Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit csináljak? Apukám csalja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak? Apukám csalja Édesanyámat. Részletek a kérdésen belül.

Figyelt kérdés

Nagyon bonyolult a helyzet. Apámnak 4 éve kettő családja van. Anyukám sejti az egészet de nem mer lépni, mert a fő bevételi forrásunk apám keresete, és nehezen lennénk meg hárman anélkül a pénz nélkül. Apám új szerelme azt hiszi már rég elhagyta anyukámat, pedig még minden harmadik éjszaka itthon alszik.


Na és hol jövök én be a képbe? Apukám egyre több programot szervez az "új" barátnőjével, úgy hogy közben engem is hív. Tudom hogyha anyukám megtudná, hogy én is titkoltam előle és be voltam vonva az nagyon-nagyon rosszul esne neki. Mégsem hibáztatom apámat sem, mert ismeri anyámat hogy egyedül nem bírná ki a világban, nem egy talpraesett nő.


Mondjam el apámnak hogy nem megyek el velük sehova, vagy tovább titkolózzak az anyukám előtt? Légyszi gondoljátok át a helyzetemet, mert tényleg nem egyszerű.


A válaszokban csak nekem javasoljatok valamit, az hogy apukám mit csinál, az legyen az ő ügye.


F/18



2014. jún. 30. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha édesapád csak minden harmadik nap alszik otthon, akkor szerintem nincs is itt semmi titok. Mindenesetre ha téged bánt a helyzet, akkor nyíltan ülj le apukaddal beszélgetni, vagy akár hármasban anyukaddal együtt.
2014. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Ez nevetséges. És te ebben asszisztálsz? Beteg családod van. Nem vennék részt semmilyen színjátékban. Megmondanám, hogy élem a magam életét, ti meg játszmázzatok, amennyit akartok, de engem hagyjatok ki belőle!
2014. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skorpió87 ***** válasza:
Azért mert Anyud nem egy talpraesett nő, attól még összetudja szedni magát és tud külön élni. Apud ahhoz meg elég talpraesett, hogy titkolózzon, meg Téged is bevonjon...Döntsd el, hogy ki pártján állsz. De ettől függetlenül őszintének kéne lenned és mindent elmondani Anyudnak, aztán meg szóba kerülhetne a válás is, gondolom Anyud sem egy ilyen életet képzel magának. Én nem hagytam volna, hogy Apám hülyét csinál Anyámból és eltitkoljam. Állj Anyud elé, ez nem kérdés. Anyud is érdemel boldog életet egy hű férfi oldalán...
2014. jún. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Skorpió87 ***** válasza:

Most szólj időben, mert utána csak kis sunyi...leszel Anyud szemében. Mondd azt, hogy nem akartad Apudat megbántani, hirtelen nem tudtad milyen döntést hozz, hiszen 14 voltál, mikor be lettél avatva. De már kezdd bántani a dolog és beszámolsz, ennyi. Persze, hogy elég kellemetlen, meg ilyesmi, de jobb túl lenni rajta időben.



Apudtól ne függjetek a pénz miatt. Felnőtt vagy, keress munkát, aztán Anyuddal ellesztek KÜLÖN! Mit számít, hogy biztos anyagi háttér volt... A kevesebből is ellehet lenni, erkölcsös életet élve. Nem minden a pénz, főleg nem ilyen helyzetekben!

2014. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben jó messzi egyetemre/főiskolára felvételiznék és havonta egyszer járnék haza. Esetleg megkérném a szüleim, hogy ők látogassanak, és akkor úgyis jönnek külön. Apukád nem hiszem, hogy abbahagyná a támogatásod, mert akkor téged is titkolna az új nője előtt.

A kérdés már csak az,h apukád miért nem vállalja fel a kapcsolatot, miért nem válik?

Anyukád meg menjen el dolgozni,ha eddig nem tette.

2014. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. jún. 30. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem kérdezd meg őket, mért nem akarják kimondani ezt a dolgot. Itt többen is át vannak verve, pedig simán lehetne egy érdekegyeztetés, hogy ki mit akar itt, megállapodnának, kimondanák, és megszűnne a feszültség.

Én is hasonló helyzetben vagyok (anyukám élettársa egy nős férfi), és engem is feszélyez! De 10-15 év alatt sem nem tudtam elérni, hogy nyíltan viselkedjenek.

Ez egy ilyen kettős élet.

2014. júl. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ez az otthonalvás mit jelent?

Ők egy pár, vagy már nyíltan elhidegültek, külön alszanak, szó van a válásról, és csak jogilag van meg a házasság?

Mert ezt el tudja fogadni az új élettárs, ezt szokták nekik mondani az ilyen férjek.

2014. júl. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szegénykém, nem könnyű a helyzeted.


Hallgass a lelkiismeretedre, mert úgy látszik, az egész családodban az az egyetlen, ami tiszta! Ha lelkiismeret-furdalást okoz neked elmenni a programokra, akkor ne menj el. Ne tegyél meg olyasmit, amit nem tartasz helyesnek megtenni!


Mit látsz helyesnek? Titkolózni, vagy kitálalni?

Szerintem menj el valahova egy csendes helyre, üldögélj ott egy pár órát, képzeld el magad előtt azokat a helyzeteket, hogy elmész, nem mész el, kitálalsz, titkolózol, és érezni fogod, hogy melyiket diktálja a lelkiismereted.

Ebben a helyzetben nincs helyes döntés. De az fontos, hogy te tisztán gyere ki az egészből, és ne egész életre szóló lelkiismeret-furdalással.

2014. júl. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A helyedben nem lennék képes titkolózni anyukám előtt és ilyen mélyen megbántani őt. Értesd meg apukáddal, hogy téged hagyjon ki ebből a játékból.

A legeslegjobb viszont az lenne, ha mindenki tiszta vizet öntene a pohárba. Anyukádnak elmondaná apukád, hogy mást szeret, mással akar lenni és megtenné ezt. Addig támogatná anyukádat amíg ő nem áll a saját lábára. Te pedig akkor nyíltan mehetsz apukáddal programokra és nyíltan teljes vállszélességgel segítheted anyukádat a gyógyuló folyamatban, hogy új életet kezdhessen. Így lenne mindenki boldog. Szerintem.

2014. júl. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!