Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért félek kilépni ebből a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek kilépni ebből a házasságból?

Figyelt kérdés

30-as éveim végén járok, két kis gyermekkel. Lassan 10 éve együtt a férjemme. Jó anyagi körülmények között, a kocsi az enyém, a lakásunk is 80%-ban. Jól keresek, a családi hátterem is jó, biztos.

A gond az, hogy a férjem évek óta azzal szórakozik, hogy más nőkkel flörtöl, szexuális témákról chatel a neten. Volt, hogy akkor bukott le, mikor már randit beszéltek meg, de olyanról is tudok, amikor egy volt (20 éve) osztálytársnőjét ment bikiniben, meg fehérneműben fotózni a hátam mögött, mert a nő a külföldi barátjának akart küldeni képeket. A férjem egyébként nem fotós. Elvileg csak virtuálisan élte meg a dolgokat, ezt a fotózást leszámítva, de nem tenném érte tűzbe a kezem. 4-5-ször lebukott már. Mindig megpróbáltam vele megbeszélni, hogy miért csinálja, de normális választ sosem kaptam,ccsak annyit, hogy vele van a baj és szeret. Csak a gyerekek miatt kapott újabb esélyeket. Egyébként odaadó férj és jó apa. Én viszont lassan teljesen elvesztettem a bizalmamat felé és már csak mint a gyerekeink apját szeretem. Sokat küzdöttem érte, hogy működjön a házasságunk, de úgy érzem, ha vele maradok, sosem leszek boldog. Mégsem merek felrúgni mindent. Magam sem értem, hogy miért, az élet más területein nagyon is határozott vagyok, itt mégsem. Tudom, mi lenne a jó, meglépni mégsem merem. Félek, gyermekeim ártanék egy válással és szégyellem a családom előtt, amit a férjem más nőkkel művel.


2014. máj. 11. 13:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért félsz, mert már 10 éve vagytok együtt, ez 3600 nap, van lakásotok, kialakult életetek, és félsz, hogy mi lesz ezután. A változástól félsz.

Az nem a te szégyened, hogy a férjed hűtlen hozzád.

2014. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Hány évesek a gyerekek?
2014. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
5%
Miben is áll a férj hűtlebsége? Mert akkor egy hű feleség sincs.
2014. máj. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A gyerekek 6 és 3,5 évesek.
2014. máj. 11. 13:50
 5/24 anonim ***** válasza:
2%
4 Egyszerű: Jó apa, és nem akarod kiteni a gyerekeidet olyan életnek, mint ahol a gyerekek ide-oda vannak rángatva és mindenki jött-mentnek kiszolgáltatva.
2014. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerek soha nem ok arra, hogy két ember, akik nem boldogok egymással és nem is tudnak már jól meglenni egymással, mert nem tudják megbeszélni a dolgaikat, megoldani a problémákat, hogy együtt maradjanak.

Amennyiben neked fáj az, amit a férjed művel és nem vagy boldog, úgy a legjobb megoldás, ha kilépsz ebből a kapcsolatból. És a gyerekek hidd el, hogy sokkal jobban örülnek annak, ha a szülők bár külön vannak, de mindketten boldogok, minthogy együtt vannak, de folyamatosan veszekednek, boldogtalanok egymással, mert akkor ők sem egy kiegyensúlyozott, boldog környezetben fognak felnőni.

És így van, te attól félsz, hogy mi lesz veled egyedül. De ettől nem kell félni. Csak ezért együtt maradni valakivel, hogy ne legyél egyedül, vagy ne változzanak a dolgok?...Hidd el, hogy nem éri meg!!!

Egy gyerek max. annyit befolyásol egy kapcsolatban, hogy van miért megoldani a problémákat és nem egyből az első nehézség után elfutni és elválni. De ha már valami abszolút nem működőképes és van gyerek, akkor az már nem ok semmire, mármint az együtt maradásra.

2014. máj. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
23%
Már rég kivágtad volna, ha nem igy lenne, és nem érdekelne téged, hogy mit mond a családod és mit gondol.
2014. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Azt írod,hogy "normális választ sosem kaptál". Említetted már neki ,hogy ez annyira zavar téged hogy váláson gondolkozol. Szerintem kéne,én úgy veszem ki hogy annak a nőnek tart aki mindent megbocsájt és "úgysem fog tőlem elválni". Na ,nyisd föl egy kicsit a szemét.
2014. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Hogy jó apa, az igaz. A gyerekeimnek nem akarok rosszat. Én viszont boldogtalan vagyok és mellette az is maradok. Én új kapcsolatot csak úgy tudok elképzelni, ha a régit lezárom. De azt meg a gyerekek miatt nem merem. A 22-es csapdája...
2014. máj. 11. 13:57
 10/24 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló, igen, mondtam neki, hogy váláson gondolkozom, és ha a gyerekek nem lennének, nem csak gondolkoznék. Olyankor mindent megígér, aztán pár hónap múlva minden kezdődik előlről. Veszekedni a gyerekek előtt egyébként nem szoktunk, akkor beszélünk, ha alszanak, vagy nincsenek otthon.
2014. máj. 11. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!