Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált anyukaként mit szólnáto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált anyukaként mit szólnátok hozzá, ha az ötéves gyereketek egyenesen imádná az exférjetek új feleségét?

Figyelt kérdés

Kislányom teljesen "bele van szerelmesedve" az exférjem új feleségébe.

Mindig róla beszél, mindig neki készít ajándékot, állandóan sír, ha én megyek érte az oviba és nem ő. Mindig mondogatja, hogy XY ezt nem így szokta, anya te is úgy csináld, ahogy ő.

Pedig a csaj nem kényezteti el, nem hagy rá mindent, ugyanúgy rászól vagy megbünteti, ha rosszalkodik. De érdekes módon rá nem haragszik meg érte a gyerek, velem meg üvölt és hisztizik, ha valamit nem engedek neki.

Mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok már esve. Pedig örülnöm kéne, hogy a másik nő is imádja a lányomat, de én nem örülök.

És bevallom, nem is engedem el többször a gyereket az apjához heti két napnál, pedig ők szívesen vinnék, és a gyerek is örömmel menne. Mit csináljak? Annyira fáj ez nekem.



2014. ápr. 27. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nézd kerdezo. A gyereknek te vagy a mindennapok, az apja meg a parja az ünnepnap. A megszokott dolgokban semmi erdekes nincs nekik, ellenben a ritkaság élvezetes. Örülj neki, hogy szeretik egymást. Ettől meg téged nem szeret kevésbé a gyereked. Inkabb engedd, hogy annyit legyen ott, amennyit szeretne, igy az is megszokottá válik. Minél jobban tiltasz valamit, minél elerhetetlenebb es különlegesebb, annál jobban vágyik ra
2014. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fájna. Valószínű a lányod szereti az apját és ez is sokat számít, hiszen látja, hogy az apja szereti azt a nőt. Semmiképp ne tiltsd a gyereket, inkább beszélj az apával, hogy beszélgessenek el arról, hogy hogyan viselkedjen nálad. Sajnos ez is nagy fájdalom, de ebben a helyzetben most ők tudnak sokat segíteni. ha nem segít fordulj pszichológushoz, adjon tanácsot.
2014. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az nem zavarna, hogy szereti a nőt. Ahogy visszaemlékszem, én meg anyukám egy-két barátnőjét imádtam, akik vigyáztak rám időnként. Valahogy olyan érdekes volt, izgalmas, szerettem náluk, velük lenni.

Az viszont már sok, hogy sír, ha nem ő megy érte, hanem te. Iszonyat rosszul esne :(

Lehet, hogy ki kéne próbálnod, hogy többet engeded hozzájuk. Aztán ha sokat vannak együtt, akkor megszokja, "megunja" a nőt, és már nem lesz neki olyan érdekes a számára, hiszen nem különlegesség, ha vele lehet.

2014. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%

Arra gondolnék, hogy milyen rossz anya lehettem, ha a gyerek az Ödipuszt nem velem játssza le, hanem az új nővel.


"nem is engedem el többször a gyereket az apjához heti két napnál"


A gyerekedet tönkre akarod tenni egymerő hiúságból, önzésből és akarnokságból. A legjobb úton haladsz ahhoz, hogy a gyereked elforduljon tőled és megutáljon felnőttkorára.


Nézd meg Édesek és mostohák c. filmet. Nagyon rád férne.(Julia Roberts játssza az új barátnőt.)

2014. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem volt apás a kiscsaj? Vannak lányok, akik az apjukhoz közelebb állnak, mint az anyjukhoz. Mert ilyen esetben sajnos azt látja, hogy apa anyát már nem szereti, de az új nőt igen. Hány éves?

Talán érdemes lenne a párodnak is megemlíteni, persze csak normális hangnemben. Isten ments, hogy feltételezzem, de egy minimálisan nem hangolja esetleg ellened a férjed új felesége?


Egyébiránt tényleg főként az lehet a dologban, hogy te vagy a mindennapi, "megszokott" anyuka, ő meg a ritkán látott, "ünnepi" anyuka. Ha nem is kényezteti el a kislányt, de gondolom náluk leckét írnia nem kell, esetleg (ha nálad otthon igen, ezt nem tudom) házimunkátvégezni sem.


Az én szüleim is elváltak, és mindkettő megtalálta az új párját. Én édesanyámnál maradtam, kéthetente voltam apáméknál. Ők sem kényeztettek el egymás után, és persze nem kedveltem jobban anyámnál apám új párját, de tényleg: senki nem szólt rám, hogy le kell ülnöm tanulni, volt idő ebéd előtt leülni beszélgetni a nappaliban, otthon belémrögzített dolgokat (akár ebéd közben is, amint befejeztem az evést már állok fel és rakom a tányért a mosogatóba - azóta sem értem, anyám mit akart ezzel...) nem kellett megtennem. Ezzel szemben anyám állandóan rohant, mindig csinált valamit, meg hát a fentiek.

2014. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15%
Kedves anyuka Te féltékeny vagy. Nem hogy örülnél, hogy más is szereti a gyermekedet, Te mindenben rosszat látsz, sejtesz. Nem szeretni, hanem birtokolni akarod a gyermeket! Mi lesz szegénnyel ha felnő és párt talál magának? Te majd mindenáron a párjától is elakarőd őt választani, hogy miért? Mert Ő a TIED!!! Gondolkodj el ezeken.
2014. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Attól még nem vagy rossz anya, hogy az Ödipuszt (jelen esetben Elektrát) nem veled játssza le. Maximum rossz nő/feleség, hiszen a lány apja most mással van. Szerintem értelemszerűen vele könnyebb feloldania a komplexusát, ami azt jelenti, hogy azonosul vele.

Szerintem örülj neki, hogy feloldta, aztán beszélj te egy pszichológussal, hogy mi következik ebből a ti relációtokban.

2014. ápr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is előfordult ez bár nem ilyen mértékben,de miután megbarátkoztam a helyzettel (nem ment könnyen) határozottan előnyére vált a gyerekeknek,hogy kvázi két anyuka is kéznél van!Apukához nem kötődtek tehát a nő érdemelte ki a szeretetüket! Sajnos idővel ez megváltozott,de ez már más tészta!
2014. ápr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

hát nekem is rosszul esne, hogy hisztizik a gyerek, hogy én mentem érte, nem a msáik nő. meg hogy a másik nő felé fejezi ki a szeretetét, feléd pedig csak a hisztis arcát mutatja. borzasztó érzés lehet. ettől nem vagy önző!!!

aki azt írja, hogy ettől önző vagy, az nem értette meg a szitut!

viszont a gyereked érzelmeit nem tudod irányítani.

szerintem hagyd, hagy érezzen, amit akar, ha menni akar az apjához, menjen többször.

próbáld meg higgadtan kezelni. a gyerekek nem felnőttek, később úgyis meg fogja érteni, hogy te vagy az anyja, és hogy ez milyen erős kötelék.

addig pedig próbáld meg ezt elfogadni, és mikor a gyerek az apjánál van, akkor ne otthon sírj egyedül, hanem szervezz magadnak valami elfoglaltságot, ami boldoggá tesz, pl. táncóra, ilyesmi. és randizz!!!

2014. ápr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem szabad tiltani! a mieink is imádnak a mamiknál lenni,legyek féltékeny? te az anyja vagy veled hisztiziuk,minden gyerek ilyen! oviban,suliban is másképp viselkedik. ha visszatartod megutál érte! támogasd
2014. ápr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!