Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 150ezer forint gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

150ezer forint gyerektartás nem sok egy kicsit egy gyerek után szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem ennyit fizet az exének a közös gyerekük után, illetve ennyit fizetünk, mert ugye közös kasszán vagyunk.

Eddig nem zavart a dolog, mert jól keresünk mindketten szerencsére, meg hát miért ne kapjon ennyit a gyerek, ha megtehetjük. De sajnos azt látom, hogy felesleges ennyit fizetni, mert a gyerek nem "kerül" ennyibe havonta, és a fennmaradó összeget a gyerek anyukája nem teszi félre, hanem magára költi.

Ezért azt gondoltam, esetleg felvetném a férjemnek, hogy fizessen csak 75ezret havonta, és az így megtakarított másik 75ezret tegyük félre a gyereknek egy külön számlára, aztán majd megkapja, ha egyetemre megy. Szerintetek ez korrekt, vagy inkább ne szóljak ebbe bele?



2014. márc. 27. 12:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
73%
Utolsóval értek egyet! Szerintem is sok a 150, DE!!! Nálunk is ugyanez a helyzet, hogy apuka ronggyá keresi magát, túlórázik, minden plusz munkát be tud vállalni, van hogy hónapokra kimegy külföldre és éves keresetemet keresi meg pár hét alatt...míg én egyedül a gyerekkel alig találtam munkát, mert sehova nem akartak egyedülálló anyukát felvenni, most meg én is 120-at viszek haza, plusz munkák lennének, de nem tudom elvállalni, mert teljesen egyedül vagyok a gyerekkel, apuka akkor viszi, amikor éppen ráér a rengeteg munka mellet. Gyerektartásban viszont ez nem látszik meg! Szóval valahol jogos az anya támogatása is, ha már minden rá szakad. (én 35-öt kapok tőle az 1 gyerek után)
2014. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem is nagyon sok, és megértem hogy zavar, ha az anyuka is költ belőle.

Szerintem fizessetek annyit, amennyit a bíróság ítélt meg, amit meg pluszba kér (ahogy látom ruhát is ti vesztek a gyereknek...) azokat is, és egy keveset félrerakhattok neki egy számlára. De ennyi pénz borzasztóan sok, és gondolom nem a gyerekre költi azt a 150et, mert akkor havonta fél új ruhatárat vehetne neki, de mégis ti vesztek ruhát :) Ne hagyjátok lehúzni magatokat, akkor se ha sok pénzetek van!

2014. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Úgy szokott lenni, hogy reggelente mi visszük oviba a gyereket, délutánonként hetente 2szer megy érte anyuka, 3szor pedig mi. Minden második hétvégén van itt a gyerek, péntek estétől hétfő reggelig, illetve hétköznapokon is itt alszik 2-3 alkalommal hetente. Azt mondanám, hogy kb 40-45%-ban van nálunk, és 55-60%-ban anyukánál.


De a fenti megoldás helyett gondoltam arra is, hogy esetleg vásárolnánk egy lakást a gyerek nevére, amit ki lehetne adni. Az ebből befolyó havi kb 70-80 ezret az anyuka kapná meg, és úgy gazdálkodna vele, ahogy akar. Ezzel részünkről a gyerektartás "le lenne tudva", de emellett havi 40-50 ezret még külön számlán gyűjtenénk a gyereknek, nagyobb kiadásokba ugyanúgy beszállnánk, és anyuka lakásának a havi törlesztőjét is fizetnénk továbbra is, vagy legalább a 80%-át.


Így kb ugyanott tartanánk anyagilag mi is, az anyuka is, de a lelkem megnyugodna, hogy "nem pénzeljük" az exet.

2014. márc. 27. 13:36
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromi nagyvonalú vagy te is egyébként. Ami nem rossz, de én tuti nem lennék ilyen jófej... :D Fizetni a lakást + pénzt adni / venni egy másik lakást abból odaadni a pénzt + még a gyerekre költeni... Főleg, hogy nagyon sokat is van nálatok a gyerek, nem hiszem, hogy az anyuka olyan elfoglalt lenne, ha ti nem adnátok pénzt úgyis kéne keresni más munkát... csak most nem szorul rá
2014. márc. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, de annyira nagyvonalú azért nem vagyok. :D

Nyilván, ha vennénk egy lakást a gyerek nevére, akkor csak azzal a kikötéssel, hogy ha nekünk születik közös gyerekünk, akkor a vásárolt lakás már kettőjüké lesz, 50-50%-ban, ha ez megoldható valahogy jogilag.

Mondjuk a havi bérleti díj összegét ettől még ugyanúgy megkapná az anyuka.

2014. márc. 27. 13:41
 16/33 anonim ***** válasza:
40%

Attól függ, hogy mennyi a kiadás, ami a gyermeket érinti. Nálunk pl csak az ovi kerül 90.000 Ft-ba/gyerkőc, és akkor nem vettünk még semmit a gyerekeknek. Szerintem az adott élethelyzethez kell viszonyítani.

Őszinte leszek, ha nem terheli meg a Ti életeteket, akkor semmiképen nem tenném szóvá, hisz ez az ő közös döntésük volt. Ha ők ebben állapodtak meg, akkor tiszteletben kéne tartani.

2014. márc. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Ma tudtam meg anyukámtól, hogy én is a párod gyereke vagyok. Vegyetek nekem is egy lakást! Léccí! :D Komolyra fordítva: nekem tetszik, hogy ilyen hosszú távban gondolkozol, szerintem beszéljétek meg a pároddal.
2014. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Szerintemis korrekt a javaslatod, a felet erdemes felretenni. Ha nem szamolunk inflacioval es azt vesszuk, hogy ezt a penzt minden honapban tudja vallalni a ferjed, akkor mondjuk 10 ev alatt majdnem 9m forintot kap a gyerek.
2014. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Kérdező a 13-14. hozzászólásodban leírtak teljesen oké a lakással kapcsolatban viszont én nem felezném meg a házakat hanem ha van közös gyerek annak is vennék egyet külön.Úgy vélem megtehetitek akár ezt is.A későbbiekben lehet jobban jár minden gyerek így.Szerintem.
2014. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Az elejétől kezdve nem kellett volna ennyit adni,csak a 30.000-et,és ha még nagyon jól álltok akkor kaphat a gyerek ruhát,bicajt,játékot stb.
2014. márc. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!