Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csúnya taktika vagy okos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csúnya taktika vagy okos húzás, ha úgy teszek, mintha örömmel elköltöznék?

Figyelt kérdés

Anyuka olyan típusú ember, aki az ellenkezőjét szeretné mint amit a másik mutat felé. Legalábbis az én esetemben mert nyilván nem szeretjük egymást. Nagyon ragaszkodom a két kislányomhoz és sokat vagyok és foglalkozok velük és nehezen hagynám őket az anyjukra. Többen mondták, hogy vegyem el tőle a gyerekeket és nagy eséllyel meg is nyerném a pert. 2 év eltelt a válás óta, de még egy háztartásban lakunk és nagyon szeretné már ha elköltöznék.

A perrel kapcsolatban nem kérnék kommentárt, azt csak a helyzet érzékeltetése miatt írtam.


2014. ápr. 11. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha már alig várja el költözz,gondolod marhára fogja érdekelni milyen pofát vágsz hozzá??
2014. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem értem, hogy miért számít ez? Neki akarsz fricskát adni? Akkor tedd. De hogy ő mire mit reagál, fogalmam sincs.
2014. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

"mert nyilván nem szeretjük egymást"


"2 év eltelt a válás óta, de még egy háztartásban lakunk"


"Csúnya taktika vagy okos húzás, ha úgy teszek, mintha ...."


"nagyon szeretné már ha elköltöznék"



TE mit SZERETNÉL ebben a helyzetben?

2014. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Hogy taktika vagy okos húzás? nem tudom. Nem lenne szerencsés, ha elköltöznél, de egy megnyújtott pórázon függve, függésben lennél attól, hogy mit gondol az ellenség? Annak teljesen közönbössé kell válnia.


Olyan szempontból lenne jó, hogy megérezd a szabadságodat, hogy nem kell egy ellenséges erővel állandóan feszültségben élni. Szabad vagy.

2014. ápr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Csúnya taktika vagy okos húzás, ha úgy teszek, mintha örömmel elköltöznék?


"és nagyon szeretné már ha elköltöznék. "


kisapám, ha ö azt szeretné hogy elköltözz akkor te azt akár fejen állva is megteheted, ő annak fog örülni ha mész....

2014. ápr. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Elváltatok, és a volt nejed alig várja, hogy elköltözz.

Nem akarlak megbántani, de ha hulahop karikával a derekadon, vagy egy lakás elé rendelt limuzinnal távoznál széles vigyorral az asszonynak az is mindegy lenne. Végre elköltöznél, és végre élhetne úgy ahogy akar- nélküled.

Így nem is értem mi a kérdésed lényege.


Viszont ha a kérdés az, hogy vinnéd magaddal a két kislányt.. nos attól függ, hogy a bírósági pernél kit jelöltek ki gyámnak a gyerekek felett. Ha az édesanyjának ítélték a lányokat, és te ennek ellenére örömmel elköltözöl mindkét lányoddal, nagyon megütheted a bokádat, sőt lehet azt a kevés láthatási jogodat is elveszted amid van.


Ha viszont nincs eldöntve kinél vannak a lányok, akkor ugyanolyan jogod van neked is a lányokhoz mint az anyjuknak..



Csak megjegyzés:

Éppen itt a gyakorin olvastam, hogy egy anyuka írta, hogy az apuka egy nap elvitte a kisfiúkat, és nem vitte vissza. Helyette gyorsan beadott egy gyermekelhelyezési kérelmet, és meg is nyerte az apuka, mert a kisfiú már jó ideje nála volt.

2014. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szeretné hogy elköltözz, nyilván azért, hogy teljes magánéletet élhessen. Most hogy már nem vagytok egymás társai, az elköltözésed üzleti ügyként kell kezelni (tulajdonjogi viszonyok alapján).


Ha normálisan viselkedsz (ebbe beletartozik az is hogy anyagi ügyekben is meg tudtok mindkét fél számára méltányosan egyezni), akkor számíthatsz arra hogy a gyerekek láthatásáról és az általad fizetendő havi gyermektartásdíjról is peren kívül meg tudtok egyezni.

2014. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálod úgy beállítani, hogy te vagy a nagy taktikus, közben meg rettegsz attól, hogy elveszíted őket.

Én nem látok semmilyen indokot, hogy elvált embereknek egy lakásban kéne mérgezni a közhangulatot még 2 év után is.

A válás az válás, normális ember ezt tudomásul veszi, és hagyja a másikat új életet kezdeni.

Vagy erre is mondják, hogy "a papír nem számít"?

Magyarázd már meg nekem, hogy ha kimondtátok, hogy nem akartok együtt élni (=elváltok), mi a fenét keresel még ott? Vagy "anyuka" mit keres ott, ha a lakás a tied?!

És ne etess olyanokkal, mint hogy pénz, egyrészt mert ha én nem akarok valakivel élni, inkább megyek a híd alá. Ha meg "csak a gyerekek miatt" nem akarok elköltözni, akkor nem is válok el.


Nem kérted, de azért én mégis elmondom, hogy a gyerekeket akkor kapod meg, ha a bíróság bizonyítottnak látja, hogy az anya kifejezetten veszélyezteti a gyerekeket.

2014. ápr. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én normálisan próbálok viselkedni, de az édesanya nem.

Nagyon rossz természetű és gyakran közönségesen viselkedik.


A híd alá biztos nem mennél, ezt könnyű mondani.


Miért nem költöztem még el?

A tények:

1. Lakás közös, CHF hitel, szocpol. Értéke kevesebb mint amennyiért el tudnánk adni

2. 2 éve családi pótlékból él az anya, én fizetek MINDENT!

3. Nem anyatípus, nem szívügye a gyerekek. Mesélhet róla hosszan...

2014. ápr. 12. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!