Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mik a feltételei, hogy valaki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mik a feltételei, hogy valaki keresztszülő legyen?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én úgy halottam hogy alapkövetelmény a 18 élet év betöltése és hogy első áldozó legyen a leendő keresztanya, és keresztapa. Ti mit tudtok erről?
2014. jún. 3. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam soha elsőáldozó, és 17 éves voltam amikor keresztanyuka lettem. Csak egy követelmény volt, hogy legyek megkeresztelve.
2014. jún. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én sem voltam elsőáldozó, és semmi ilyen.
2014. jún. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Keresztszülő csak az lehet elvileg:

- aki elmúlt 16 éves;

- aki meg van keresztelve, volt elsőáldozó, és bérmálkozott is, tehát mindhárom szentségben részesülnie kellett korábban, hogy keresztényi szempontból is felnőttnek, nagykorúnak számítson;

- ha kapcsolatban él valakivel, akkor annak szentségi, egyházi házasságon belül kell történnie;

- továbbá aki ténylegesen gyakorolja a vallását, és ezáltal példát tud mutatni a leendő keresztgyermekének.


Keresztszülő lehet egy vagy kettő darab. Ha két keresztszülő van, akkor azoknak nem kell házastársaknak lenniük, két különböző családból is érkezhetnek.


A fenti feltételek közül ugyanakkor a bérmálást mint elvárást a gyakorlatban a legtöbb helyen mellőzik. Egyszerűen azért, mert nagyságrendekkel kevesebb bérmált felnőtt van, mint amennyi keresztelendő gyermek... Sőt, azt is el szokták nézni, bár nem mindenhol, ha a keresztszülő csak polgári házasságban vagy élettársi kapcsolatban él valakivel, esetleg elvált...

2014. jún. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Más az elv és más a gyakorlat.
2014. jún. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Kell adni a papnak egy kis pénzt és bárki lehet keresztszülő.
2014. jún. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Semmilyen feltétele nincs. A férjem úgy lett keresztszülő, hogy meg sincs keresztelve. Ezeknek semmi sem szent, csak a pénz számít.
2014. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam elsőáldozó, de meg vagyok keresztelve, és felnőtt vagyok, így lettem keresztanya (katolikus szertartás szerint).
2014. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pap függő.Valakinek az is elég,ha csak megvagy keresztelve,és nagykorú vagy.Mikor én lettem a nővérem lányának a keresztanyja,ott a pap,mivel a nővéremék nincsenek összeházasodva,csak olyat fogadott el aki volt elsőáldozó és bérmálkozó is.
2014. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!