az, hogy 60.000 Ft.-ot fizetett a kocsmába minden hónapban, nem csak karácsonykor... A szülei is utálják apámat, én miatta és a lelki-fizikai terror miatt lelki beteg lettem, egyfolytában depressziós voltam és vagyok is, nem tudtam emiatt befejezni a gimnázium utolsó évfolyamát, 15 éves korom óta dolgozom, hogy legalább a ruhám és a cipőm meglegyen...menekültem már miatta kollégiumba, és felköltöztem miatta Budapestre (ott tanul a párom). Most, hogy válni akar anyám, mert besokallt, és egyébként végre talált apám helyett mást, Itthon megint megy a fenyegetés, a lelki terror, és hamarosan újra eljön a verés is....nagyon féltem édesanyámat, de várandós vagyok, és nem tudom, miben tudnám segíteni, rajtam kívül nincs neki senkije. Félek, hogy az ideg miatt elmegy a baba (15 hetes vagyok), illetve, hogy vér fog folyni....a rendőrség ilyenkor is csak akkor segít, ha vér folyik? Ezt most komolyan meg kell várnom? Kérlek segítsetek tanácsot adni, lehetőségeket írni, mert sajnos tényleg anyám maradék fizetéséből nem tudnánk megélni (10.000 ft), a többit elviszi a bank....

Már az ideg miatt fájdogál a hasam is, tényleg nagyon féltem a babát (párom pénz szűkében kollégista). Kérem csak olyan írjon aki megért és tud segíteni! Nagyon Félek :'(



2014. febr. 22. 00:05
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Egyébként most Békéscsabán élek velük és már életveszélyesen fenyegeti anyámat és engem is. Azt is mondja, hogy ha kideríti anyám leendő párja nevét, megöli, tönkreteszi az életét. Rettegek :(

Annyira kijárna anyámnak a boldogság, az apám komolyan nem normális :'(

nincs egy nyugodt éjszakánk sem :'(

2014. febr. 22. 00:10
 2/33 anonim ***** válasza:
71%

Tudom ostobaság ilyet írni de végy egy nagy levegőt és nyugodj meg mert ez tényleg nem jó a gyereknek.Te most hol élsz? Nem tudod magadhoz venni anyukádat, vagy a másik pasihoz nem tud költözni?

Azzal ne foglalkozz, hogy fenyegeti mert akkor is fenyegeti ha otthon marad.

A rendőrségre menjetek be és jelentsétek fel mert az élet ellenes fenyegetéseket igenis komolyan veszik. Gondolom te is tanúja voltál úgyhogy minimum ketten vagytok ellene.

Esetleg kérni kell egy távol tartási végzést.

A tartozás miatt meg felesleges otthon maradni. Azt mindenképp fizetni kell és mégis nyugodtabb lenne ha elmehetne. Esetleg beújíthatna egy másodállást ha bírja valami takarítást...de nem szabad otthon maradni.

Egyébként meg mondok valamit. A félő embert a legkönnyebb fenyegetni. Ha hasonló stílusban elkülditek a fenébe akkor talán észbe kap, hogy nem ő brúzolta a golf áramlatot.

Az én alkesz apámnak is addig volt nagy a szája, amíg anyám képen nem törölte a palacsinta sütővel. Igaz apám épp ütni akart, úgyhogy önvédelem volt. Onnantól kezdve úgy meghúzta magát, mint nyuszi a fűben.

Ha nagyobb tökötök van, mint neki akkor nem lesz olyan bátor.

2014. febr. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

A gyereked apja kollegiumban el? Es te az alkoholista apaddal maradnal ha anyukad az uj parjahoz koltozne? Ha anyukad maradek 10000ftbol kellene elnetek akkor ezek szerint te nem dolgozol.

Nincs lakasod, munkad es a gyermeked apja sem tud tamogatni.

En ugy latom elobb a sajat eleted kellene rendbe hozni es utana esetleg segithetnel edesanyadnak.

Megmondod hoany eves vagy?

2014. febr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Én se értek sok mindent. Akkor ti most miből éltek, ha apád fizetése kiesik? Ki keres, és ki nem? (Nem a pénztárcádban akarok turkálni, de a kérdés megválaszolása szempontjából talán döntő jelentősége van ennek). Van hova mennetek?


Hol fogsz te a párod és a baba lakni? Illetve anyukád tud-e az új pasijához költözni? Vagy esetleg ti igy együtt kivehetnétek egy 2-3 szobás albérletet... De apádtól nyilván el, ezt megértem, az enyém is alkoholista volt, bár ekkora gondokat nem okozott azért.

2014. febr. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, de sajnos rosszabb a helyzetünk. Egy fedél alatt élek velük, egyszer anyám már véletlenül magába szúrta a kenyérvágó kést, mert apám akkor is terrorizálta. Pont elakarta tenni, amikor a hasába vágott vele jó mélyen....és persze apám akkor is részeg volt. Gyanút fogtak ugyan a mentősök, hogy nem kenyérvágás közben vágta meg anyám magát, de sajnos apám a kiérkezésükig minden nyomot eltüntetett, és legnagyobb sajnálatomra nem jutott el rendőrségre az ügy. Mivel én 3 évet diákmunkában, a többit főleg vendéglátásban dolgoztam (ahol heti 10 órába voltam bejelentve), csak kb. fél év rendes munkaviszonyom van, semmit nem kapok várandósság alatt, még csak munkanélkülire se vennének fel, de persze minden lehetőséget megragadok majd. Szívesen dolgoznék is még valami könnyebb munkát, de ha meghallják, hogy terhes vagyok, nem vesznek fel. Anyám pedig sajnos nem tud elmenni a párjához sem, mert az is a feleségével él, aki hasonló hülye, mint apám (vagyis, a csávó felesége). Anyával azt beszéltük, hogy jövőhéten bemegyünk a bíróságra, meg a munkaügyre, és megtesszük a lépést a külön élet felé, a fizetését meg egyelőre átkéri másik számlára. Hátha megoldható. Csak az a bajom, hogy én mennék rendőrségre....csak anya nem fog velem jönni. Illetve, én ma is apámhoz vágtam egy pohár vizet és nekivágtam a bejárati ajtónak, meg elég csúnyán elküldtem melegebb éghajlatra, de ez csak löki a rizsát...hol azt mondja, hogy nekem kell orvoshoz menjek (pszichológus), hol azt, hogy anyámnak, mert már nem tud megbocsátani neki, és ő ezt nem hiszi el....egyébként elég kövér, kb. 170 cm magam ember az apám, aki albínó és ezáltal nagyon gyengén is lát...szóval ha egy kicsit erősebb mernék vele szemben lenni, már lehet a börtönben csücsülnék, csaj van eszem......
2014. febr. 22. 00:36
 6/33 anonim ***** válasza:
Akkor számoljátok össze, hogy négyőtöknek (felnőtteknek) mennyi jövedelmetek van közösen, és abból kijön-e egy két-három szobás lakás bérlése + rezsije, és mennyi marad, amiből még meg is tudnátok élni. A fenyegetéstől pedig nem kell megriadni... valószínűleg ha egyedül marad a házban, megjuhászodik.. vagy addig iszik amig bele nem hal.
2014. febr. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Nem tervezett gyerek, de szeretném, ha párom végre elvégezné az egyetemet... Villamosmérnöknek tanul a BME-n, és elég körülményes az ő családi helyzete is, bár neki más szempontból, tehát onnan se kaphatunk segítséget. Amikor hazaköltöztem, úgy tűnt, hogy megváltozott apám, és mégse, egyre hülyébb lett. Apám és anyám keres, apámnak megy a rokkant nyugdíj, meg a fizetése, meg a családi, anyámnak meg csak a fizetése, amit szintúgy apám kezel. És dehogy maradnék én apám mellett, a fene ott egye meg ahol van!!! Tudom, hogy felelőtlenség volt bevállalni a babát, de gyógyszer mellett estem teherbe rendes szedés mellett, és amikor arról volt szó (a 11. héten mondta párom, hogy mégse kéne ez a gyerek a helyzetünkre való tekintettel), hogy abortusz, képtelen voltam megtenni, lelkileg összetörték csak
2014. febr. 22. 00:43
 8/33 A kérdező kommentje:
*lelkileg összetörtem csak....
2014. febr. 22. 00:43
 9/33 anonim ***** válasza:

Kie a haz amiben eltek?

Csak azert mert vallas utan felezodne a vagyon.

2014. febr. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2014. febr. 22. 00:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!