Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 150ezer forint gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

150ezer forint gyerektartás nem sok egy kicsit egy gyerek után szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem ennyit fizet az exének a közös gyerekük után, illetve ennyit fizetünk, mert ugye közös kasszán vagyunk.

Eddig nem zavart a dolog, mert jól keresünk mindketten szerencsére, meg hát miért ne kapjon ennyit a gyerek, ha megtehetjük. De sajnos azt látom, hogy felesleges ennyit fizetni, mert a gyerek nem "kerül" ennyibe havonta, és a fennmaradó összeget a gyerek anyukája nem teszi félre, hanem magára költi.

Ezért azt gondoltam, esetleg felvetném a férjemnek, hogy fizessen csak 75ezret havonta, és az így megtakarított másik 75ezret tegyük félre a gyereknek egy külön számlára, aztán majd megkapja, ha egyetemre megy. Szerintetek ez korrekt, vagy inkább ne szóljak ebbe bele?



2014. márc. 27. 12:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
31%

És miért kéne nekik az anyuka megélhetését biztosítani? Főleg, hogy majdnem ugyanannyit van mindkét helyen a gyerek. És minden költségét a kérdezőék állják.


".30 ezer esetén tuti az új per, és ez esetben igaza is van az anyukának, nem egy minimálbéres senkire alapozta azt a gyereket, mindenkinek a lehetőségei szerint kell támogatnia a gyerekét."


Ez meg egy undorító, utolsó mocsok hozzáállás. Az apuka is mondhatná, hogy anyukának el kéne menni normális helyre dolgozni, mert nem egy minimálbérest akar a gyereke anyjának.


Egyébként így ebben a formában csak ki lesztek használva, de ha hagyjátok akkor nyilván nem zavar.

2014. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Hát, ez a minimálbéres senki szöveg... Amikor az én szüleim összeházasodtak, szó szerint semmijük se volt. Azért vállaltak gyereket, mert számíthattak a nagyiékra. 7 éves voltam, amikor a vállalkozást kezdték, akkor volt az öcsém 2. 18 éves koromra lett belőle jól jövedelmező vállalkozás. Egyáltalán nem biztos, hogy apuka akkor is pénzes zsák volt, amikor összekerültek.
2014. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

Én is bőven felül fizettem a gyerektartást, de az anyuka vett belőle egy lakást a gyereknek (+ hitel, az ő nevére).

Szerintem teljesen korrekt a javaslatod: a gyerek érdekét szolgálja.

2014. ápr. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!