Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válnátok vagy maradnátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válnátok vagy maradnátok a pénz miatt?

Figyelt kérdés

A férjemnek viszonya volt. Állítólag megbánta, csak engem szeret és szeretné helyrehozni a házasságunk. De én már nem bízok benne és nem is vagyok szerelmes belé. Hónapokig hazudott, egyedül hagyott a beteg gyerekekkel hogy a nőjével nyaralni menjen stb.


De az anyagiak... Ő 450et keres, én 150et. A gyerekek hozzászoktak, hogy minden hétvégén megyünk valamerre, hogy délután velük foglalkozok. Válás esetén túlórát kéne vállalnom, ételekben is alaposan csökkenne a kínálat és a minőség, semmi "luxusra" nem futná.


Ti mit tennétek?


2014. júl. 1. 10:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
55%
ha normálisan el tudtok válni, akkor apukával meg lehet beszélni, hogy a gyerekek továbbra is azon a színvonalon tudjanak élni, mint eddig
2014. júl. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%

Gondolom, azért nem 150-ből kéne élnetek, mert kapnátok gyerektartást is.

Biztosan nehezebb lesz anyagilag egyedül, de így talán boldogabb lehetsz, ha már úgy sem akarsz semmit sem a férjedtől.

Én még nem voltam ilyen helyzetben, de láttam már ilyet az ismerősök körében. Nincs rá szabály. Van, aki elvált, van, aki maradt a pénz és a biztonság miatt. Talán, akik váltak azok között többen találták meg a későbbiekben a boldogságot, de nem mindenki.

2014. júl. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%

A pénz sem minden.

Azzal esetleg érdemes egy esetleges válás esetén kalkulálni, amennyiben te neveled a gyerekeket:

- te kapod a családi pótlékot

- igénybe veheted a családi adókedvezményt

.. ez a kettő máris kb. 30 eFt.

Továbbá:

- apuka gyermektartást fizet (mondjuk 25 eFt/gyermek az 50 eFt egy hónapban- máris anyagilag könnyebb.


Ha az apával normális, kultúrált hangnemben sikerül a válás, akkor megegyezhettek a minimálisnál több gyermektartásban is, akár úgy is, hogy pl. ő vásárol be nekik iskolakezdésre vagy nyáron ő viszi őket nyaralni vagy évszakonként x ft értékben beszáll a ruházkodásukba vagy fizeti a gyerekek ovis, iskolás szakköreit, étkeztetését, zeneiskoláját stb.


...csak a pénzért nem maradnék- mert nincs az a pénz, amivel megváltható az a csalódottság, szomorúság és megalázottság, amit így el kellene viselnem, hogy a férjem más nővel jár nyaralni, mi meg a gyerekekkel várjuk?

Magam felé lenne annyi önbecsülésem, tartásom és méltóságom, hogy megköszönném, de nem kérnék belőle.


Azért sem, mert a gyermekeim számára is szeretnék a saját életemmel és döntésemmel jó példát mutatni és nem kitenni őket egy látszatkapcsolat, esetleg veszekedések, megcsalások, becsapások sorozatának. Legyenek inkább szerényebb körülmények, de békesség.


...mondom mindezt úgy, hogy én bizony elváltam és egyedülállóként küzdök azért, hogy nekem és a kisfiamnak mindene meglegyen. Igen, lemondással jár, több munkával, jobb szervezéssel (én is vasalok vagy lekvárt főzök éjszaka csakhogy hétvégén másnap tudjunk együtt sétálni menni vagy társasozni stb.)- de béke és nyugalom van így és tudok tükörbe nézni.

2014. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Tanultam volna, de 14 éves koromban meghaltak a szüleim és valahogy el kellett tartanom magam meg a 2 kistestvérem. De nagyon köszönöm az értelmes hozzászólást.
2014. júl. 1. 10:25
 5/22 anonim ***** válasza:
49%
válj el és lesz esélyed a boldogságra és normális tartású felnőtteké nevelni a gyerekeidet
2014. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%
Attól függ. Ha látsz egy kis esélyt a kapcsolat felélesztésére, mediátor meg terápia is van, ha úgyérzed, próbáld visszahozni az életet, valamiért beleszerettél!
2014. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
52%

Pénz miatt biztos nem maradnék, annál több az önbecsülésem, hogy eladjam magam. Főleg, hogy dolgozó nő vagy, nem ingyenélő. Ráadásul semmi garancia nincs arra, hogy ne csaljon meg újból, ha már nincs köztetek szerelem.

Azért nem csak 150ezer lenne, ott van még a két családi (kb. 24ezer) meg a családi adókedvezmény (az is 20ezer körül van) és még a férjed is fizetne valamennyi gyerektartást (ekkora fizetés mellett biztos kapsz minimum 50ezret), ebből bőven meg tudnátok élni 3-an, legalább 250ezres bevétel. Szerintem túlóra se kéne.

A gyerekek meg úgyis minimum minden második hétvégén az apjukkal lesznek, majd akkor ő elviszi őket a megszokott programokra. Délután is mehet néha az apjuk értük oviba/suliba, ha barátnőre volt idő a család mellett, akkor a gyerekekre is kell,h legyen.

Kitartást kérdező!

2014. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

Abból amit írtál, úgy érzem, hogy tényleg csak az anyagiak kötnek hozzá. Én nem tudnák csak ez miatt együtt lenni valakivel. Ha mégsem és tényleg szeretnéd még helyrehozni ezt a kapcsolatot, akkor olvast el T. Veronika és Dowd hozzászólásait, sok megfontolnivaló van bennük:


http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

2014. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
4%
Ha egyébként jól elvagytok, nem bánt titeket szavakkal sem és ragaszkodik a gyerekekhez, ők is hozzá, akkor maradj vele.
2014. júl. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%
En sem valnek el a csalas puszta tenye miatt. Ha egyebkent elvagytok, akkor nincs gond. Ha szegeny csaladbol es nehez gyerekkorral jossz, pontosan tudod mennyit jelent a penz. Akar mit is magyaraznak a csaladi adokedvezmenyrol, ha elvaltok a gyerekek lemondhatnak minden elonyrol ami most megadatik nekik, es mehetnek ok is melozni tanulas helyett.
2014. júl. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!