Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejelenthetem-e a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelenthetem-e a gyereket (és magamat) szüleim lakásába a férj aláírása nélkül még válás előtt?

Figyelt kérdés
Tehát: férj szülei lakásában lakunk, vagyunk bejelentve mind3-an. Válás után én a szüleim lakásába költöznék (testvérem a haszonélvező, van nekem is egy ilyen kis lakásom, de nem ebbe, hanem a tesóméba mennénk - nem tudom van-e különbség ebből a szempontból a két lakás közt). Szeretném ideiglenes elhelyezését kérni a gyereknek erre az új lakcímre, amire előtte be is jelentkeznénk. Ez lehetséges így? Biztos vagyok benne, hogy férj nem írná alá, mert minden lépésben keresztbe akar tenni. - Vagy ha máshogy nem megy, lehet kérni az ideiglenes elhelyezést az új lakásba úgy, hogy fizikailag még nem élünk ott, hanem csak pár hónap múlva?

2014. ápr. 14. 18:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell az apa aláírása. És csak te magad nem tudod átíratni. Most írattam át az enyém és a gyerek lakcímét. Kérték az apa aláírását. Nem volt rajta kérdeztem tőlük hogy akkor addig legalább az enyémet nem lehetne megcsinálni és azt mondták nem.
2014. ápr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Az a jogszabály, amit belinkeltél válás után érvényes, még nem váltunk el. (bár nem vagyok ügyvéd) Jelenleg az ideiglenes elhelyezés miatt kérdeztem elsősorban. Ez esetben meg kell jelölni egy lakcímet, ahol az ideiglenes elhelyezést kérjük (pl válóper beadásakor). Akkor ezek szerint ha ekkorra már oda költözünk törvényileg is be kell jelentkezni oda, épp az lenne a törvénytelen, ha nem oda lenne bejelentve a gyerek, ahol lakik... (félreértés ne essék, nem fogom eltiltani a gyereket az apjától csak szeretném tisztázni ezt)
2014. ápr. 14. 19:07
 13/20 anonim ***** válasza:

Valas utan, valoban. Jelenleg egyenrangu szulok vagytok, tehat apuka pont ugyanigy kitalalhatna, hogy hopp, holnap elkoltozok a gyerekekkel Makora. Nem koltoztetheted el a gyerekeket es nem jelentheted be oket az o tudta es belegyezese nelkul.

Amugy csak jozan paraszti esszel gondolkodj mar egy kicsit: gondolod, hogy a valas utan tobb joga lesz a kulonelo szulonek, mint addig?

2014. ápr. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
11-es akkor ez egy friss info, köszi a választ! És ha az apa külföldön él akkor mi a helyzet? (nálunk nem csak úgy általában felvetődött bennem)
2014. ápr. 14. 19:11
 15/20 anonim ***** válasza:
A beadvanyba beleirod, hogy x cimre akarsz koltozni a gyerekkel. Ha megkapod az ideiglenes elhelyezest mar mehetsz is
2014. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tehát a "szándéknyilatkozat" (ha így hívják) is elég ahhoz, hogy megjelöljem, hogy a jövőbeli ez és ez a lakcímre kérném az ideiglenes elhelyezést, ahova majd költözni fogunk? Nem tudom még effektíve hogyan fog ez lezajlani, bérlők lakják, rendbe kell tenni a lakást, stb
2014. ápr. 14. 19:16
 17/20 anonim ***** válasza:
Én majdnem egy évig külön voltam a férjemtől, mielőtt elváltunk, és miután külön lettünk, de még a válás előtt mi is elköltöztünk a közös lakásból a gyerekemmel, és nem kellett a férjemnek aláírni a lakcímbejelentést, sőt, a bíróság sem szólt ehhez semmit.
2014. ápr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó azért nem szólt a bíróság mert a férjed volt olyan kegyes hozzád hogy nem jelentett fel. Volt annyi eszed hogy legalább megköszönd neki?
2014. ápr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2014. március 15.-tel változott a jogszabály, de nem egyértelmű. A szülő lakcímére lehet módosítani, de azt nem mondja meg a törvény, hogy melyik szülő lakcímére.
2014. ápr. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18-nak. A drága kegyes férjem nagy ívben lesza...ja a gyerekünket. De olyan jó, hogy vannak ilyen okos emberek, akik mindenféle egyéb körülmények ismerete nélkül ítélkeznek mások felett. Neked is lehetne annyi eszed, hogy ne tegyél ilyet, de látom nincs.
2014. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!