Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben meg lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben meg lehet valahogy sürgetni a bíróságon az első tárgyalás kitűzésének időpontját?

Figyelt kérdés

A párom sajnos még nem vált el, de már 4 éve külön élnek a feleségével. Mi 3 éve vagyunk együtt. Eddig nem volt sürgős a válás senkinek sem, de mivel szeretnénk összeházasodni, végül február közepén lettek beadva a papírok. Előzetes megállapodás mindenről van, nincs semmi vitás kérdés.


Pár napja kiderült, hogy babát várok. Ilyenkor, erre hivatkozva esetleg fel lehet gyorsítani az eljárást? Mert előzőleg azt mondta az ügyvéd, a válás kimondása legkorábban szeptember körül esedékes. Viszont a körülmények miatt így már nem szeretnénk addig várni az esküvőnkkel, ha nem muszáj. Tudtok erről valamit, hogy milyen lehetőségek vannak, ha vannak egyáltalán?



2014. márc. 20. 11:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
82%
Én is így voltam mint te. Én 6 éve külön éltem a férjemtől, de nem váltunk el. Először anyagi okok miatt, majd azért mert sosem jött el az idő, hogy "ráérjünk egy válóperre) Mivel barátok maradtunk így nem is volt gond az, hogy papíron házasok voltunk. Mindkettőnknek lett új társa. Én terhes lettem, és úgy döntöttünk a párommal, hogy megtartjuk. Rohanás a bíróságra, beadni a válópert. Mi is a születendő gyermekre hivatkoztunk, hogy sürgessék meg. Nem sürgették meg. Nekünk szeptember 21-re írták ki az időpontot. Addigra már másfél hónapos volt a fiam aki a férjem nevét kapta. Viszont a bíró korrekt volt, mert mindössze 10 perc és elváltunk. Nem volt csak 1 tárgyalás (pedig volt közös gyerek is) Utána viszont soron kívül elintézték a fiam névátírását..
2014. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

#9,


először tanulj meg szöveget értelmezni, és csak utána tegyél rosszindulatú megjegyzéseket. FEBRUÁR KÖZEPÉN lettek beadva a válási papírok, és MOST derült ki, hogy babát várok.


Mindenkinek köszönöm a választ egyébként. :)

2014. márc. 20. 12:04
 13/25 anonim ***** válasza:
14%
#12 Gondolom, kicsit kozmetikáztál a dátumokon, nehogy itt megkövezzenek...
2014. márc. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Most mellékeljem a terhes kiskönyvemet, meg az ügyvédtől kapott papírokat a válási procedúra megindításáról? :) Maradj már csendben, ha érdemben nem tudsz hozzászólni. :)
2014. márc. 20. 12:38
 15/25 anonim ***** válasza:
30%

off: megkérdezhetem, hogyha most nem várnál babát, akkor meddig vártatok volna a válással?

Nem kötözködni akarok, csak érdeklődöm.

2014. márc. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

elmondta, hogy beadták a válást és utána esett teherbe, hogy nem amiatt intézik a válást..

csak most vált sürgőssé, mert kiderült a baba

2014. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Mondom, február közepén adtuk be a papírokat, amikor még nem tudtunk a babáról (illetve kb akkor foganhatott), mert mindenképp szeretnénk még az idén összeházasodni, függetlenül a gyerektől.

Eddig szimplán lusták voltak a páromék az egész herce-hurcához, és én sem erőltettem, mert nem láttam értelmét. A (leendő)exfeleséggel baráti a viszony, nem volt probléma abból, hogy ők papíron még házasok. Sőt, a párom tanúja az esküvőnkön valószínűleg az exneje lesz. :)

2014. márc. 20. 12:52
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Nem fogják előbbre hozni, a bíróságok így is fullon működnek.


'párom tanúja az esküvőnkön valószínűleg az exneje lesz'

Ezt azért gondoljátok át még egyszer.

2014. márc. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
6%

Nagyon meggyőző volt ez a "terhes kiskönyv+ügyvédi papírok mellékelése" duma!

Úgysem mellékeled, rajta a személyes adataiddal!

Ha meg mellékelsz is, sem biztos, hogy a tiéd!

Messziről jött ember azt mond, amit akar.


Bekaptad a legyet, aztán most fenyegeted a szeretőd, hogy vagy elválik, vagy borítod a bilit. Nem véletlen vagytok együtt úgy évek óta, hogy ő nem akart elválni.

2014. márc. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

utolsó...

szeretném megkérdezni, hogy ha úgy lenen lenne-e közöd hozzá, és fontos-e a kérdés szempontjából szerinted?


válaszolok neked..nem, nem fontos, csak kötekedni szeretnél...

2014. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!