Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Amíg a bíróság nem mondja ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amíg a bíróság nem mondja ki a válást, addig a férjemnek csak jogai vannak, kötelezettségei nincsenek a gyerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ugyanis gyerekláthatás és tartásdíj, valamint vagyoni dolgok terén sincs még megegyezés. Addig köteles vagyok lehetővé tenni számára a gyerekláthatást, de ő nem köteles tartásdíjat fizetni? És ha évekig húzódik a válás, akkor évekig nem fizet?
2009. dec. 29. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Mihelyst kimondja, hogy kinél van elhelyezve a gyerek, onnantól szabályozhatod a láthatást. Addig annyit van vele amennyit akar, hiszen ugyanolyan joga van, mint neked.

Nem jó dolog, hogy a gyerektartásfüggővé tennéd a láthatást, tényleg abszolút jószándékból mondom, a gyereknek lesz rossz :(:(

2009. dec. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
A gyerek nem arra való hogy te kisajtold a gyerektartást. Inkább örülj hogy olyan apa akit érdekel a gyereke. Legyél észnél és ne mard el a gyerek mellől az apját pár forintért.
2009. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

elsőnek.

Nem az anya szabja meg a láthatást, hanem a bíróság.

Amúgy igen, amíg nincs kimondva a válás, addig az apának pont annyi joga van, mint előtte, amikor még minden rendben volt. Nem korlátozhatod.

2009. dec. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg rossz szót használtam, úgy értettem, hogy a bíróság által kimondottak értelmében.
2009. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az a pár forint is szükséges neki...Joga van ahhoz, hogy lássa, viszont élnie nem muszáj vele. Az ő jóindulatán múlik, hogy a bírósági ítéletig fizet-e vagy sem. Mi a párom exének a bírósági döntésig is fizettünk, mert tudtuk, hogy így is ugyis behajtanák. Szóval lehet, hogy most nem fizet, de mindenképpen fog!! A bíró megfogja kérdezni és bele is írja a jegyzőkönyvbe, hogy mióta éltek külön. Ha jól tudom ezt már a keresetlevélbe is bele kell írni. Az én válásomnál a volt férjem ügyvédje aláíratott velem egy papírt, hogy amióta külön éltünk, fizetett és nincs elmaradása. Nem volt vitánk, de neki felvágásból volt ügyvédje...
2009. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy nem érdekli a gyerek, hébe-hóba mikor rájön, akkor akarja látni. És sose segített semmit anyagilag, addig se míg 1ütt éltünk, se a gyerekkel kapcsolatos dolgokban se másban. Fizetni a gyereknek semmit se akar ezen túl se, csak bosszantásból néha beugrik hozzánk.
2009. dec. 30. 08:44
 7/8 anonim ***** válasza:
46%

Tévedés,mihelyst megszűnik a közös háztartás,abban a pillanatban kérheted a gyermektartást.(még házastárs is kérheti).Minden csütörtökön van ingyenes jogi tanácsadás a bíróságokon,illetve a jogiforum.hu-n kérdezősködhetsz.

Az a gyerek gondolom nem napfényből él.

2009. dec. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a láthatás nem függ össze azzal hogy fizet e gyerektartást. Vagyis ha nem fizet akkor is láthatja a gyereket, nem lehet tőle eltiltani. Nekem egy éve nem látta a gyerekeket, de nem is fizet. Viszont beadtam ellen a végrehajtási kérelmet a bíróságon ami annyit jelent hogy majd az állam nekem megelőlegezi a gyerektartás, visszamenőleg is kapok,és majd rajta behajtják. Csak legyen minden papírra rögzítve. De hogy ezt elindítsd el kell válni, viszont ott meg mondani kell hogy mióta vagytok külön és mióta nem fizet és el ne felejtsd leiratni hogy kéred visszamenőleg a pénzt.
2010. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!