Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor minden közösnek számít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor minden közösnek számít?

Figyelt kérdés
Ha a két fél nagyjából egyformán keresett, de az egyik minden jövedelmét apránként elszórta, a másik pedig inkább nagyobb értékű dolgokra gyűjtött össze belőle, akkor a takarékosabb fél minden cucca megy a közösbe?

2014. márc. 16. 23:52
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
50%

"hogy valakit éveken keresztül eltartanak"


Miért tartották el, mikor azt írtad, hogy nagyjából egyformán kerestek?

2014. márc. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Ebbenaz esetben ez ugyanannyira személyes, mint a lány ruhája:)


Nincs ezzela. Törvennyel semmi baj, csak az unokatesőd tutyi-mutyi vot a felesége pedig kihasználta.. Plusz, míg a feleség ruhákra a ferj a számítógépekre költötte a pénzt


Plusz azért tegyük hozzá, hogy azbunokatesó táncol fele a házasságból.

Tehát az érem egyik oldalát elfogultan írod le...


A kérdésre

A házasság alatt egkeresett és vett dolgok közösek, ha nem tudja bizonyítani, hogy a házassag előtt szerzett vagyonról van szó.

Plusz az örökség és a szülőktől a gyerekük számára adott ajándék sosem lesz közös.

CSak a pontosítás miatt.


Ha a férjet ahazasság alatt nem zavarta a költekezés, vagy nem tették rendbe, akkor most már felesleges sopánkodni

2014. márc. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
90%

Most komoly, hogy 1-2 számítógépen vagy tv-n megy a vita??

Amúgy meg a fiú akar kitáncolni a házasságból, adjon valami vigaszdíjat a lánynak...

2014. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
A válásnál vannak olyan ingóságok, amik közös tulajdonként szerepelnek, s vannak a személyes használatú vagyontárgyak. lyen a ruha, amit a nő halmozott fel, de a férj saját számítógépe, laptopja, telefonja, tabletje is. Amit saját személyes használatára vett, az nem felezendő. Amúgy meg fogja a cuccokat, be egy dobozba, míg nincs otthon az asszony, el egy jóbaráthoz. Bizonyítsa be, hogy nem együtt adták el, vagy hogy egyáltalán léteztek azok a tárgyak.
2014. márc. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

#21

A fiú szüleinél laknak, ott esznek, semmihez nem kell hozzájárulniuk, a fizetésük zsebpénz. Ezt a lány sem a saját szüleinél, sem egyedül nem engedhetné meg magának soha, csak így, hogy az anyósék eltartják. Nagyrészt ezért ragaszkodik foggal-körömmel a házassághoz. Egyedül megélni nem tudna a fizetéséből (lakásbérléssel együtt), nemhogy kedvére költekezni.

2014. márc. 17. 10:05
 26/30 anonim ***** válasza:
"Nem minősülnek személyes használatra szolgáló tárgynak a kizárólag egyik vagy másik fél által használt tárgyak, ha azok rendeltetésüknél fogva nem kapcsolódnak kizárólag egyik vagy másik fél személyéhez. Vagyis a személyes használatra szolgáló tárgyak körét nem a tényleges személyes használat, hanem a tárgyak eleve valamelyik fél használatára rendeltetett volta határozza meg. Így például gyakori jelenség, hogy a családban bizonyos vagyontárgyakat csak a férj (számítógép, horgászfelszerelés, barkácsfelszerelés), másokat csak a feleség használ (alakformálásra szolgáló sportfelszerelés, kötőgép). Ezek általában a szabadidőben, az eltérő érdeklődésű körhöz fűződő tevékenység céljait szolgálják, de nem tartoznak a személyes használatra szolgáló tárgyak körébe. Nem tartoznak ide a kedvtelésből gyűjtött tárgyak sem (bélyeg-, érem-, óragyűjtemény stb.)."
2014. márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Itt egyedül a nagyszülökkel szúr ki a törvény a drága kütyük ugyan olyan feleslegesek mint a ruhák és igazából a szülök pénzén vették mert ök tartoták el a fiatalokat.
2014. márc. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
A "kütyük" nem feleslegesek, az unokatesóm grafikus, otthonról dolgozik.
2014. márc. 18. 22:57
 29/30 anonim ***** válasza:
Ja persze...
2014. márc. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim válasza:

#26-nál van az igazság.

Egyébként valószínűleg nem rosszindulatból, hanem pusztán érzelmi érintettségből, de én is érzek részrehajlást abból, ahogy fogalmazol (az egyik fél "elszórta" a pénzt, a másik meg "gyűjtött"). És ez sajnos még fokozottabban jelentkezik az érintett két félnél. Váláskor a jog elég egyértelm.űen fogalmaz. Ha viszont elkezdődik a vita, annak csak időhúzás lesz a vége. Nekem az a tapasztalatom és máshol is azt láttam, hogy mindkét félnek a legjobb az, ha minél előbb vége van. Nyilván nem mindegy, hogy újra meg kell vennie a srácnak a kütyüket, de ha egyszer sikerült, akkor megint fog. Főleg ha a szüleinél lakhat. Az új kapcsolat megléte pedig szintén erősen támogat. Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, nem sz*roznék soha egy percig sem. Ha vitára kerül a sor, ami előre láthatóan csak bosszút és időhúzást szül, otthagynék mindent. Egyszerűen nem ér egy forintot sem az a huzavona. Csak szívfájdalom. Szóval szerintem meg kell próbálni megszerezni az embernek a saját "jussát", de ha az ügyvéd azt mondja, hogy sokáig eltart a per, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy hagyja az egészet. Tudom, hogy ragaszkodunk a nehezen megszerzett javainkhoz, de a lelki nyugalom sokkal fontosabb.

2014. márc. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!