Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 150ezer forint gyerektartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

150ezer forint gyerektartás nem sok egy kicsit egy gyerek után szerintetek?

Figyelt kérdés

A férjem ennyit fizet az exének a közös gyerekük után, illetve ennyit fizetünk, mert ugye közös kasszán vagyunk.

Eddig nem zavart a dolog, mert jól keresünk mindketten szerencsére, meg hát miért ne kapjon ennyit a gyerek, ha megtehetjük. De sajnos azt látom, hogy felesleges ennyit fizetni, mert a gyerek nem "kerül" ennyibe havonta, és a fennmaradó összeget a gyerek anyukája nem teszi félre, hanem magára költi.

Ezért azt gondoltam, esetleg felvetném a férjemnek, hogy fizessen csak 75ezret havonta, és az így megtakarított másik 75ezret tegyük félre a gyereknek egy külön számlára, aztán majd megkapja, ha egyetemre megy. Szerintetek ez korrekt, vagy inkább ne szóljak ebbe bele?



2014. márc. 27. 12:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Mar nem azert, de mennyit is kerestek?


Minden ami kell a gyereknek megeszitek, ezen felul kajara kap 150et es a lakasukat is ti fizetitek. Szal havi 300-350et adtok a gyerekre. Ha ez az osszeg nektek meg sem kottyan akkor legalabb havi netto 2 milliot kerestek fejenkent?

2014. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Baromi sokat adtok. A reális a "30e + félre számlára, amennyit gondoltok" lenne. Főleg, hogy ti álltok minden költséget és majdnem ugyanannyit van nálatok. Nem kicsit vagytok kihasználva gyerek "címszó" alatt.
2014. márc. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
6%
Az angol tronörökös után csak filléreknek számitana tehát néző pont kérdése és neked semmi közöd ahoz a pénzhez.
2014. márc. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Mennyit kerestek,ha nem titok? Es milyen munkaval?
2014. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

a lakás nagyon jó ötlet, de a bérleti díjon felül akkor nem adnék több pénzt külön. (bár nekem lett volna ennyire nagyvonalú apám...)

persze ezen felül vennék neki dolgokat ha épp szüksége van rá (ruha, bringa, játék, tanszer, befizetném nyári táborra, nyelvtanfolyamra, sportra)


így anyuka sem járna szolizni meg wellnesselni a gyerektartásból, de a srác sem nélkülözne.

2014. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Atyaég mennyi rosszindulatú ember... Ha gond nélkül megteheti apuka hogy fizessen ennyi pénzt akkor tegye is meg! Az éremnek mindig két oldala van.. Arról nem szól a fáma hogy milyen körülmények közt hagyta ott apuka a családot.. Valószínűleg a lelkiismerete miatt (is) fizet ekkora összeget.. Szóval szerintem ez az Ő gyermeke, az Ő volt felesége és nem utolsó sorban Ő dolgozik meg a pénzért, szerintem Te se szólj bele hogy mennyit fizet nekik!nem Te keresed meg a rá valót. A Te véleményed is hasonló lesz, majd ha jön egy fiatalabb és Te pislogsz majd a másik oldalon!
2014. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Olyan két- két és fél millió a havi nettó bevételünk, három éve csináltunk egy közös céget, és szerencsére elég jól megy. Kedves utolsó, nem a férjem egyedül keresi meg ezt a pénzt, hanem ketten keressük, kemény és sok munkával.


Mivel kérdeztétek többen is, az exfeleség akart válni, mert beleszeretett valaki másba, azt hiszem egy kollégájába vagy ilyesmi, csak aztán a pasas kirúgta, amint elvált. Mi a férjemmel csak a válásuk után fél évvel ismerkedtünk meg.


Köszi mindenkinek a válaszokat. :)

2014. márc. 28. 17:00
 28/33 anonim ***** válasza:
Na, azértálljon meg a menet! A gyerekre -csináltak számítást- havi 65 e kell, a 30 nem elég ma már semmire, pláne, ha ilyen jó helyzetben vagytok, és ez az alap a gyereknek is. Nem aztnézik, hogy miből nem hal éhen az a gyerek, hanem hogy a válás miatt az életszínvonala ne változzon jelentősen. Szerintem az korrekt, ha fizettek 70-et, amit meg gondoltok, számlára neki.30 ezer esetén tuti az új per, és ez esetben igaza is van az anyukának, nem egy minimálbéres senkire alapozta azt a gyereket, mindenkinek a lehetőségei szerint kell támogatnia a gyerekét.
2014. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Egy szóval sem mondtam, hogy kapjanak csak 30ezret, hol olvastál ilyet? Azt mondtam, legyen 75 anyuka kezében, meg másik 75 számlán.
2014. márc. 29. 07:52
 30/33 anonim ***** válasza:
52%
Ha ennyi a bevételetek, akkor apukára esik havi nettó 1-1,25 millió. Szerintem ebből nyugodtan adhat havi 150 eFt gyerektartást. A gyerektartásnak nem feltétlenül csak a gyerek vegetálását kell biztosítani. Ennyiből és az anyuka fizetéséből (összesen 280 eFt) szépen, kényelmesen, biztonságosan meg lehet élni, de nem gondolom, hogy óriási luxusra futná belőle.
2014. márc. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!