Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A férjemmel úgy döntöttünk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjemmel úgy döntöttünk, elválunk. Két 7 év alatti fiunk van, közös megegyezést, közös felügyeletet szeretnénk, minél kevesebb költséget, kevés macerát és jó viszonyt. Hogy lesz?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk házasok, 10 évet voltunk együtt. Én aktív kereső csak 10 hónapja vagyok, előtte a gyerekek után járó családi támogatásokat kaptam csak. Mindent elosztottunk már, megbeszéltünk, elköltöztem a 2 gyerekkel albérletbe. Ő a házban maradt, ami az övé is volt eleve.

Minél gyorsabban szeretnék elválni, a lehető legkevesebb papírmunkával, minél kisebb költségekkel, és minél kevesebb bíróságra járkálással.

a gyerekeket az apjuk hozza el az óvodából,és én a munkából jövet, egy órával később viszem őket haza (5 és 6 között). Apa feladata a vacsoráztatásuk ott nála, minden más az én dolgom itthon nálunk az albérletben. Az ételt nekik én főzöm, és gondoskodom róla, hogy megkapják, azt eszik meg apánál, illetve ő gondoskodik arról, hogy minden más meglegyen nekik, amíg nála vannak. Értem ez alatt a tartalék ruhát, játékokat, nassolnivalót, gyümölcsöt, bármit. Hétvégén az egyik nap szeretne velük lenni.

Anyagilag támogat minket, az óvodai és később az iskolai összes költséget ő állja. Ezen felül (mivel amúgy sem tudná megoldani), nem tartok igényt egyéb pénzre. Ami spórolt pénzünk csak volt, közösen gyűjtve, nekik tettük félre.

Lepapíroznám a gyermekek felügyeletét pontosan, illetve az anyagi dolgokat, esetleg egy közös gyűjtőszámlát még nyitnék a gyerekeknek félretett pénzre, de más formaságot nem akarok.

Hogyan fog működni mindez a gyakorlatban, és milyen költségekkel jár egy ilyen válás? Meddig tart?


2014. jún. 15. 06:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítva az előzőeket:

1. én még soha nem voltam aktív kereső, csak 10 hónapja, fizetésem és a családtámogatási ellátás együtt kb 150 ezer Ft, az albérlet plusz rezsi és számlák összesen 80 ezer minusz. Tehát durván 70 ezer marad egy hónapban 3-unknak a kajára és egyebekre. A férjem összesen keres 100-at, ezért nem is várok el tőle horror összegeket, havi max 20 ezer az, amit ő ajánlott fel. anyagilag csak az ovi és suli költségeivel szállna be tehát.

2. a munkaidőm 5-ig tart, emiatt beszéltük meg, hogy ő fog a srácokért menni az oviba, ami a házától 100 méterre van, és 4-re már ott van értük.

2014. jún. 15. 06:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenben megegyeztetek, akkor a Bíróság hamar elválaszt benneteket, és jóváhagyja a közös felügyeletet. Még ügyvédet sem kell fogadnotok, csak beadni a válást.
2014. jún. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
2 tárgyalás és a válóper illetéke lesz osszesen. Nem kell ügyvéd, semmi. A biróság jóváhagyja a ti megegyezéseteket. Ennyi.
2014. jún. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Ha jól tudom, az a kérdés: "hogyan fog ez működni a gyakorlatban?"

A tapasztalatok azt mutatják, hogy jól indul, azután sehogyan sem fog működni!

Előzmény, amiből a tapasztalatokat leszűrtem, "Megterveztetek" egy házasságot, gyermekeket, gondolom boldog családi életet. Nos, ez kudarcba fulladt. Nem vettetek figyelembe minden befolyásoló tényezőt.


Ma már nem közösek a céljaitok - bár van közös kötelesség - megszűnt a törekvés az összetartozásra, még több dolog amit figyelembe sem lehet venni. Akkor sem működött, míg elvileg erre törekedtetek. Most igyekezni fogtok úgy boldogulni, hogy a közös terheket kell cipelni, de saját cél lebegjen a szem előtt, ami két irányba mutat.


Hát föl kell kötni hozzá minden nadrágot, mert nehéz lesz. A jogi részét nem ismerem.

2014. jún. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

Ket targyalas, csak az illeteket kell fizetni. Ugyved nem kell. Ha a gyerekyartas merteke korrekt,akkor a birosag nem kotozkodik, csak megiteli amiben megegyeztetek.

Lathatas hivatalosan nem lehet rugalmas, valamit be kell irni, hogy pl. kethetente hetvege, de a birono nekunk azt mondta,hogy azt csinalunk amit akarunk ha mind a kettonknek jo. A hatarozat azert kell, ha az egyik nem tartana be, pl. anya hetekig nem engedi el a gyerekeket,akkor van mihez nyulni, hogy mi az ami az apanak jar.

Ja, es a gyakorlatban is mukodik, ne hallgass a 4.-re.

2014. jún. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
A láthatás lehet rugalmas, nem kötelező a megszabott idő. Nálunk is így működik már sok éve. Nincs emiatt semmi gond.
2014. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem rossz ez így, eltervezve, de mi a gyerekeiddel? Apukáé lesz a ház, ti mentek albérletbe, csak mert te gyerekeket szültél és nem tudtál dolgozni?


Hacsak nem apuka kizárólagos tulajdona a háza, és erről van is házassági vagyonjogi nyiltakozat, akkor ott gubanc lesz, a bíró nem nem fog belemenni abba, hogy albérletben éljen két kisgyerek, holott volt stabil lakhatása is. Vagy elveszi a két gyereket tőled és a férjednek ítéli, vagy a házat is el kell adni és az árát meg kell osztani.

2014. jún. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

bocs, kimaradt: lesz


És jogvégzett vagyok.

2014. jún. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hat utolso, egy "jogvégzett" embernél azert minimum lenne az értő olvasas.... " Ő a házban maradt, ami az övé is volt eleve. "
2014. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

6: Nálunk nem engedte a bírónő azt, hogy hivatalosan rugalmas legyen a láthatás, holott az apa változó (és hétvégi) munkarendjére hivatkozva kértük mind a ketten. Azt mondta, hogy kötelező valamiben megállapodni ami bekerül a határozatba, de ha mi másképp csináljuk és mind a kettőnknek jó, abba a bíróság nem szól bele. Tehát hiába van leírva, hogy minden második hétvége, ha én megbeszélem az apával, hogy más időpontban jöjjön, akkor azt meg lehet tenni.

De úgy, hogy megbeszélés szerint rugalmas a láthatás, így nem kerülhetett bele a határozatba.

2014. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!