Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Családi pótlék ellen lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Családi pótlék ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Elváltunk. A gyereket az apjánál helyezték el, de maradt a közös felügyeleti jog, 1 hetet van nálam, 1 hetet padig az apjánál. A családi pótlékot viszont az apa kapja én semmit. Kérvényeztem a családi felezését, de elutasítottak, a volt férj meg nem is akar róla hallani.
2014. ápr. 22. 11:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Hátha nála van elhelyezve akkor neki jár, sőt még gyerektartást is kellene fizetned.
2014. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
Hat nem egszen, elso, mivel ha delezce van a gyerek ideje, akkor nincs tartasdij es a csaladi is delezce járna. Mas kerdes, hogy a mak ilyet nem csinál. A megoldás: apuka költsön többet a gyerekre arányosan.
2014. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
56%
de bizony csinál ilyent a MÁK, bírósági határozat alapján felezve utalja a csp-t.
2014. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
mivel közös a felügyelet fehát fele itt fele ott, így nem fizetünk egymásnak tartásdíjat sem, mindenki költ a gyerekre!! Csak apa felveszi a családit a gyerek után én meg nem kapok semmit utána. Nem mutatom a gyereknek, de nagyon nehéz megoldanom a dolgokat, hogy ne szenvedjen semmiben sem hiányt. Tudom hogy nem sok az a 6600 ft, de fedezné pl a kirándulásokat, vagy bármihez hozzájárulna egy kicsit.
2014. ápr. 22. 11:34
 5/22 anonim ***** válasza:
63%
Itt a bírósági határozat alapján a gyerek az apánal van, tehat a mak nem fog felesben utalni,
2014. ápr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
írtam a máknak , csatoltam a válási papírokat is, és azt írták hogy az apánál van elhelyezve, ezért én nem kapok semmit, de viszont ott a közös felügyeleti jog gyekorlása, fele itt fele ott, így kérvényezzem a bíróságnál ...... de ismerek olyan személyeket akik így vannak mint mi és mégis felezve kapják..
2014. ápr. 22. 11:35
 7/22 anonim ***** válasza:
25%

tessék, itt a törvény szövege:


Ha jogerős bírósági döntés - ideértve az egyezséget - alapján a szülők egyenlő időszakokban felváltva gondozzák gyermeküket, a családi pótlékra, 50-50%-os arányban, mindkét szülő jogosult.


az igényléshez mellékelni kell a bírósági határozatot, ennyi.

2014. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
5-ös válasz 5-ös!
2014. ápr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Hiába idézhetted a törvényt, az ítélet szerint akkor is apánal van elhelyezve, tehat anyának nem jár semmi. Ennyi.
2014. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
7-es csak kiragadtál egy részt! A gyermek APÁNÁL VAN ELHELYEZVE. Mi nem érthető ezen?
2014. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!