Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami súlyos következmé...

Lehet valami súlyos következménye annak a stressznek ami itthon ér állandóan? (többi lent)

Figyelt kérdés
A szüleim állandóan veszekednek, de ezek nagyon komolyak. Nem részletezem, mert egy kisebb regény születne belőle, de a lényeg az hogy félek itthon lenni. Görcsbe áll a gyomrom amikor egyik szülőm közeledik. Rettegek itthon, arra várok hogy mikor, min kapnak össze újra. Ennek hosszútávon lehet valami komolyabb mentális vagy fizikai következménye?

2013. ápr. 22. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ebben nőttem fel.

Én nagyon zárkózott, magamnak való, teljesítményorientált és önbizalom-hiányos lettem, nincs párkapcsolatom sem (mivel évekig azt láttam, hogy csak marják egymást, keményen veszekednek, anyámat elhordja mindenfajta k*rvának, és felnőttként mondom, hogy ok nélkül. Néha anyám tart vissza, hogy ne szedjem szét a száját...)


Évekbe telik, mire ezt meg tudom változtatni. Ezt immáron felnőttként mondom.


28/N

2013. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nálunk még durvábbak is voltak anno. Tehát nem csak veszekedés, tettlegesség is.

Egyébként nem csak ez miatt és nem is egyből, de ma, 25 évesen részben ezek a dolgok miatt is pszichológushoz járok.

2013. ápr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javasolnám felkeresni egy pszichológust, tud-e valami technikát a károsodás kivédésére. Személy szerint a pszichofitneszt javasolnám. Nézd meg a googlen.
2013. ápr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 nylonx ***** válasza:
100%
Sajnos sokféle betegség kialakulhat. Alapból például gyomorfekély. De pszihésen kialakulhat a stresszfüggőség vagyis akkor is stresszelsz ha nincs is különösebb okod rá. Körülöttem is füstölt mindig a levegő és felalá járkáltam, egyre jobban rákaptam az italra és egyre többet cigiztem.4 éve depressziós lettem,bezárkóztam féltem a telefont felvenni, és nem engedtem be senkit. Ez elmúlt fél év mulva egy gyógyszertől amiről akkor le is álltam. Aztán 2 év elmultával pánikrohamok kezdtek gyötörni hirtelen és visszagondolva már furcsa hogy több mint egy évig nem tudtam bemenni a boltokba,autóban akár utasként is tartózkodni, sőt volt hogy 2 hétig nem tudtam elhagyni az udvart sem mert amint kiléptem a kapun azonnal erősödtek a rosszullétek.Most egy éve már gyógyszert szedek rá és dolgozni járok de nem hiszem hogy anélkül ne esnék vissza. Megspórolhattam volna ezt az egészet ha idejében észnél vagyok és átprogramozom a felfogásom,megtanulom kezelni a dolgokat.
2013. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos lehet! És nagyon sajnálom, amikor a szülők képtelenek a gyerekeik előtt visszafogni magukat, fogalmuk sincs, hogy mekkora károkat okoznak ezzel. Én már nem laktam otthon, amikor a szüleim elváltak, de nálunk is volt minden előtte... így is nagyon megviselt. Sajnállak, hogy ilyen környezetben kell élned. Próbálj meg beszélni valamelyik szülőddel (akiben jobban bízol, akivel olyan viszonyban vagy), és mondd el neki őszintén, hogy milyen nehéz így neked.
2013. máj. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!