Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kitehet-e a férjem a kiskorú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kitehet-e a férjem a kiskorú gyerekkel a lakásból, ha az az ő nevén van? Megillet a lakáshasználati jog addig, amig el nem válunk hivatalosan?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 21. 14:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
67%

Azért kérdeztem, hogy közös-e a gyerek, mert úgy látom, te alaphelyzetnek veszed, hogy válás után veled lesz. Miért?

Ha neked nincs hol laknod (és különben miért akarnád elperelni a férjed lakását), akkor nem tudsz megfelelő körülményeket biztosítani a gyereknek, ergo nem nálad helyezik el. Ennyi.

2014. ápr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
22%
Éppen ezért írtam, hogy az ingatlanból el ne költözz. Ha ne adj isten bántalmazna, azonnal hívd a rendőrséget, látlelet, távol tartási végzés. Ne hogy Te menj a gyerekkel albérletbe. Igen valószínűleg megítélnek Neked lakáshasználati jogot, de ez nem automatikus, bíróságon kell kérni.
2014. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
91%

Már sorry, de nőként: miért kellene egy férfinak lemondani a saját lakásáról, csak mert egy nő szült tőle egy gyereket?


Nem véletlenül létezik különvagyon...


Esetleg meg lehet egyezni válás után, hogy maradtok a lakásban, cserébe ő kevesebb gyerektartást fizet.


Nem ismerjük a hátteret, és mégis mindenki a nőt védi?


Ha olyan a házasságod, akkor gondoskodj albérletről, add be a válópert, kérj gyermekelhelyezést, és költözz albérletbe a gyerekkel!


Miért ne mehetne a nő albérletbe, amikor a lakáshoz semmi köze nincs?


Komolyan nem értem... manapság nagyon sok számító nő van. Ennyiből nem lehet tudni, tényleg a nő az áldozat, vagy csak így akarja elvenni a férfi lakását?


De ha csak áldozat, akkor is...


Abba belegondoltatok, hogy ha lenne egy fiatok, akinek esküvő előtt segítetek önálló lakáshoz jutni... és megnősülne, gyereke lenne, akkor is ilyen természetesnek vennétek, hogy a nőnek joga van a lakáshoz, és a fiatokat küldenétek albérletbe, holott van saját ingatlanja, amibe a nő egy fillért nem tett bele?

2014. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
54%
Tévedsz férfiként írom, hogy nem tehetném ki csak úgy egyszerűen a gyermekem anyját!
2014. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
63%
#12, járulj már el a búsp|csába légy szíves. Szítod itt a népet az ostobaságodda, idecitálsz bántalmazást, felvételt, mindent, ami csak eszedbe jut, állj már le. #13, azért veszi alapértelmezettnek, mert egy neveletlen, buta kis tyúk, aki magától értetődőnek veszi, hogy _minden_ esetben a férfi költözzön el válás után, a nőnek - ki rendszerint a nagy semmit tette azért a házért - meg jár a helyben továbbélés a gyerekekkel. Még akkor is apasinak kellene elköltözni, ha az az ő háza. FÉLELMETES!
2014. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
21%
Igen, a nőt védjük, mert vele együtt a gyereket is ki akarja tenni a lakásból, hogy utána felőle menjenek a híd alá éhen halni. Sorry, de nekem az ilyen valaki nem ember.
2014. ápr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
88%

De én ezt akkor sem értem...


A férfinak van egy lakása, megspórolta, ajándékba kapta, örökölte, lényegtelen. Megismerkedik egy nővel, aki beköltözik, összeházasodnak, gyerek születik... a házasság nem működik.


Részleteket nem tudunk, lehet 20 éves házasság, lehet a nő el van nyomva... de lehet, csak 3-4 éve vannak együtt, és a nővel van a bibi...


Elválnak, és akkor a nőnek tényleg több joga lenne a lakáshoz? Ez nekem nem fair...

Hogy a gyereknek van lakhatási joga, OK, az természetes...


De a volt feleségnek? Miért? Milyen alapon?


Nekem nem lenne gerincem hozzá, hogy ilyen esetben ragaszkodjak a lakáshoz, és a férfit tegyem ki... valahogy nem tudnék tükörbe nézni utána...

2014. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
28%
17-es: De a férfi tükörbe tud nézni, hogy kitenné a gyerekét az utcára.
2014. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
87%

"Igen, a nőt védjük, mert vele együtt a gyereket is ki akarja tenni a lakásból, hogy utána felőle menjenek a híd alá éhen halni. Sorry, de nekem az ilyen valaki nem ember."


Lehet, velem van a baj, de visszaolvasva sem találom, hol ír a kérdező olyat, hogy az apa a gyereket is ki akarja tenni...


A kérdező csak ennyit írt:


"de de, persze, hogy közös. A lakás viszont nem, s ezért érvel mindig azzal, hogy mivel ez az ővé, mehetek a pi..-ba, ha nem tetszik valami, illetve ha elválunk..."


És ami nekem ijesztő... senki nem kérdezett rá a háttérre, és mégis többen a nő mellett kardoskodnak...


De ezek szerint nem vagyunk egyformák...

2014. ápr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%
Ismét írom, férfi vagyok. Nem az volt a kérdés, hogy sportszerű, igazságos-e a törvény. Csak a kérdésre válaszolok még egyszer: kérdező, ha neked ítélik a gyereket, lakáshasználati jogot is kaphatsz, igen a más, adott esetben a férjed tulajdonán. Ne azon vitatkozzunk, hogy igazságos-e a törvény, hanem a tényeket írjuk.
2014. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!