Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ebben az esetben vajon hány...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebben az esetben vajon hány gyerekre kell gyerektartást fizessek?

Figyelt kérdés

A voltférjem 3 éve elhagyott egy másik nöért. A gyerekeket vinni akarta, de a nagy már 7 éves volt látta mi történik, velem akart maradni. Az akkor 4 és 5 éves viszont elvitte. Gyerektartás nincs, hisz nem egyikünknél vannak a gyerekek. Most a fejébe vette, hogy én rosszul nevelem a fiamat, mert kezelhetetlen. Kicsit valóban az, de nem beteges szinten szerintem. Viszont tudom hogy nem lehet vele vitatkozni, ha valamit a fejébe vesz, el fogja vinni. Beletörõdtem, bár nem szìvesen, de akkor csinálja majd rájön hogy nem én hibáztam a gyerek ilyen.

Lehet nem szép dolog ezt kérdezni de nem állok jól anyagilag, idös szüleimmel élek. Tehát minden forint számìt. Hány gyerekre kell ilyenkor fizetni? Iletvea két kisebb nem mindig jôn hozzám, csak ritkán mert ellenem vannak nevelve, ezt figyelembe veszik ha rájuk is kérne gyerektartást.



2014. márc. 7. 09:33
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha hozzákerül a legnagyobb gyerek is, akkor mind a 3 gyerekre kell fizetned. Egyenlő részben. Így a fizetésed 50%-át le fogják tiltani.
2014. márc. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%
Azt pedig bizonyítani kellene hogy ellened vannak nevelve. Sajnos bemondásra ilyennel nem foglalkozik a bíróság. Te miért nem harcolsz értük? Hogy nálad legyenek?
2014. márc. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
77%

Igazából eddig is kellett volna tartásdíjat fizetned elviekben, hiszen nála 2 gyerek van, nálad meg csak egy, tehát anyagilag eddig is jól jártál. Szülőként persze nagyon nem, de ezt nyilván nem a mi tisztünk eldönteni így ismeretlenül amúgy sem.


Ha a 3 gyerek nála lesz, akkor a fizetésed 40-50%-át fogják valószínűleg megítélni.


Írod, hogy a láthatások nem mindig valósulnak meg. Ezt ne hagyd! A különélő szülőnek ez joga, ha a volt férjed hibájából nem élhetsz vele, feljelentheted.

2014. márc. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Én akartam volna, hogy velem éljenek, sõt még a családot is egyben tartottam volna, ha az apjuk visszajött volna. Most már nem látok esélyt arra hogy a két gyerekkel jo legyen a kapcsolatom, nagyon apjukhoz hùznak. A nagy nem akar menni, de úgyis elviszi, évek óta ezen vitázik hogy mennyira kezelhetetlen, és majd ø...
2014. márc. 7. 09:57
 5/29 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, de mi az, hogy úgyis elviszi? Nincs bírósági ítélet arról, hogy melyik gyerek kinél van elhelyezve? Csak úgy megegyeztetek egymás között?
2014. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
80 ezer nettóból is levonnak 50%ot? Neki van mellékese is 200 körül összejön szerintem neki.
2014. márc. 7. 09:59
 7/29 A kérdező kommentje:
Van papìr a megegyezésrôl, de újra lehet tárgyalni mert lejárt a 2 év.
2014. márc. 7. 10:00
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Itt mindig a pasasokat szidják, hogy lelépnek...


A kérdésed alapján nem tudom, hogy milyen "anya" lehetsz te, aki ennyire könnyedén megszabadul a kiskorú gyerekeitől?!!

Valószínűleg nem véletlenül hagyott ott téged a volt férjed, de az igazi okokról ő tudna nyilatkozni.

2014. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Mivel a nők ugyanezt kérdezik, amikor fordítva kerül szóba: szerinted 200 ezerből meg lehet élni, és el lehet tartani 3 gyereket? Szerinted neked nincs anyagi felelősséged a gyerekeid felé?


40-50%-os biztos levonnak, és még az is édeskevés lesz, ha csak 80 ezer a fizetésed. Az én férjem egyetlen gyerekre fizet havi 30 ezret, te háromra sem akarsz... (Mi sem vagyunk milliomosok.)

2014. márc. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal járnál a legjobban, ha harcolnál a gyerekért aki épp veled él.
2014. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!