Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor minden közösnek számít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor minden közösnek számít?

Figyelt kérdés
Ha a két fél nagyjából egyformán keresett, de az egyik minden jövedelmét apránként elszórta, a másik pedig inkább nagyobb értékű dolgokra gyűjtött össze belőle, akkor a takarékosabb fél minden cucca megy a közösbe?

2014. márc. 16. 23:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. márc. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
De nem igazságtalan ez? Miért hoznak ilyen idióta törvényeket?
2014. márc. 16. 23:54
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Házasságkor mindenki vállalja a vagyonközösséget, így utána nem nem igazságtalan, előre kell gondolkozni és házassági szerződést kötni.
2014. márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Jó, de nem olyan jellegű dolgokról van szó, amikről szerződést szoktak kötni. Nem ingatlan, autó vagy hasonló. Csak a nő oldalán van nagyjából három beépített szekrényt megtöltő ruha (ami nyilván személyes tartozék, nem közös vagyon), a srácnak meg van összesen néhány pólója és farmerja (mellesleg a nő ruháinak egy részét is ő vette), viszont összegyűjtött magának néhány drágább technikai eszközre, amik a nőt amúgy nem érdekelték, csak most kellene az értéküknek a fele. Megélhetésre nem költöttek, fiatalok, a férj szüleinél éltek, hazaadniuk sem lakhatásra, sem kajára nem kellett.
2014. márc. 17. 00:01
 5/30 anonim ***** válasza:
93%
Erre akkor kellett volna gondolnod, mielőtt elvetted feleségül!
2014. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
76%

a törvény ebben az esetben iránymutatás és segítség ha vita lesz belőle. nem kötelezően követendő. Megállapodhattok a sráccal közösen, hogy viszed a bútorokat amiket te vettél és ennyi.


A gond ott kezdődik ha a srác pofátlanul követeli a cuccok felét. Akkor a törvény a mérvadó és ez van.


Miért házasodtál olyannal aki így viselkedik? ennyi...

2014. márc. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, én sosem vennék el egy ilyen libát, pláne, hogy nő vagyok. Az unokatesóm a srác.
2014. márc. 17. 00:11
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
bocs, kevertem a srácot a nővel, de a lényeg ugyanaz.
2014. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Nincsenek bútorok, mondom, hogy a szülőknél laktak. Személyes cuccok vannak, amik egyébként nem okoztak eddig gondot, a srácot nem zavarta a lány költekezésmániája, ő is építgethette a számítógépeit, csak a srác másba lett szerelmes, válni akar, de a lány azzal tartja sakkban, hogy akkor követeli a cuccai felét. A fiú meg azzal dolgozik.
2014. márc. 17. 00:15
 10/30 anonim ***** válasza:
96%

Ezért nem kell gyerek fejjel házasodni. A férfi meg követelheti az ékszerek felét.

Én is hallottam már ilyenről ahol a nőé lett a konyhafelszerelések amiben benne volt a 24 részes herendi porcelán, míg a férfi kapott tesco gazdaságos fúrót.

2014. márc. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!