Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A szüleim állandóan marják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szüleim állandóan marják egymást. Lesz ennek valami következménye a testvéremen és rajtam?

Figyelt kérdés
Szóval látszólag mi vagyunk az idilli család, mert jó körülmények között élünk és látszólag harmóniában..De a szüleim folyamatosan veszekszenek, már vagy 4-5 éve... Nehéz elviselni mivel már többször tettlegességig is fajult a dolog.. Nem egyszer törtek be üveg ajtók, törtek el tányérok, poharak, telefonok, távirányítók,ablakok.. Egyszer úgy törték be az ajtót hogy tudták hogy a szobában vagyunk és a szilánkok persze fel is hasították az arcom.. Sokszor fenyegetik egymás válással és durvább dolgokkal is.. És nem egy vagy kettő pofon csattant már el.. Egész nehéz ezt nekem és a kisöcsémnek elviselni mivel még nem vagyunk éppen nagyok..Ő 9 éves kisfiú , én pedig 14 éves (kis) lány.. Szóval ez lelkileg biztos hogy nagy kárt tesz bennünk mivel látjuk, hogy a számunkra legfontosabb két ember tönkre teszi egymást. Ha tehetem elmegyek otthonról.. Hiszen otthon nincs biztonság érzetem.. Sőt határozottan félek.. A kisöcsémen már látom ennek az örökös veszekedésnek a következményeit.. Szegény nagyon zárkózott, nehezen barátkozik... társaságban nem túl beszédes és nagyon nehezen oldódik fel.Meg persze a legkisebb provokációra is ki akad, egyből rúg és üt.. Gondolom a szüleinktől vette át, hogy kissé agresszív lesz néha. Őt még tőlem is jobban megviseli az egész.. Szinte minden nap órákat sír.. Én nyitott vagyok, sokat beszélek sok a barátom és olyan türelmes vagyok hogy a hátamon fát is lehetne vágni. Azt szeretném tudni, hogy hogy állítsuk le a szüleinket mielőtt még rosszabb lesz az egész? És az öcsémben és bennem milyen nyomokat hagyhat még ez az egész? ( bár az öcsémen már hagyott... :( )
2014. máj. 30. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ennek nem lesznek, hanem már vannak is következményei, ez a leírásodból egyértelműen kiderül.

Sajnos magam is hasonló poklon mentem át, és utána otthonról elkerülve nem évek, de több mint egy évtized kemény munkájába került úgy-ahogy feldolgozni ezeket a dolgokat lelkileg. Szóval teljesen átérzem, és nagyon sajnálom.

Vannak nagyszüleitek, vagy valaki, akihez fordulhatnátok segítségért, vagy legalább lelki vigaszért?


Egyébként volt egy időszak az életemben, amikor annyira nem volt munkám -- és pénzem sem --, hogy takarítani jártam óradíjba családokhoz. Az egyik ilyen család volt: kifelé ment a boldog mintacsalád, magasan kvalifikált, jómódú nagypolgári nagyvárosi értelmiségiek, kacsalábon forgó többszintes ház (nem csoda, hogy nem győzték takarítani, ezért kellettem én...), három gyönyörű gyerek, hívő katolikusok... Aztán egyszer munka közben akaratlanul fültanúja lettem a szülők egy durva veszekedésének (kb. mint amit leírtál, csak mondjuk tárgyak nem törtek éppen), és ez olyannyira előhozta belőlem a régi szörnyű emlékeket, hogy valóságos sokkot kaptam. A kísértés ellenére nem menekültem el, nem akartam, hogy megtudják, de soha többet nem mertem hozzájuk menni takarítani.


Sajnos azon túl, hogy mélyen átérzem, nem nagyon tudok érdemi tanácsokkal szolgálni, hogy mit tegyetek.:-((

2014. máj. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnallak benneteket elsore ez jutott csak eszembe.

Mivel gyakorlo szulo vagyok en is, ugy gondolom, hogy azt lehetne tenned, hogy ezt amit ide leirtal odaadod a szuleidnek, talan valtozna valami, magukba neznenek.

Abbol kiindulva, hogy ha a gyerekeim, barmilyen dologban serulnenek, csalodnanak bennem es ezt tudomasomra hoznak valamilyen formaban, akkor 1000%, hogy valtoztatnek rajt.

2014. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem hinném hogy jó ötlet lenne nekik megmutatni ezt.. egyszer tettem szóvá.. akkor is baj volt mivel egymást hibáztatták és minden még rosszabb lett.. És tényleg nem bírom.. Rajtam is lehetnek még következményei? milyenek?
2014. máj. 30. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, Nalad nem lesznek emiatt negativ dolgok, mert ugy tunik nekem, hogy jo a termeszeted, sokmindent elviselsz, az ocsedert jobban aggodom.
2014. máj. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Meg azt tudnam tanacsolni, hogy ha van erod hozza, akkor vedd, ovd az ocsedet, mert o meg kicsi.
2014. máj. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elképzelhető. És A kisöcsémen tudok valahogy segíteni? Kinevelni belőle vagy valami?
2014. máj. 30. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Legyel mellette ha szuksege van valakire, beszelgess vele sokat, halgasd meg, legyel a tamasza.

Tudom ez nem a Te dolgod lenne, de kimasra szamithatna.

2014. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2014. máj. 31. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!