Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van-e arra valami jogszabály,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e arra valami jogszabály, ami kimondja, hogy egy két éven aluli gyereknek ugyanannyi időt KELL az apjával tölteni, mint az anyjával?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves, szeretném ha nálam helyeznék el, mert a férjem bántalmazó. A bíróság a II.válóperi tárgyaláson se ideiglenes intézkedést, se másmilyen intézkedést nem hozott a gyerek elhelyezését illetően. A férjem kitalált egy rendszert ( egyik nap anyánál, másik apánál alszik a gyerek), eddig ehhez kellett tartanom magam, mert nem akartam konfliktust,és féltem a további bántalmazástól, de ez a rendszer nagyon nem jó a gyereknek, hiányol engem, a férjem viszont hajthatatlan:azt mondja, neki joga van ugyanannyi időt a kislánnyal lenni, mint nekem. Hogy is van ez? ( Ja, és büntetőeljárás folyik ellene a bántalmazásért.)

2014. jún. 3. 17:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
57%

"Van-e arra valami jogszabály, ami kimondja, hogy egy két éven aluli gyereknek ugyanannyi időt KELL az apjával tölteni, mint az anyjával?"


Kérdező ha közös felügyeletet ítélt a bíróság akkor igen,viszont akkor egy fillér gyerektartást nem fizet egyik fél sem a másiknak.

2014. jún. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

A bántalmazás a következő volt: úgy megvert, hogy feldagadt az arcom: a lakásban történt- nincs rá tanú. Ráncigált, lökdösött, szorongatott a kislány előtt, aki kiabált-hogy ne-ne-ne: a lakásban történt, nincs rá tanú. Lefogott, durván fogdosott, erőszakosan csókolgatott- ezt is mind a kislány előtt, ezt is a lakásban: nincs rá tanú. Amikor könyörögtem neki,hagyja abba az volt a válasza: miért, mert feljelentesz? AZ a baj a párkapcsolati erőszakkal, hogy láthatatlan, és mivel ügyelnek rá, hogy ne legyen szemtanú, és mivel nagyon nehéz bizonyítani, nagyon könnyű elhitetni a külvilággal, hogy a bántalmazott nő egyszerűen hazudik. Miért hazudnék? Miért lenne különben érdekemben, hogy egy másfél éves kislánnyal elmeneküljek, fogalmam sincs, hogy hová, csak el ebből a pokolból? Miért lenne érdekemben, hogy alávessem a kislányt és magamat hosszadalmas, megalázó, pénz és időigényes procedúrának, hacsak nem azért, mert még ennél rosszabb volt egy bántalmazó kapcsolatban lenni? Kérlek, ezt mérlegeljétek kedves nem a kérdésemre kommentelők, mielőtt névtelen hazudozónak neveztek, valamint Isten ne adja, hogy ehhez hasonló ügybe keveredjetek.


És igen, valami nagyon nincs rendben, az ügyvédem kijelölt ügyvéd, mivel nincs pénzem rendes ügyvédre, míg a férjemet a szülei pénzzel, és bizony kapcsolatokkal is rendelkeznek. Nem tudom, hogy mit lehetett elszúrni az ideiglenes intézkedéssel, én mindenesetre nem hazudok, de a joghoz sem értek, ezért fordultam ügyvédhez, bírósághoz. Szóval én csak azt szerettem volna tudni: hogy van-e valami jogszabály, ami kimondja, hogy a két éven aluli gyereknek - amennyiben nincsen bírói határozat az elhelyezésről- ugyanannyi időt kell az apjával tölteni, mint amennyit az anyjával? Pusztán csak azért, mert erre szeret hivatkozni az apa, amikor önkényesen beosztja, hogy kinél mikor van a gyerek és pontosan annyi időt kell az apjával tölteni, amennyit nálam tölt. Szóval a kérdésemet még mindig fenntartom, TUD valaki ilyen jogszabályról, vagy nem? Köszönöm.

2014. jún. 3. 21:35
 23/24 A kérdező kommentje:
Mert a látlelet mit tud? Az tanúbizonyság? Abban csak az áll: feleség által ismert személy. És akkor mi van? Az orvos nem írhatja rá, hogy a férjem volt, mert nem állt ott mellettem ő sem, ahogy te sem, amikor megütött.
2014. jún. 3. 21:42
 24/24 anonim ***** válasza:
47%

nincs olyan törvény ami azt mondja ki, hogy ugyanannyi időt KELL eltöltenie.


a törvény azt mondja ki, hogy ha nincs elhelyezve a gyerek, akkor ugyanannyi JOGA van az apának és anyának is!

tehát apa is elviheti, anya is, kényük kedvük szerint cserélgethetik, dobálhatják a gyereket mint egy portékát...

2014. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!