Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy tudtátok feldolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy tudtátok feldolgozni, hogy a gyereke (i) tek nem egész családban fognak felnőni? Vagy ne így álljak hozzá?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok válaszát várnám, akik nem agresszivitás/alkoholizmus miatt mentek szét, hanem pl a megcsalást nem tudták megbocsájtani.


Azt hiszem nem tudok túllépni azon, hogy megcsalt a férjem, viszont szörnyen érzem magam a tudattól, hogy a gyermekünk is csonka családban nő majd fel.


2014. ápr. 21. 14:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
És még mi mindent tűrnél el a "férjedtől", hogy ne csonka családban nőjön fel a gyerek? De azt ugye tudod, hogy ha vele maradsz, akkor ugyanúgy le kell vele feküdnöd, mint eddig, és egy szavad sem lehet? Megéri ez neked?
2014. ápr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak a gyerek sem hulye, latja hogy nincs szeretet a ket szulo kozott. nem kell ahhoz ordibalas minden nap.
2014. ápr. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én apám rendszeresen nőzött, anyámat semmibe vette, mindennapos volt a káromkodás, veszekedés.


Szívesebben nőttem volna fel csonka családban.

2014. ápr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha megcsalt, megteszi újra, Te mindig megbocsájtasz? Felejteni úgysem tudsz. Igen ennél a csonka család is jobb.
2014. ápr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Pont azt írtam, hogy szerintem nem tudok túllépni ezen. Próbálnánk helyrehozni a dolgot, csak ugye a bizalom.

Én apa nélkül nőttem fel, bár a férjem nem hagyná el a gyerekünket úgy, mint engem az apám, azért mégis más úgy felnőni, hogy a 2 legjobban szeretett ember mindig ott van.

Úgy érzem, elveszek tőle valamit, másfelől meg ugye ott van, hogy nekem is van életem.

2014. ápr. 21. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:
Nézd a férjedet Te ismered. Itt senki sem. Mi csak az alapján tudunk véleményt nyilvánítani, amit írsz. Ha Te úgy ítéled meg, hogy adsz a férjednek még egy esély, tedd azt. De ha reménytelennek látod a dolgot, akkor kár húzni az időt. Csak rosszabb lesz.
2014. ápr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mint elvált szülők gyereke, biztosítalak arról, hogy sokkal jobb, ha a gyerek csonka családban nő fel, mint az, hogy a szülők csak a gyerek miatt maradnak együtt, de se szerelem, se bizalom, se megértés nincs már.

Ha te is késznek érzed magad rá, válj el a férjedtől. Később talán megint rád talál a szerelem - ez már csak így működik. Egy szóval sem mondom, hogy elavult családmodell a mai, de manapság már nem kell kéztördelve azon pánikolni, hogy mi lesz, ha a gyerek szülei elválnak.

2014. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Édesapám már elvált volna anyámtól ha bátyám meg én nem lennénk! Tisztán halottam az egész beszélgetést! Apám ezt sírva mondta : "tudod mért nem fogok el válni? Mert tudom milyen csonka családban felnőni (nagypapám még akkor halt meg mikor apám 10-12 éves volt). Ez az egy indok amiért apám akkor nem vállt el anyámtól! Ezért is tisztelem őt a legjobban a világon!
2014. ápr. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aha, utolsó, és szenvedtek mindketten.
2014. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, teljes mértékben együtt érzek veled. Sajnálom ami veled történt. Engem is úgy hagyott el az apám, hogy utána felém se nézett, nagyon megviselt engem az, hogy ő nem volt számomra. Igy nekem rossz volt a csonkacsalád, mert én csak azt láttam, milyen lehet az, ha valakinek meg van apja. Én bele se gondoltam abba, hogy vannak rossz apák is, akikkel pokol az élet. Később férjhez mentem, ahhoz a fiúhoz, akivel azt hittem hogy megvalósithatom majd azt a családot, ami nekem nem adatott meg. És a dolog pikantériája, hogy ő is ugyanúgy megcsalt mint apám annak idején anyámat. Nem tudtam feldolgozni. Elváltam. És most jól érzem magam, igaz nincs gyerekem (ez nehezebb eset lehet neked sokkal). De azt hiszem nem tudtam volna együtt maradni a férjemmel akkor sem, ha van gyerekem, mert nem tudtam utána lefeküdni vele, és most se tudnék, pedig eltelt már másfél év. Találtam egy nagyon kedves, családcentrikus fiút, akivel már együtt élek, és azt mondta, hogy ha gyerekem lenne, akkor is bevállalt volna gyerekestől. Légy bátor, ha nem tudsz megbocsátani (ezt neked tudnod kell!) és bizz benne, hogy találsz egy olyan fiút, aki gyerekeként neveli majd a gyereked. Vannak jó történetek is a világtörténelemben, nem csak rosszak! fel a fejjel!
2014. ápr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!