Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha a gyerekfelügyeleti jog a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a gyerekfelügyeleti jog a nejemé, akkor az összes gyerek körüli teendő az ő kötelessége?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre, nem arról van szó, hogy nem akarok törődni a lányommal. Kéthetente egy hétvége az enyém, és minden óvodai, illetve később iskolai szünet fele. Ami szörnyen kevés, és igazságtalannak tartom.

Viszont az exnejem elvárja, hogy minden reggel én vigyem oviba a gyereket, emiatt 5kor kell kelnem, pedig ő 300 méterre lakik az ovitól, én meg 30 percre kocsival. Persze érte is én megyek, és viszem hozzá haza, pedig addigra ő már rég otthon van és mereszti a seg.gét.

Illetve ha beteg, akkor is kivétel nélkül mindig nekem kell vinnem az orvoshoz, mivel ő "nem ér rá, mert dolgozik". Én is dolgozom.

Nem a felelősség alól akarok kibújni, és persze örülök, ha a lányommal lehetek. De az azért már mégiscsak túlzás, hogy nem egyszer fontos tárgyalást kellett lemondanom, mert az exnejem nem volt hajlandó a lányunkat oviba vinni, mondván, hogy ez az én kötelességem, nem az övé. Ennek az egész hercehurcának eléggé zsarolás-szaga van, és nem tetszik, hogy a gyereken keresztül szivat.

Ezeket a tényeket meglobogtatva van esélyem rá, hogy hozzám kerüljön a gyerek? Ha már úgyis minden feladat rám hárul, miért ne velem éljen? Illetve mit mond erről a törvény? Annak a kötelessége pl oviba vinni a gyereket, akié a felügyeleti jog, vagy a felelősség ettől még közös marad? Ha az exnejem nem teszi meg ezeket a dolgokat, akkor elhelyezhetik nálam a lányomat arra hivatkozva, hogy szülői kötelezettségeinek képtelen eleget tenni ?



2014. máj. 15. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát Téged jó nagy lúzernak néz az asszony! Csak akkor vagy köteles elvinni a lányod az oviba, amikor nálad van láthatáson. De mivel ez hétvégére esik, illetve szünetekre, így ez nem a te kötelességed. Állj a sarkadra, mert kihasználnak csúnyán!
2014. máj. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg, hogy nem megy. Aztán ne menj oda. Majdcsak észreveszi, hogy dél van, és a gyerek még mindig otthon... :D
2014. máj. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
A láthatáson kívüli időben nem vagy kötelezhető törvényileg semmilyen tevékenységre. Az más kérdés, hogy természetesen a te és a lányod kapcsolatának érdekében javasolt azért ennél több időt vele töltened, és részt vállalni önként a gondozásában, nevelésében. Viszont ahogy írod, a ti esetetekben arról van szó, hogy az anyuka téged hülyére vesz és ok nélkül ugráltat. Nehéz helyzetedet használja ki, mert ha nemet mondasz, akkor esetleg bekeményít és akadályozza a kapcsolattartást. A helyedben én megemlíteném neki, hogy mivel ő nem tudja megoldani a kicsi gondozását, így kérni fogod, hogy nálad helyezzék el. Ha jó ügyvédet fogsz ki, akkor esélyed van rá. De előtte azért kérdezz meg egy ügyvédet /egy jót, mert sok a kókler sajnos, akik össze-vissza beszélnek meg ígérgetnek/, mielőtt szólsz az exnek. Készülj fel megfelelően!
2014. máj. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem is kihasznalnak. Meg kellene huznod a hatarokat...


40F

2014. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

Kihasználnak rendesen. Nem vagy köteles megtenni.

Ha emiatt nem engedi látni a gyereket, akkor meg panasz a gyámhivatalnál.


Persze van más módszer is, amivel ki tud veled b@ni, pl láthatás kezdete előtt 2 perccel a gyerek kedvenc meséje berak, hasonló..

2014. máj. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

ja neked szülöként semi áldozatot nem kell hozni csak neked

a gyerek nem csak öröm hanem munka és lemondás ebből neked is ki kell venni a részed, ja hogy ez kényelmetlen nölj már fel

2014. máj. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelműen kihasznál az ex. Jogilag nála van a gyerek, ezt akarta, így a kötelességek is őt illetik azokon a napokon, amikor neked nincs láthatásod. Ettől még persze besegíthetsz, de az hogy mikor és mibe kizárólag a te jóindulatodon múlik és az ex nem várhat el semmit.

Ha egyre több feladatot akar neked átadni, akkor járjon neked a jóból is több, simán lakhatna nálad is a gyermek.

2014. máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na igen, de a Kérdező másik kérdése az volt, hogy ilyenkor felülvizsgálható-e a gyermekfelügyeleti jog? Erre a kérésre én is szeretnék választ kapni.
2014. máj. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!