Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált / válófélben lévő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált / válófélben lévő szülők: mit szóltak a gyerekeitek ahhoz, hogy különköltöztök?

Figyelt kérdés
Nem jelentett-e számukra nagy megrázkódtatást a hír? Hogy volt nálatok: az egyik szülő, aki elköltözött, vitte magával a gyereket, vagy pedig a gyerek maradt annál, aki nem költözött?
2014. márc. 20. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk tegnap lett megmondva a 3 gyermekemnek hogy apa elfog költözni ahogy talál albérletet, mert már nem anyát szereti hanem egy másik nénit! A gyermekeim, 5,12és 14 évesek. Aránylag jól viselték, de szerintem ez majd akkor jön ki mikor már tényleg elköltözik a férjem. De szerencsére nálunk nem szokott vita lenni,ez is talán számít.
2014. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 marcsi1978 ***** válasza:
nálunk hál istennek nem ! közös megeggyezéssel váltunk el a fiam 6 éves volt. az apukájánál maradt nem lakunk messze egymástól. minden nap jön hozzám ! akkor törtem volna meg a gyereket ha erőszakkal itt tartom! hál istennek kieggyensúlyozott vagány kis srác most 11 éves:)
2014. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja és mindegyik gyermek velem marad!
2014. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem elvaltak a szuleim. Igaz en 3eves voltam engem annyira nem viselt meg a mai napig nem emlekszem egyetlen olyan napra se mikor meg egyutt voltak. Szerintem ha normalisan kezelitek a helyzetet es nem egymast szidjatok (nem tudom a valo okot) baratkent tudtok majd idovel talalkozni es apuka is sokat foglalkozik a gyerekekkel semmi problema nem lesz veluk.
2014. márc. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyerek szemszögből: nagyon örültünk neki a húgommal. Megszűnt a sok veszekedés, sokkal felszabadultabb lett a légkör. Az elköltözött szülőnkkel (apa) mérföldekkel javult a kapcsolat, előtte nagyon felszínes volt. A válás után szerintem apánk is átértékelte a család jelentését...
2014. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eszre se vettek hogy kiraktam, pedig meg lett nekik mpndva, hogy apa mar nem fog velunk elni.
2014. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel önkényesen egyik szülő sem változtathatja meg a gyermek tartózkodási helyét így én formálisan a nejemnél hagytam a lányom, a gyakorlatban meg 90%-ban nálam volt. Aztán a lakás eladása után megosztott felügyelet paíron, ami valójában k.b. abból áll hogy egy hétköznap meg kéthetente egy hétvégét van nála. 6 éves volt és kimondottan örült annak, hogy vége az állandó feszültségnek. Jellemző, hogy amíg lehiggadtak a kedélyek addig az anyjánál szinte minden éjjel bepisilt, nálam soha.
2014. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másfél éve mentünk külön a volt férjemmel, akkor volt 12 éves a lányunk. Mi maradtunk a gyerekkel az én lakásomban. Az utolsó éveinkben már mindennaposak voltak a veszekedések, ez senkinek nem volt jó. Nem haragban váltunk el, ahogy kiköltözött rendeződött a viszonyunk. Akkor láthatja a gyereket amikor akarja, az első időben szinte minden nap jött, aztán szép lassan ritkultak a látogatások. Utólag azt mondom előbb kellett volna külön mennünk, a gyereket is megkiméltük volna az örökös veszekedéstől. Én azt tapasztaltam, hogy a gyereknek is jót tett, hogy elváltunk. Most van két normális kiegyensúlyozott szülő, egy "mostoha apa" akivel szintén jó a kapcsolata, és végre nyugi van.
2014. márc. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire van jogom ide választ írni elvált szülők gyerekeként, de megkísérelném megosztani néhány gondolatomat. Először is leszögezem, hogy senkit, de senkit nem szeretnék támadni, csak a saját véleményemet és tapasztalatomat írom le.

Egy válásnak biztosan van oka. Nálunk a következőképp zajlott: 6 éves voltam. Anyám első házasságából volt egy bátyám, volt anyu volt apu, nagyszülők, boldog család. Na most, anyám mindig is nagyon szerette a pénzt. 7 éves voltam, mikor a szomszédba egy gazdag házaspár költözött. Anyám beleszeretett, ezt közölte is apámmal.

Ilyenkor mit tenne egy ember (legalábbis én)? Férfiként és apaként harcolnék a nőért, akivel 16 évig voltam együtt, akivel van egy közös gyerekem. És anyaként nem dobnám el a férfit akit egykor nagyon szerettem és aki a gyerekem apja. Ehelyett, apám mártírként lelépett, hogy (idézem) "nem akartam a boldogsága útjába állni, szabad utat engedtem neki." Ez mind szép és jó... lenne. Egyszerűbb volt. Egyszerűbb, mint harcolni. Ha egy kicsit megerőltették volna magukat...

Ne mindegy. A lényeg az, hogy úgy történt, hogy "apám elment egy másik városba dolgozni és majd húsvétra hazajön". aha... Az ígért napon késő estig vártam haza, de nem jött. Másnap felhívott, hogy többet nem is fog jönni. "Kicsit" szar volt...

Egyikük sem avatott be, nem mesélték el, hogy mi történik/mi fog történni. Nem kérdezték a véleményem, és ez nyomott bennem.

Szóval ha valaki válásra adja a fejét, akkor gondolkodjon el azon, hogy nem lehet-e egy nagyon apró megerőltetéssel megoldani, legalább a gyerekre való tekintettel.

Vagy ha nem lehet, mert már minden kötél szakad, akkor tessék beavatni a gyereket, és a véleményét kérni, mert bár gyerek, nagyon is rá tartozik, mert az Ő családjáról van szó. Ő fogja elveszíteni valamelyik szülőjét.

Nekem nagyon rossz volt hol itt-hol ott lenni, és elveszíteni azt a családi légkört.


Még egyszer: ez a szerény véleményem és meglátásom, és úgy éreztem, muszáj leírnom és közölnöm másokkal. Nem bántani akarok senkit, csak leírni, hátha olyan emberek, akik harc nélkül feladják a gyerekre nem gondolva, tanulnak belőle.

Köszönöm!

16/L

2014. márc. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!